Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Арка Дружби Народів

Україна

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Арка Дружби Народів – центральний об’єкт Хрещатого парку зі скульптурною композицією, що був споруджений у листопаді 1982 року під час підготовки до святкування 1500-ліття Києва на місці колишньої Літньої естради.

Монумент Дружби Народів, споруджений на честь возз’єднання України й Росії, є головним елементом композиції. У його створенні брали участь відомі архітектори С. Миргородський, К. Сидоров, І. Іванов та скульптур А. Скобліков. Композиція, вилита з граніту, бронзи і металу, являє собою фігури двох робітників – українського й російського, які разом підіймають стрічку й орден «Дружби Народів». Збоку знаходиться стела, витягнута по горизонталі, на якій вилита група людей з фігурами Богдана Хмельницького і боярина Василя Бутурлина в центрі. Цей елемент композиції був створений за мотивами відомому кожному події, що мала місце в далекому 1654 році – Переяславської Ради. Усі скульптурні групи поєднуються аркою-веселкою, яка мала стати символом єднання двох братніх народів.

В далекому 1982 році навряд чи хтось із людей, яким довелося перерізати стрічку на відкритті, міг подумати, що всього лише через дев’ять років СРСР розпадеться, залишивши по собі тільки спогади і недоречний, дещо застарілий надпис, зроблений із накладних металевих літер «В ознаменування возз’єднання України з Росією». Деяким гарячим головам захотілось тут же стерти його з лиця землі, застосувавши для цього молоток і зубило. Але через це у декого складалось помилкове враження, ніби монумент було відкрито на честь возз’єднання України. Ситуація виглядала доволі абсурдною, бо постаті Хмельницького і Батурліна натякали на дещо протилежні результати Переяславської угоди, яка, як відомо, не об’єднала Україну, а навпаки – розділила її на Правобережну і Лівобережну. Згодом надпис відновили, але пізніше знову прибрали. Та сліди від нього збереглися і досі.

Площа перед монументом за своєю формою нагадує амфітеатр. За ним розташований оглядовий майданчик, з якого можна спостерігати чудовий вид на Дніпро і лівий берег Дніпра. Сьогодні це місце вважається відмінним варіантом для прогулянок, оскільки око радують чудові зелені дніпровські схили та широченне блакитне плесо, в якому в погожий день відбивається ясне київське небо. Окрім того, не варто забувати й про саму арку, що за своєю формою нагадує закам’янілу веселку. Її величний вигляд наштовхує на думки про могутність і силу стародавнього міста, навіює ностальгію за далеким минулим, незважаючи на те, що арка була створена тільки в 1982 році.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали