Отправить другу
написать нам / Write to us
Забронировать
Подписка на рассылку

Вы можете оформить подписку и получать уведомления на указанный электронный адрес о наших новостях и горячих предложениях

Арт-путешествие по Житомирщине

Фишки тура:
  • - арт-тематика поездки
  • - наилучшие картинные галереи
  • - художественная экскурсия по г. Житомир
  • - уникальные фрески Й.Прехтля
Цена тура:
от 740 грн
Дата экскурсии Тур в архиве
Количество дней 1 день
Страна Украина
Регион Полесье
Область Житомирская
Маршрут Київ-Кмитів-Житомир-Іванків-Київ
Тип транспорта Автобус
Место встречи ст.м. Житомирская
Доп. услуги
Тип питания
Примечание
Ожидайте инфолист
   

Запрошуємо вас на захоплюючу мистецьку екскурсію  Житомирщиною, з відвідуванням найкращих художніх музеїв та картинних галерей області! Ми прогуляємось містом "жита та миру", слухаючи розповідь про митців та мистецтво, "завітаємо вгості" до сучасних художників міста, а також  зможемо побачити старовинні храми та костели, відчути  атмосферу творчості та доторкнутись до ще живих архітектурних свідків історії  різних епох та держав. Тож вирушаємо в мандрівку по Україні з ANGA Travel!

 

мистецькі перлини Житомирської області - дивовижна історія, написна пензлем...

08:30 - збираємося поруч зі станцією метро Житомирська в Києві, сідаємо в автобус і виїжджаємо. Наш автобусний тур з Києва по Україні - починається!

Перший пункт подорожі, яку пропонує вам наш одноденний арт-тур по Україні з Києва - село Кмитів, розташоване в Коростишівському районі на Житомирщині..

Тут ми  відвідаємо унікальний сільський художній музей - Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Й.Д. Буханчука, в якому представлене зібрання творів мистецтва в стилі соцреалізму. Це - роботи Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка, Олексія Шовкуненка, Івана-Валентина Задорожного, Віктора Зарецького. А також Петра Оссовського, Маргарити Керімової-Соколової, Едіте Крастенберг, Євсея Мойсеєнка, Аракела Аракеляна й багатьох інших. 

 

 

 

В Україні є лише два сільських художніх музеї: Кмитівський та Пархомівський. Отримати естетичну насолоду від художньої колекції в Пархомовці пропонуємо в нашому турі Харківщиною. А музей у Кмитові сьогодні розкриє перед нами таємниці свого створення та занурить в новітні арт-проекти, зокрема, відділ сучасного мистецтва музею реалізує програму "Жести ставлення", за підтримки Українського Культурного Фонду в музеї діє мистецька резиденція.

 

Далі ми вирушаємо до Житомира - одного з найдавніших міст України, адміністративного центру Київського воєводства та Волинської губернії, обласного центру "краю культурних і природних пам’яток, де народжувалися та жили барони, революціонери, авіоконструктори, художники та письменники"...

В Житомирі на нас чекає незвична мистецька екскурсія містом, під час якої ми дізнаємося:

  • про життя, кохання та мистецький спадок останнього представника роду де Шодуарів;
  • про засновників школи малювання Марію та Володимира Казановських та вихованців школи, зокрема Дмитро Антонов навчавя в Паризькій майстерні разом з Ван Гогом, а в Житомирі рятував світові шедеври для майбутньої колекції художнтого музею;  Софія Левицька більшу частину життя прожила в Франції,  виконала ілюстрації до поеми Поля Валері, а також оздобила французький переклад «Вечорів на футорі біля Диканьки» М.Гоголя;
  • про художника та письменника Леоніда Рабиновича-Волинського, учня житомирського живописця Олександра Канцерова, якому вдалось відшукати і врятувати мистецькі скарби Дрезденської картинної галереї, в тому числі в "бункері T" - роботу Рафаеля "Сікстинська Мадонна";
  • про життєвий шлях народного художника України Миколи Максименка;
  • про щорічні міжнародні пленери в Житомирі «Кращий художник».

 

Наступний пункт нашої програми - Житомирський обласний краєзнавчий музей, один з найстаріших музейних закладів України.

Окраса музею – зібрання західноєвропейського мистецтва ХVІ – початку ХХ століть. Художній відділ музею, створений у 1919 році, увібрав у себе частини націоналізованих приватних колекцій, серед яких найвідоміші волинські зібрання баронів де Шодуар (м. Житомир)  та Ілінських-Стецьких (м.Романів). Тут зосереджено твори провідних художніх шкіл Європи: Італії, Голландії, Фландрії, Франції, Австрії, Польщі.

 

Рід Шодуарів відомий в Житомирі як власник однієї з найзначніших колекцій старожитностей у Європі, власного музею в Івниці Житомирської губернії, а  також славиться меценатством і благодійністю. Ще за життя останнього барона частина мистецького спадку була передана до музеїв та бібліотек Санкт-Петербурга, Києва і краєзнавчого музею Житомирської області.

 

 

У художньому відділі музею зберігається цінна колекція полотен італійських майстрів епохи Пізнього Відродження. Тут можна оглянути голландський і фламандський живопис (Б. ван дер Хельст, П. ван Блумен), полотна французького художника Клода Лефевра і польського художника Юзефа Брандта. 

Далі в плані подорожі – обід в одному з ресторанів Житомира (вартість від 150 гривень, факультативно). Смачно поївши, вирушаємо далі.

 

Під час прогулянки містом, ви переконаєтесь, що Житомир також набуває статусу відкритої арт-галереї. Активно у цьому напрямку працює аерограф Дмитро Краб. Серед його відомих робіт такі як "Українська абетка міста",  «Житомир в орнаменті», найбільший в місті 15-метровий мурал «Трисвіт» , «Візуалізація гімну України» - графіті-проект на Житомирській міськраді.

 

 

Наступний пункт нашої програми – найбільший арт-простір Житомира, сучасна мистецька галерея Gnatyuk Art Center. За один рік арт-центр проводить близько 100 заходів, 10-13 виставок, на котрих представлені роботи більше 200 художників. Тут відбуваються наймасштабніші творчі вечори, виставки, презентації та зустрічі однодумців з усієї області. Окрім арт-простору, в Gnatyuk Art Center відкрито арт-маркет, де можна придбати сувенірну продукцію, книги з живопису, твори мистецтва, побачити та оцінити антикваріат. 

В якості оригінального подарунку, сувеніру, для посткросерів та коллекціонерів рекомендуємо – авторські листівки фотографів і художників, магніти, постери, принти серії "Листівки з любов’ю. Житомир".

 

 

І на завершення - вирушаємо милуватися унікальним монументальним живописом кін. VIII ст. авторста Йозефа Прехтля.

Невелике село на Житомирщині гостинно відкриє двері храм Різдва Божої Матері, споруджений наприкінці VIII ст. В цьому костьолі вже понад століття Службу Божу правлять православні, і тут дивним чином збереглись старовинні фрески з часів його побудови. Їхній автор – Йозеф Прехтль, котрий виконав розписи тринітарійського монастиря в Браїлові. Сміливо можна стверджувати, що це єдиний храм області, де повністю збереглись оригінальні розписи такого віку, серед них мальовані сцени «Вигнання торговців з храму», «Символ Святого Духа» тощо.

Будівництво храму почали у 1784 році на місці, де за народними переказами раніше стояли сім церков (звичайно, у різні періоди). Кошти на будівництво збиралися із парафіян, а храм зводився, найімовірніше, як греко-католицький, закінчили будівництво у 1794-му і висвятили через рік, але вже як римо-католицький. Відомо, що каплиця була поховальним склепом для деяких родів, зокрема і для різних власників Іванкова. У 1895 р. храм був переданий місцевій православній громаді, яка переживши часи колгоспного загарбання 1930-х, тепер збирається щонеділі на богослужіння.

 

Найбільшу цінність храму становить інтер’єр, прикрашений унікальним монументальним розписом, фресками, що дивним чином збереглися до нашого часу майже у їх первинному вигляді. Їх автором є Йосиф Прехтль (Йозеф Прагтль) – відомий маляр-монументаліст, який працював на Поділлі та Волині на замовлення магнатів та шляхти.

 

 

18:30 - збираємося, і після насиченого подіями і враженнями дня виїжджаємо назад до столиці.

20:00 - прибуваємо до Києва, назад до станції метро Житомирська, та вирушаємо по домівках, ділитися враженнями, і планувати нові поїздки з ANGA Travel, адже попереду ще стільки цікавих місць і міст!

01.09.2017
Мы сохранили ваши шаги, что б вы не заблудились