Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Три міста - три історії: Бориспіль, Яготин, Переяслав

Фішки туру:
  • Музей під відкритим небом
  • Яготинська картинна галерея
  • Меморіальний парковий комплекс м.Бориспіль
Ціна туру:
від 690 грн
Дата екскурсії Тур в аріхві
Кількість днів 1 день
Країна Украина
Регіон Полісся
Область Київська
Маршрут Київ - Бориспіль - Яготин - Переяслав-Хмельницький - Київ
Тип транспорту Автобус
Місце зустрічі метро Вирлиця
Дод. послуги
Тип харчування
Примітки
Очікуйте інфолист
 

У турі «Три міста – три історії» ми з вами продовжимо відкривати для себе Київщину – колиску української історії, культури, мови. На цей раз наш маршрут прокладено лівобережною частиною області. Ви відвідаєте три міста: Бориспіль, Яготин, Переяслав. Ми переконані, що минула слава та сьогодення цього краю, його мальовничі куточки природи і гостинні люди не залишать вас байдужими!​

07:30 – збір групи на станції метро «Вирлиця». Більш точну інформацію про місце збору можна буде дізнатися в рубриці «Інфолисти», за 2 дні до початку туру.

Вирушаємо в захоплюючу подорож Лівобережною Київщиною!

Наша перша зупинка – місто Бориспіль. Це місто називають східними воротами Києва. Але Бориспіль – це не лише аеропорт, тут є на що подивитися. Його історія сягає глибини віків. У ХІІ ст. на місці сучасного Борисполя було укріплене поселення, на території якого розташовувалися церква і палац Володимира Мономаха. А ще, Бориспіль є батьківщиною автора слів Державного Гімну України Павла Платоновича Чубинського.

У Борисполі ми з вами відвідаємо Книшовий меморіальний парковий комплекс, який розкриє для вас найбільш знакові сторінки історії цього міста та історії нашої держави. Справжньою окрасою комплексу є нещодавно встановлений пам’ятник Павлу Чубинському, виконаний із білого граніту.

Найбільше вражає меморіал, присвячений розстріляним місцевим жителям у 1920 році, які брали участь у антибільшовицькому повстанні.

Наступна наша зупинка – місто Яготин, розташоване на мальовничих берегах річки Супій. В різні періоди він був центом козацької сотні Переяславського полку, власністю останнього гетьмана України Кирила Розумовського, який після відставки влаштував тут одну зі своїх резиденцій, переходив до рук сина Кирила Розумовського - Олексія, а від нього — князю Миколі Рєпніну-Волконському. У гостинному маєтку Рєпніних радо зустрічали гостей: тут бували поет Євген Гребінка, художник Василь Штернберг, письменник Микола Гоголь, історик Микола Маркевич, композитор Михайло Глінка. Неодноразово відвідував Яготин і Тарас Шевченко, який мав дружні стосунки із княжною Варварою Рєпніною.

Під час перебування в Яготині ми:

  • оглянемо збудовану ще за Кирила Розумовського та відновлену в наші дні Троїцьку церкву-ротонду
  • прогуляємось затишними алеями старовинного парку
  • помилуємось чудовими краєвидами озера Супій
  • завітаємо до флігеля, у якому зупинявся Тарас Шевченко
  • насолодимося творами образотворчого мистецтва, відвідавши Картинну галерею

Факультативно відвідуємо:

  • Музей «Флігель Тараса Шевченка». Свого часу флігель був частиною маєтку князя Миколи Рєпніна – його використовували як готель для гостей. Саме тут зупинявся Тарас Шевченко під час перебування в місті 1843 року, потім – у 1845 та 1859 рр. У шести тематичних залах музею, стіни яких раніше були прикрашені малюнками Тараса Шевченка, сьогодні представлені роботи сучасних художників України. Вони розповідають про життя поета в Яготині. Також відвідувачі мають змогу оглянути речі з маєтку Репніних-Волконських, стіл, за яким працював Шевченко.
  • Яготинська Картинна галерея - одна з найкращих районних картинних галерей України. Розташована вона в історичному будинку, колишньому палаці Розумовських-Рєпніних, який є пам’яткою провінційного зодчества кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст. Тут представлені твори українського мистецтва – твори живопису, скульптури, графіки, декоративного мистецтва, старовинні ікони, вироби з кераміки, скла, різьби по дереву. Справжня окраса експозиції Картинної галереї - твори народної художниці України Катерини Білокур. Їх тут більше 70! – живопис, акварель, графіка, ескізи, начерки, етюди, ранні та незакінчені роботи.

Далі прямуємо  до міста Переяслав - одного з найдавніших міст України. Протягом понад тисячолітньої історії Переяслава тут народилися чи проживали багато відомих особистостей: Володимир Мономах, Єпископи Єфрем, гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Шолом-Алейхем, архітектор Володимир Заболотний, скульптор Луїза Невельсон, патріарх музейної справи Михайло Сікорський.

Сьогодні, завдяки своїм історико-культурним надбанням, місто стало відомим туристичним центром. Давня слава та історія Переяслава відображена в 24 музеях, які входять до структури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» - одного із найбільших музейних комплексів України.

Під час екскурсії Переяславом ви побуваєте на території Княжого двору, оглянете визначну архітектурну та історичну пам’ятку ХVІІІ-ХІХ ст. – Михайлівську церкву, насолодитесь бароковою красою Вознесенського монастиря – пам’ятки архітектури національного значення та одного з найвизначніших архітектурних ансамблів доби Гетьманщини, дізнаєтесь де і за яких обставин Тарас Шевченко написав свій «Заповіт», що таке «Камені спотикання» та ще багато інших цікавинок з історії цього міста.

Обід (факультативно).

Відвідування музею Кобзарства, який розповідає про історію зародження та розвитку кобзарського мистецтва, його сучасні напрямки та історичну роль народних співців-кобзарів. В експозиції представлено унікальні документально-речові матеріали з історії кобзарства, мистецькі твори, присвячені цьому явищу, портрети відомих бандуристів України, їх музичні інструменти, книги, речі побуту. Відвідувачі побачать стародавні музичні інструменти: кобзи, лютні, торбани, гуслі, бандури, цитру.

У цьому музеї кожен бажаючий може спробувати зіграти на бандурі, лірі чи ксилофоні!

Відвідування Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, це перший в Україні музей просто неба. Тут на території близько 30 гектарів зібрано 300 об`єктів, із них – 122 пам`ятки народної архітектури ХVІІ-ХІХ ст., у тому числі 20 дворів з хатами та господарськими будівлями, 23 різноманітні установки та майстерні, більше 20 тис. творів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостеповій зоні України. Чудовою окрасою музею є два рукотворні ставки, дендропарк з десятками тисяч дерев та кущів, дбайливо доглянуті двори та городи.

Потрапивши до музею, ви непомітно для себе перенесетесь у далеке минуле, опинитеся в справжньому українському селі, відпочините від галасливого міста та отримаєте заряд позитивної енергії.

17.00 – виїзд  до Києва

Бонус! Зупинка на оглядовому майданчику поблизу села Циблі - насолоджуємося краєвидами та набираємося сил в мальовничому куточку Переяславщини!

 

Циблі – одне з затоплених 50 років тому сіл, зараз це сучасне село, але історія його залишилась там… під Дніпровськими водам. Унаслідок будівництва Канівської ГЕС, були затоплені деякі села, що лежали на берегах Дніпра. Так, вельми типова церква Св.Іллі в 1964р. була приречена на знесення. Будівлі в затоплюваних селах знесли, церкву в Циблях також розбирали, але повністю зруйнувати не змогли. І зараз понад самим Дніпром стоять «стіни» церкви Іллі Пророка, яка тоді була окрасою старих Цибель.

19:30 Орієнтовний час повернення в Київ.

 

тури у Львів

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали