Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Гості Яготинського краю

Фішки туру:
  • Муза Пікассо
  • Спадщина знаменитої мисткині
  • Картинна галерея в Яготині
Ціна туру:
від 680 грн
Дата екскурсії Тур в аріхві
Кількість днів 1 день
Країна Украина
Регіон Полісся
Область Київська
Маршрут Київ - Яготин - с. Богданівка - с. Добраничівка
Тип транспорту Автобус
Місце зустрічі м.Вирлиця
Дод. послуги
Тип харчування
Примітки
Очікуйте інфолист
 

ANGA Travel запрошує вас відправитися в захоплюючий тур вихідного дня, позначений особливою духовністю.

В цьому році виповнюється 120 років від дня народження відомої української художниці Катерини Білокур. Знаменитий Пабло Пікассо сказав про неї так: «Якби у Франції була така жінка, ми б змусили весь світ говорити про неї».

 

Програма туру

8:00 ранку. Виїжджаємо в наш автобусний тур по Україні.

Катерина Білокур — справжній самородок, майстриня пензля. Протягом свого життя вона створила близько сотні майстерних робіт. На 44 з них можна буде подивитися під час відвідування Яготинської картинної галереї, і ще на дев'ять — в родинній садибі художниці, що розташована в селі Богданівка.

Отже, виїжджаємо в перший пункт нашої подорожі — Яготин, де познайомимося з спадщиною знаменитої художниці.

9:30 Приїжджаємо в Яготин

По приїзду відразу починаємо знайомитися з містом і його цікавими місцями. Програма буде насиченою і захопливою, під час неї ви побуваєте на оглядовій екскурсії, прогуляєтеся по прекрасному парку і побуваєте в місцевій картинній галереї.

 

Галерея незвичайна тим, що знаходиться в старовинній будівлі, пам'ятнику провінційного зодчества XVIII-XIX століть, яка раніше було палацом Розумовських-Рєпніних.

Учасники екскурсії зможуть подивитися на прекрасні витвори українського мистецтва: вироби зі скла та кераміки, різьблення по дереву, старовинні ікони, скульптуру та живопис.

 

В експозиції можна побачити безліч полотен, намальованих відомими художниками СРСР С. Григор'євим, М. Дерегусом, Т. Яблонською, а також українськими майстрами В. Забаштою, А. Пламеницьким, А. Монастирським і безліччю інших.

Ще одне місце, в якому ми обов'язково побуваємо під час екскурсії по Яготину — музей «Флігель Тараса Шевченка», в якому вас познайомлять з перебуванням Кобзаря в нашому краї в 1843-1845 роках.

 

Музей відкрив свої двері для відвідувачів у вересні 2003 року. До уваги відвідувачів представлені шість тематичних залів, які раніше були прикрашені малюнками Тараса Шевченка.

Зараз в них розташовані роботи сучасних українських художників, на яких намальовані моменти з життя знаменитого поета під час проживання в Яготині, а також речі, якими користувався Кобзар.

 

Наступний пункт нашого духовно-естетичного туру — справжня окраса Яготина, Свято-Троїцький собор. Ми подивимося на його унікальну архітектуру, і дізнаємося про його трагічну історію.

О 13:30 збираємося, і переїжджаємо в село Богданівка, в якому з'явилася на світ Катерина Білокур.

Тут ми смачно пообідаємо в місцевому кафе «Шоколад», і продегустуємо притаманні Яготинщині смаколики.

Після обіду місцевий гід пані Ольга розповість нам про знамениту художницю, після чого ми вирушимо всередину музею-садиби.

Саме тут, в цьому чарівному куточку 7 грудня 1900 року народилася Катерина Білокур. В музей цей будинок перетворили 26 листопада 1977 року.

Садибу художниці відтворили у вигляді, максимально наближеному до того, яким вона була за життя художниці.

 

У дворі розташована гранітна стела, на якій можна побачити слова: «Вклонімося землі, де жила і працювала Катерина. Звідси, з селянської хати, рушила у великі світи творчість народної художниці, пішла до людей її малярська праця. Бережіть святиню!»

Богдановський меморіал — це сам будинок-музей майстрині, а також садиба, де ростуть дерева-сучасники художниці. Також тут встановлена дуже красива скульптура художниці в повний зріст, створена її племінником Іваном Білокур.

 

О 16:30 вирушаємо далі, і від'їжджаємо в унікальне місце Київщини, розташоване в Яготинському районі — село Добраничівка.

В середині минулого століття через село почали проводити дорогу, і під час робіт були виявлені черепи, бивні, кістки величезних розмірів.

Це зацікавило археологів, які під час розкопок виявили круглі стародавні житла з цоколем з кісток стародавніх тварин, кострища, ями-каскади і місця, в яких стародавні люди створювали свої знаряддя праці.

Старовинні будинки і знахідки по своєму розташуванню утворюють коло, в центрі якого знаходилася певна територія.

Ця знахідка стала справжнім скарбом для археологів, і в 1977 році тут відкрили музей «Добраничівська стоянка». По суті, це єдине у всій Україні місце, в якому можна подивитися, як жили люди 12 тисяч років тому.

 

У музеї ви подивитеся на житло древніх людей з його господарським центром, ямами-кладовищами і вогнищем, в якому наші предки дбайливо підтримували вогонь.

Всього в музеї близько 250 експонатів, таких як вироби з бурштину, каменю і кісток. Також тут розташовані роботи пензля художника Миколи Малинки, на яких, ніби на панорамі, можна подивитися на життя в ті давні часи.

 

Ви почуєте дивовижну розповідь про музей і його експозицію, і подивитесь на важливі для історії і науки старовинні знахідки.

Після завершення екскурсії збираємося, і о 18:30 виїжджаємо назад до столиці України. Наш екскурсійний тур по Україні з Києва добігає кінця.

До Києва повертаємося приблизно о 20:00, і йдемо додому, розповідати рідним про цікаво проведений день, і планувати нові подорожі з ANGA Travel!

 

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали