Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Чим цікаві Високі Татри

Високі Татри - найкрасивіші і найвищі гори в Словаччині. Вони утворюють найвищу частину Карпат. І це про Високі Татри говорять, що вони найменші серед найвищих гір світу, ласкаво називаючи «мініатюрні Альпи». Вершини і піки цього гірського масиву під впливом льодовиків здобули химерні обриси і мають яскраво виражений «альпійський» рельєф. Серед пагорбів Герлаховський Штит, є найвищим. Його висота досягає 2655 метрів над рівнем моря. А ось висота решти 25-ти досягає 2500 метрів.

 
 
Дуже багата і насичена історія у регіону Високі Татри. Перші згадки про ці гірські масиви приписуються до 16 століття, коли дослідники вивчали ці околиці, які вабили своїми мальовничими вершинами, долинами, озерами. Перше задокументоване підкорення вершини Кермажскі штит, датується 1615 роком. Висота цього пагорба досягає 2556 метрів над рівнем моря, і він є одним з п'ятнадцяти найвищих пагорбів Високих Татр.

Безліч труднощів було перед першовідкривачами індустрії туризму в цих місцях. Але завзятість і праця, всупереч природі, перетворили регіон в XIX - XX столітті в найпопулярніше й улюблене місце для гірськолижного відпочинку та термального курорту серед найбагатших і відомих людей Австрії, Угорщини, Німеччини. Тут збиралося широке коло аристократів для спортивних розваг - взимку, а в літній час для природних інгаляцій свіжим гірським повітрям, просякнутим хвоєю. Золотий вік у Високих Татрах залишив слід, який зберігся до нашого часу. Він представлений Гранд-готелями на курортах Татранська Ломніца і Старий Смоковец.

У 2004 році найжахливішої сили шторм, потряс цей регіон. Велика частина прекрасних гірських лісів була знищена. Територія курортів Старий Смоковець і Татранська Ломніца були піддані стихії. Місцева влада організувала відновлювальні роботи, розчищення території від лісових завалів, і завдяки цьому курортні зони функціонують на повну потужність. Але на жаль на відновлення первісної природної краси потрібно не один десяток років.

У безлічі гірськолижних курортів цього регіону, статус міста присвоєний тільки одному населеному пункту - Високі Татри. Величезна територія ділиться на три ділянки, і в кожну з них входить ще декілька курортів.

Високі Татри - курортна зона

Найвідоміші і найпопулярніші курорти регіону Високих Татр: Татранська Ломніца, Штрбське Плесо, Смоковець, Татранске Матліяре, Подбанске, Ждьяр. Вони знаходяться на південній стороні схилів. Щороку, близько п'яти мільйонів туристів з різних країн відвідують курорти регіону Високих Татр, щоб покататися на схилах гірського масиву, позайматися альпінізмом, подихати свіжим повітрям і просто прогулятися. Тут круглий рік прекрасні умови для відпочинку і широкий вибір послуг і розваг. Обирайте Словаччина Татри тури!

У всіх гірськолижних курортах Словаччини, одним з найприємніших фактів, є досить низька ціна за високий рівень сервісу. Досвід, зароблений за багато років і позитивний вплив традицій сусідньої Австрії, зробили сприятливий вплив на організацію готельного бізнесу та гірського туризму. Завдяки цим факторам тут  ідеальні гірськолижні траси з відмінною якістю, які не поступаються австрійським обладнаним спускам. Тут кожен турист знайде розваги за своїми інтересами, адже тут є: мережа доріг для прогулянок, доглянуті туристичні стежки, дорожні траси обладнані покажчиками і для любителів екстриму - альпіністські траси.

 
До перевалів, гірських вершин, водоспадів і долин ведуть позначені туристичні траси, які доступні для прогулянок з початку червня по кінець жовтня. Загальна їх довжина становить 350 кілометрів. Підйом на більшість вершин можна здійснити тільки з гірським провідником, а деякі підкорюються виключно альпіністам-професіоналам.

Кожен курорт регіону Високих Татр цікавий і своєрідний:

Подбанске - 950 - 1100 метрів над рівнем моря - курорт славиться Національним парком, де природа збереглася в її первозданному вигляді, а також за незабутні враження від мальовничих видів на талісман Високих Татр - гору Кривань. Її висота сягає 2494 метра над рівнем моря. У Подбанске є 2 бугельних підйомника, довжина яких становить 350 і 550 метрів. Тут є обладнані траси для початківців і для досвідчених лижників.

Смоковці - 800 - 1480 метрів над рівнем моря - це адміністративний центр області Високих Татр. Він об'єднує Гірський, Старий, Дольний, Новий Смоковець. І ще він один з найстаріших гірськолижних курортів Словаччини. Тут загальна довжина гірськолижних трас становить 7 кілометрів. У цей склад входить:

 • легкі траси (сині) - 4;
 • середньої складності (червоні) - 2;
 • складні (чорні) - 1.
  На території курорту знаходиться гірськолижний центр «Гребенок», тут збудована нова канатна дорога, котра доставить Вас на висоту 1263 метри всього на всього за 9 хвилин, де розташовані траси для новачків. Довжина цих трас становить 370 метрів. Досвідчені лижники можуть випробувати свої сили на чорній трасі Горна Лука, її висота 1500 метрів. На курорті є:
 • бугельні підйомники - 11;
 • дитячі - 2;
 • наземний фунікулер - 1.

Татранська Ломніца - 725 - 2200 метрів над рівнем моря - цей курорт пропонує прекрасні траси з можливістю їх широкого вибору. Гірськолижний центр облаштований у селищі Скальнате Плесо. Він являється відправною точкою, безлічі туристичних маршрутів масиву Високих Татр. Головна вершина курорту - Ломницький Штіт з висотою 2632 метра від рівня моря, він вважається, вторимо пагорбом по висоті у всіх Високих Татрах.

 

На курорті Татранська Ломніца розділяють два району для катання:
Ями - сині та червоні траси призначені як для новачків, так і для досвідчених лижників. На схилі, ширина якого 300 - 500 метрів прокладені чорні траси, вони призначені для швидкісного спуску та слалому з довжиною в 2000 метрів.

Скальнате Плесо - тут в основному траси для досвідчених лижників, довжина яких 3300 і 2600 метрів.
Обладнання курорту:
бугельні підйомники -2;
канатна підвісна дорога - 1.

Штребське Плесо - 1400 - 1840 метрів над рівнем моря - курорт вважається самим високогірним у всій Словаччині. Найчистіше високогірне повітря і унікальні природні умови на курорті цінні на вагу золота. Штребське Плесо вважається одним з кращих лікувальних центрів у регіоні Високих Татр.

Тут відмінні гірськолижні траси для сноуборду та лиж, висоти катання яких від 1300 до 1915 метрів. Вони розташовані на схилі пагорба Предне-Соліско, його висота досягає 2093 метра від рівня моря. Ще курорт може похвалитися відмінними умовами для джампінгу, фрірайдінга і біатлону.
Обладнання курорту:
бугельні витяги - 3;
крісельні - 2;
дитячі - 1.

Всі курортні центри Високих Татр, мають в оснащенні снігові гармати, які при необхідності, у разі малосніжної зими, штучно засніжують траси.

Неподалік від курорту Штребське Плесо побудований сучасний, оснащений за новими технологіями лижний центр FIS. В оснащення центру входить :

 • траси швидкісного спуску - 5;
 • трампліни для стрибків - 2 (з довжиною 70 і 90 метрів) ;
 • траси для бігових лиж зі статусом міжнародного стандарту (довжина трас - від 5 до 50 кілометрів);
 • стадіони - 2.
  На курортах Смоковець і Штребське Плесо є обладнані траси для вечірнього катання. Їх графік роботи - кожна середа з 18:00 до 21:00. Тут Ви маєте можливість покататися на санках та лижах, зігрітися гарячим глінтвейном.

Гірськолижні школи

Високі Татри взимку це не інакше як «лижне царство». Тут багато гірськолижних зон, підйомників, центрів прокату гірськолижного обладнання і, звичайно ж, лижних шкіл. Однією з найвідоміших і популярних вважається "Ternav-ski". Вона знаходиться на території курорту Татранська Ломніца. У цій школі існують різні форми навчання спусків зі схилів на сноубордах і лижах: сімейна, групова, індивідуальна. Для дітей розроблена програма навчання в ігровій формі. Новачки, у лижній справі, будуть себе почувати набагато комфортніше і впевненіше в Смоковцях. На території цього курорту організована школа, де обладнані спеціально для новачків траси середньої складності. Їх загальна довжина становить 7 кілометрів. Траса Якубова Лука, з висотою 1140 метрів, найбільш підходяща для перших лижних кроків. Вона розташована поруч з готелем Парк, на пологому схилі. І в Смоковцях і в Штребське Плесо є школи гірськолижників з дитячими підйомниками.

Визначні місця 

Пієнінський національний парк - організований з 1967 року. Розташований в широтах гір Спішська Магура і Пієніни. Більша частина цього парку знаходиться на території Польщі, а от менша, 21 кв.км., розміщена в північній частині Словаччини. Парк умовно поділяють на три частини: Галіговскі скелі, каньйон Лісницького струмка, заповідник Пієніни. Головною родзинкою у відвідуванні парку - це можливість поплавати на плоту у водах Дунайця. Але крім сплаву по річці, екскурсійна програма включає обід-пікнік з смачною національною кухнею, музику і, звичайно ж, прекрасний настрій. Словаччина тури відмінний варіант розслабитися і відпочити.

 

Любовнянський град

Стара Любовня - цей регіон розташований в районі Високих Татр. Тут безліч мінеральних джерел, вода яких використовується для оздоровлення. Основною родзинкою даного регіону є замок - Любовнянський град. Цей замок був зведений ще в XIII - XIV столітті. Любовнянскій град височить на пагорбі, висота якого 711 метрів від рівня моря. Град був місцем, де сиділи польські старости, адже в той час вони були титулованими представниками Спішських поселень. Тур в Татри!

Любовнянський град заснований в 1985 році. Музей під відкритим небом, тут можна побачити найбільше зібрання народної архітектури: господарські будівлі, житлові будинки та інші зразки національного характеру. На території оповідь знаходиться старовинна церква у стилі бароко , її звели в 1833 році.

 

Кошицький зоопарк
 який входить до числа кращих зоопарків Словаччини. Він був заснований в 1979 році. Тут налічується 194 види тварин привезених сюди з п'яти континентів. Загальне число особин близько 1000, з цього числа: птахи - 61 вид, ссавці - 62, рептилій - 19 видів, прісноводних і морських - 33.

Беліанська печера - це єдина печера в Татрах, яка відкрита для туристів. Вона знаходиться над Татранської Котловини. Її вхід розташований на висоті 890 метрів від рівня моря. За часом екскурсія триває близько 70- ти хвилин.

Як дістатися?

До курортів Високих Татр дістатися можна багатьма способами. Перший крок - це переліт до аеропорту Попрад - Татри (самий високогірний у всій Європі). Він на відстані 5 кілометрів від Попрада. Щоб дістатися до вибраного курорту, необхідно взяти таксі або орендувати машину. Так само в Попраді є залізничний вокзал, це дає можливість дешево і швидко досягти місця призначення. Наприклад дорога до курорту Старий Смаковец за часом обійдеться в 40 хвилин, а в Штребське Плесо близько години. Любителів подорожей автобусними лініями раде зустріне та надасть свої послуги Попрадський автовокзал. Під час поїздки автобусом у Вас буде унікальна можливість, насолодитися мальовничими видами Високих Татр.

Побувати в Словачинні Ви можете під час наших турів в цю країну. 

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!

Спробуйте наші Словаччина тури з Києва!