Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції


Ви знаєте, де мешкають берегині? Чи небезпечні мавки? Як живуть упирі? Чим харчуються злидні? Як, ви все ще вірите, що їх не існує ?! Ви скептично посміхаєтеся і глузливо називаєте «цей бестіарій» застарілої фантазією? Значить, ви ніколи не бували на Полтавщині! Тільки тут можна долучитися до загадкового і чарівного, до таємного і невідомого, до яскравого і самобутнього!

Полтавська область: батьківщина чудес

Полтавську область можна відкривати для себе тижнями і місяцями! Хоча навіть за три дні тут можна встигнути прожити маленьке, але яскраве життя. І повірте, ні відгуки друзів, ні фотографії на сайтах не зможуть передати того яскравого спалаху щастя, тих чарівних відчуттів і вражень, які дарує земля легенд і міфів! Коли український колорит з головою занурює нас в феєрію національних образів, страв і пейзажів...

Мгарський монастир, оповитий ароматами власного меду і апетитної випічки; дивовижна, багатолика, але незмінно затишна Полтава, на кожному кроці вражає неправдоподібно красивими будівлями і вуличками; мальовнича садиба Котляревського, неповторний колорит місцевої кухні (головне приворотне зілля – борщ, а також галушки, затірка, хреновуха та ін.); чарівна атмосфера засніженої Диканьки; подорож до алеї старовинних дубів казковим лісом, поцятковані слідами диких звірів, снігові полотна, кришталевий блиск хуртовини і морозний хрускіт кроків; граціозні куполи церков, що злітають в бездоганно блакитну височінь; велетенська міць пам'ятників і меморіалів; монументальна розкіш миргородського курорту; унікальне, віртуозне мистецтво майстрів гончарної справи Опішні; таємнича, особлива аура Гоголівській садиби, душевні театралізовані дійства: харизматичний чорт, заводна Солоха, браві козаки; ну і звичайно – нестримні веселощі в різдвяну ніч: пісні-танці, свято тіла і душі!

А головне – безпрецедентний досвід справжнього народного весілля в унікальному Музеї українського весілля в селищі Великі Будища. Повірте, справжній весільний обряд по стопах наших мудрих предків куди душевніше і яскравіше, аніж стандартні сучасні ритуали в РАГСі. Тільки тут ви відчуєте, що ви даровані один одному Богом!

Приголомшлива Полтавська область! Пам'ятки на кожному кроці!

Так-так! Куди б ви не пішли – скрізь ви знайдете щось особливе, що можна сміливо називати пам'яткою. І ми можемо нескінченно говорити про бездоганні архітектурні споруди, про сакральні місця, про безліч музеїв, про природні надбання... Але нічого не може зрівнятися по барвистості і колориту з популярним Сорочинським ярмарком! Це давно вже не стандартний процес купівлі-продажу, а масштабне дійство, захоплююча концертно-розважальна програма – справжня феєрія емоцій і пристрастей!

 

Ви небайдужі до гастрономічної теми? Що ж, тоді вам... Знову сюди! Вас обов'язково здивує Полтавська область! Така пам'ятка як пам'ятник галушці невипадково встановлений саме тут: рідкісна полтавська господиня не має своїх секретів приготування цього шедевра кулінарного мистецтва і десятка його рецептів. Обійдіть навколо три рази і неодмінно вмостіться всередині ложки – цілий рік вашими незмінними супутниками стануть ситість, достаток і благополуччя ;) Перевірено особисто!

А творчі натури неодмінно потонуть у хмарі ейфорії від майстер-класу гончарного мистецтва в Опішні Полтавської області, унікальному центрі української кераміки. Неможливо описати словами ту хвилю тепла, яка захльостує з головою, коли твої пальці проминають податливе тіло глини, формуючи з нічого – рукотворне диво!

А територія музею – це просто казкова мозаїка з безліччю шедеврів гончарного мистецтва: гумористичні, фольклорні та казкові фігурки розбрелися по двору, як весільні гості перед застіллям. Невипадково опішнянські вироби можна зустріти на кращих виставках світу, в найвідоміших музеях.

 

А ось ще здивує Полтавська область своєю історією!

Гуляючи вулицями чарівною Полтави, обійти стороною знамениту вулицю Пушкіна і його містичний будинок №40, практично нереально. Кожен доброзичливий місцевий порекомендує вам, як туристу, хоча б одним оком поглянути на цю будівлю. Ну, здавалося б, старовинна будівля XIX століття. Ну да, принципово відрізняється від наших сучасних бетонних будинків. Звичайно, розкіш цього палацу відразу кидається в очі і передати всю його красу словами досить складно...

А ось і крапля містики: зверніть увагу, що над дахом цього будинку чомусь постійно кружляють зграї ворон. Але це не вся містика, якою славиться Полтавська область. Історія того ж Гоголя з його похованням – взагалі щось, про що варто почути від екскурсоводів – прям мурашки по шкірі!

Загадкові історії Полтавської області вже давно цікавлять великі уми. Вітчизняні літературні генії в своїх творах втілювали містику саме цього регіону України. Подейкують, що навіть образ Булгаковської Маргарити був точно списаний з місцевої відьми. Звичайно, якщо ви думаєте, що вся ця містика канула в далечуще минуле, точно також, як історія про козаків, також, як і гужовий транспорт – ви помиляєтеся! Приїжджайте сюди і ви переконаєтеся, що дивні події на території Полтавської області – аж ніяк не стільки і не тільки історія...

Навіть потім, через роки, вас ні-ні та й закрутить вир тих подій і емоцій. Але що про все це, та багато іншого, можуть розповісти плоскі картинки і прісні слова? Розношена, потоптана постійними повтореннями істина не втратила своєї актуальності: краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Поїдьте в Полтавську область і подаруйте собі віру в чудо!

01.04.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали