Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Брестська фортеця

Брест

ціна квитка або екскурсії:

38 грн.

Брест. Його західна околиця. У самого кордону з Польщею розташувалося зміцнення. Але не така проста, як здається. Саме тут проходили найзапекліші бої, прямо на наступний день, після початку Другої світової війни. Укріплена будівля довго допомагала людям гідно протистояти ворожій армії. І назва йому – Брестська фортеця.

Поселення, на території сучасного форту, існувало ще з початку XI століття. Однак ідея про будівництво оборонних споруд виникла лише в кінці XVIII століття. Тоді ця місцевість перейшла у володіння Російської імперії, і була необхідність посилити захист із західного боку.

Спочатку, це були височини з землі, які носили тимчасовий характер. І лише в 1836 році почалося будівництво постійного зміцнення з каменю. Лише через 6 років, форпост був добудований і почав функціонувати в повну силу.

До складу оборонних споруд входила сама фортеця, і три неймовірних зміцнення. Якраз вони утворювали огорожу, і прикривали цитадель з усіх боків. Зовнішнім захистом були земляні вали, які містили цегляні каземати, а також рів, заповнений водою. Це був природний острів, оточений по периметру замкнутим двох поверховим будинком.

Стіни будівлі були такими товстими, що досягали 2-х метрів. Будова було такою великою, що в ній могло вміститися більше 11 000 солдатів з усім арсеналом і необхідними припасами. За допомогою мостів і воріт фортеця з'єднувалася з іншими укріпленнями.

У XIX столітті територія Брестської фортеці була ознаменована будівництвом Свято-Миколаївської церкви, яка і зараз відкрита для прихожан.
До кінця того ж століття, щоб замок було складніше обійти, і тим самим взяти в оточення, було прийнято рішення добудувати бастіони, які будуть стояти окремо, і стануть додатковими оборонними укріпленнями.

З розвитком і появою нових видів зброї, Брестська цитадель не раз реконструювалася, перероблялася і зміцнювалася. Зараз її площа складає близько 4 квадратних кілометрів.Вам варто обов'язково відвідати цей пам'ятник мужності і відваги радянського народу. Після Другої світової війни фортецю до кінця так і не відновили. Тут кожна будівля, кожен камінь дихають старовиною, і, на жаль, трагічними подіями, що відбувалися в цьому місці.

Отримавши статус фортеці-героя, в Брестській фортеці сформувався меморіальний комплекс. Відкритий він був в 1971 році. Весь архітектурно-скульптурний ансамбль присвячений прославлянню захисників міста. Кожен з пам'ятників буквально кричить одночасно і про трагедію, і про радість перемоги. А їх тут встановлено чимало. Це і монумент «Мужність», і обеліск, під назвою «Багнет».

 

Церемоніальна площа, плити з похованнями, руїни укріплень, і вціліле будівлю фортеці говорить про те, що жертва цих героїв була не марна.
Брестська фортеця – невід'ємна частина нашої історії, яка зіграла найважливішу роль в розвитку Радянського Союзу, і нашої країни, в тому числі. Віддати шану, дізнатися детальну, цікаву і пізнавальну інформацію про хід боїв в цих місцях, можна в музеї. Відвідайте Брестську фортецю, і привезіть із собою непередавані враження і сентиментальні спогади.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали