
Ви знаєте, де мешкають берегині? Чи небезпечні мавки? Як живуть упирі? Чим харчуються злидні? Як, ви все ще вірите, що їх не існує ?! Ви скептично посміхаєтеся і глузливо називаєте «цей бестіарій» застарілої фантазією? Значить, ви ніколи не бували на Полтавщині! Тільки тут можна долучитися до загадкового і чарівного, до таємного і невідомого, до яскравого і самобутнього!
Полтавська область: батьківщина чудес
Полтавську область можна відкривати для себе тижнями і місяцями! Хоча навіть за три дні тут можна встигнути прожити маленьке, але яскраве життя. І повірте, ні відгуки друзів, ні фотографії на сайтах не зможуть передати того яскравого спалаху щастя, тих чарівних відчуттів і вражень, які дарує земля легенд і міфів! Коли український колорит з головою занурює нас в феєрію національних образів, страв і пейзажів...
Мгарський монастир, оповитий ароматами власного меду і апетитної випічки; дивовижна, багатолика, але незмінно затишна Полтава, на кожному кроці вражає неправдоподібно красивими будівлями і вуличками; мальовнича садиба Котляревського, неповторний колорит місцевої кухні (головне приворотне зілля – борщ, а також галушки, затірка, хреновуха та ін.); чарівна атмосфера засніженої Диканьки; подорож до алеї старовинних дубів казковим лісом, поцятковані слідами диких звірів, снігові полотна, кришталевий блиск хуртовини і морозний хрускіт кроків; граціозні куполи церков, що злітають в бездоганно блакитну височінь; велетенська міць пам'ятників і меморіалів; монументальна розкіш миргородського курорту; унікальне, віртуозне мистецтво майстрів гончарної справи Опішні; таємнича, особлива аура Гоголівській садиби, душевні театралізовані дійства: харизматичний чорт, заводна Солоха, браві козаки; ну і звичайно – нестримні веселощі в різдвяну ніч: пісні-танці, свято тіла і душі!
А головне – безпрецедентний досвід справжнього народного весілля в унікальному Музеї українського весілля в селищі Великі Будища. Повірте, справжній весільний обряд по стопах наших мудрих предків куди душевніше і яскравіше, аніж стандартні сучасні ритуали в РАГСі. Тільки тут ви відчуєте, що ви даровані один одному Богом!
Приголомшлива Полтавська область! Пам'ятки на кожному кроці!
Так-так! Куди б ви не пішли – скрізь ви знайдете щось особливе, що можна сміливо називати пам'яткою. І ми можемо нескінченно говорити про бездоганні архітектурні споруди, про сакральні місця, про безліч музеїв, про природні надбання... Але нічого не може зрівнятися по барвистості і колориту з популярним Сорочинським ярмарком! Це давно вже не стандартний процес купівлі-продажу, а масштабне дійство, захоплююча концертно-розважальна програма – справжня феєрія емоцій і пристрастей!
![]() |
![]() |
Ви небайдужі до гастрономічної теми? Що ж, тоді вам... Знову сюди! Вас обов'язково здивує Полтавська область! Така пам'ятка як пам'ятник галушці невипадково встановлений саме тут: рідкісна полтавська господиня не має своїх секретів приготування цього шедевра кулінарного мистецтва і десятка його рецептів. Обійдіть навколо три рази і неодмінно вмостіться всередині ложки – цілий рік вашими незмінними супутниками стануть ситість, достаток і благополуччя ;) Перевірено особисто!
А творчі натури неодмінно потонуть у хмарі ейфорії від майстер-класу гончарного мистецтва в Опішні Полтавської області, унікальному центрі української кераміки. Неможливо описати словами ту хвилю тепла, яка захльостує з головою, коли твої пальці проминають податливе тіло глини, формуючи з нічого – рукотворне диво!
А територія музею – це просто казкова мозаїка з безліччю шедеврів гончарного мистецтва: гумористичні, фольклорні та казкові фігурки розбрелися по двору, як весільні гості перед застіллям. Невипадково опішнянські вироби можна зустріти на кращих виставках світу, в найвідоміших музеях.
![]() |
![]() |
А ось ще здивує Полтавська область своєю історією!
Гуляючи вулицями чарівною Полтави, обійти стороною знамениту вулицю Пушкіна і його містичний будинок №40, практично нереально. Кожен доброзичливий місцевий порекомендує вам, як туристу, хоча б одним оком поглянути на цю будівлю. Ну, здавалося б, старовинна будівля XIX століття. Ну да, принципово відрізняється від наших сучасних бетонних будинків. Звичайно, розкіш цього палацу відразу кидається в очі і передати всю його красу словами досить складно...
А ось і крапля містики: зверніть увагу, що над дахом цього будинку чомусь постійно кружляють зграї ворон. Але це не вся містика, якою славиться Полтавська область. Історія того ж Гоголя з його похованням – взагалі щось, про що варто почути від екскурсоводів – прям мурашки по шкірі!
Загадкові історії Полтавської області вже давно цікавлять великі уми. Вітчизняні літературні генії в своїх творах втілювали містику саме цього регіону України. Подейкують, що навіть образ Булгаковської Маргарити був точно списаний з місцевої відьми. Звичайно, якщо ви думаєте, що вся ця містика канула в далечуще минуле, точно також, як історія про козаків, також, як і гужовий транспорт – ви помиляєтеся! Приїжджайте сюди і ви переконаєтеся, що дивні події на території Полтавської області – аж ніяк не стільки і не тільки історія...
![]() |
Навіть потім, через роки, вас ні-ні та й закрутить вир тих подій і емоцій. Але що про все це, та багато іншого, можуть розповісти плоскі картинки і прісні слова? Розношена, потоптана постійними повтореннями істина не втратила своєї актуальності: краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Поїдьте в Полтавську область і подаруйте собі віру в чудо!