Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Штребське плесо - це один з найкращих, найбільш високогірний і найпопулярніший гірськолижний курорт, що знаходиться в районі Високих Татр у Словаччині. Високі Татри відмінні яскраво вираженим «альпійським» рельєфом. Внаслідок впливу льодовиків, протягом не однієї сотні років існування, вершини Високих Татр здобули дуже химерні обриси. 26 вершин цього гірського хребта перевищують висоту 2500 метрів над рівнем моря. Ці гори чудові! Їх сніжні піки, ущелини-льодовики, водоспади і альпійські луки надзвичайно красиві. На території в 260 квадратних кілометрів, а це порівняно не багато, зібрана вся краса високогір'я. «Мініатюрні Альпи» або «найменші гори серед найбільших гір у світі» - жартівливо нарекли туристи Високі Татри.

Штребське плесо розташоване на висоті 1350 м над рівнем моря, в 24 кілометрах від міста Попрад. Красується цей курорт на мальовничому березі озера, яке носить таку ж назву. Озеро Штребське Плесо вважається другим за величиною в Татрах, його площа складає 19,8 га. Доглянуті пішохідні стежки манять помилуватися тутешніми красотами водоспаду Скок в Млинніцкій долині, до Попрадского і Ямського високогірних дзеркальних озер піднятися на Швидше Сідло - 2490 метрів, Риси - 2500 метрів, Предняя Соліско - 2093 метри. До курорту Штребське Плесо можна дістатися кількома видами транспорту. До найближчого аеропорту та залізниці всього на всього 24 кілометри (місто Попрад).

Тутешній клімат відноситься до різко континентального і має типові для високогірного середовища кліматичні елементи. Середньорічна тривалість сонячного світла більше ніж 2000 годин і має відношення до важливих біокліматичних факторів курорту. Середньорічна кількість опадів коливається в межах з 1200 до 1700 мм. Головною особливістю курорту є клімат. Як і у всьому регіоні Високих Татр, тут притаманні тільки дві пори року - зима і літо. Весна і осінь настільки короткі, що тривають тільки максимум два тижні кожна. Температура на курорті Штребське Плесо - мінус 2,5 ?С в листопаді-грудні, а в січні-лютому до мінус 6,5 ?С. У середньому глибина снігу досягає 90 сантиметрів.

Сезон катання

Гірськолижний курорт Штребське Плесо один з найбільш високо розташованих і відомих центрів у Високих Татрах. Курорт з року в рік дарує своїм гостям сприятливі снігові умови і чудові види на Подтатранску долину, яка від початку грудня і по середину квітня заслана білосніжним покривом. Завдяки такому високогірному розташуванню і клімату, гірськолижний сезон тут досить таки довгий. Саме в цей час сезон катання на лижах в самому розпалі. Дуже велику увагу тут приділяють штучному «засніженню» трас.

До послуг відпочиваючих на гірськолижному курорті працює кілька пунктів прокату обладнання для лижників. Також в зимовий сезон тут працюють лижні школи, де Вас навчать підкорювати місцеві вершини. Найменші лижники можуть стати на лижі завдяки висококваліфікованим індивідуальним інструкторам, які займаються з новими завойовниками снігових вершин в дитячій гірськолижній школі, в якій є власні дитячі бугельні підйомники. Спробуйте наш тур ЗИМОВА ЕЙФОРІЯ У СЛОВАЧЧИНI.

На південному, сонячному слоні вершини з назвою Предняя-Соліско, розташовані основні гірськолижні траси.

Характеристика гірськолижних трас - Штребське Плесо

 • Довжина гірськолижних трас(загальна): 7,5 кілометрів;

Сині траси

 1. Intersky II (1392 - 1380 м над рівнем моря);
 2. Mostiky (1441 - 1380 м над рівнем моря).

Червоні траси

 1. Intersky I (1495 - 1360 м над рівнем моря);
 2. Solisko I (1815 - 1376 м над рівнем моря);
 3. Solisko II (1850 - 1639 м над рівнем моря);
 • Площа, яку засніжують штучно: у разі необхідності всі траси;
 • Перепад висот: 1300 - 1915 м;
 • Кількість підйомників:
 1. Крісельні: - 2;
 2. Бугельні: 3 + 1 дитячий .
 • Довжина трас для бігових лиж (загальна): 42,5 кілометри;
 • Кількість трас: 5 шт;
 • Зони для катання (позатрасове): 2 шт.

В Штребському Плесі розташовані захоплюючі зони з усіма умовами для: фрірайдінга, біатлону, джампінгу, траси для сноуборду, піших прогулянок, катання на трійках і каток. На курорті оснащена траса для нічного катання, яка працює щосереди з 18:00 до 20:00. Також траси для бігових лиж, на яких відзначені - «старт» і «фініш», довга доріжок від 5 до 30 кілометрів. На території курорту знаходиться 2 стадіони.

На Штребске Солиско розташований один з регіонів катання. Відстань від підніжжя до верхньої станції підйомника становить 2093 метри. Це місце відоме проведенням змагань з зимових видів спорту. Споруджені 2 лижні трампліни для стрибків, їх довжина 70 і 90 метрів.

Лижна зона Intersky - це довжина трас, яка становить 4500 метрів, підйомники - довжина яких 4422 метри і пропускна здатність 3750 осіб/год. Тут працює два паралельних канатно-крісельних підйомника: східний і західний. Східний підйомник вважається коротким, його довжина 500 метрів, а західний достатньо довгий, час підйому на ньому становить близько 20 хвилин. Інша кількість підйомників - бугельні, з яких 2 розташувалися в нижній частині схилу. «Довгий бугель» - так його називають, починає свій рух від готелів, роблячи зупинку, де вона збігається із закінченням короткої дороги, і продовжує підйом. Завдяки довгому підйомнику можна встати на будь-яку з червоних трас, котрі спускаються до готелів.

Лікувальні властивості курорту

Штребське Плесо відомий не тільки як гірськолижний курорт, а ще як природна здравниця. Тут чарівні природні умови - чисте високогірне повітря, хвойні ліси сприятливо впливають на дихальну систему, сприяючи швидкому відновленню організму.Курорт цінний можливостями профілактики і лікування різних захворювань. В їх число входять: хронічний бронхіт, алергічний нежить, бронхіальна астма, стан після операцій нижніх і верхніх дихальних шляхів, хронічні синуситиди. Основою лікування є кліматотерапія. Перебування на свіжому повітрі доповнюється лікувальною реабілітацією - головний лікувальний прийом. У лікувальній реабілітації використовують медикаментозну терапію, фізіотерапію і інгаляції за призначенням лікаря. Загальному результату лікування сприяє система дієт. У ній, за призначенням лікаря, пацієнту надається шкала дієт, яка включає і вегетаріанське харчування.

У санаторіях цього курорту працюють висококваліфіковані лікарі-спеціалісти: терапевти, педіатри, фізіотерапевти, пневмологи, бальнеологи, алерголог і фізіолог. Вони застосовують лікувальні медичні прилади, техніку для діагностики на відділеннях гематології, бактеріології, біохімії, функціональної діагностики та імунології.

Пансіони і розваги в Штребське Плесо

Завдяки добре розвиненій інфраструктурі курорту, в Штребське Плесо можна розміститься з комфортом. Численні готелі, пансіонати, бунгало, кемпінги, турбази - нададуть вам тепло і затишок. Найпопулярнішими серед туристів вважаються:

 • Панорама - 2 *;
 • Банник - 3 *;
 • ФІС - 3 *;
 • Патриа - 4 *;
 • Соліско - 4 *.

Роль місцевого таксі виконує ski-bus або сани, які запряжені трійкою коней.

Гостям курорту запропоновано широкий вибір розваг «Apres sky» після активного дня, а саме: тренажерні зали, більярд, басейни, сауна, кафе, ресторани з багатою словацької та європейською кухнею, дискотеки, казино і кегельбан. Бажаючі відвідати аквапарк «Аква - Сіті» (у Попраді) можуть замовити екскурсійну програму. Також надається прекрасна можливість побувати в «замку привидів» у місті Бойніце, відвідати унікальне творіння матінки природи - Бельянську печеру, і середньовічний Спішський замок XII століття й навіть термальні басейни, що знаходяться в містечку Врбове. 

Так само у нас є інші тури в Словаччину!

27.03.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали