
ціна квитка або екскурсії:
Видатний український письменник М. В. Гоголь прославив на весь світ своє рідне село Великі Сорочинці, що на Полтавщині. У 1929 р. там було засновано Великосорочинський літератрно-меморіальний музей М. В. Гоголя, у самому будинку, де він народився. У часи Другої Світової війни будівля була знищена і пізніше відбудована 14 січня 1951 р. У музеї представлено майже 4 тис. експонатів, зокрема особисті речі М. В. Гоголя, фотокопії рукописів, унікальні малюнки та вірші, збереглися навіть перші видання деяких творів та роботи відомих російських художників.
Великосорочинський літературно-меморіальний музей М. В. Гоголя був відкритий на честь 120-ї річниці від дня народження письменника (1929) за ініціативи місцевих жителів та народного артиста Амвросія Бучми. До відкриття музею надійшло багато рідкісних матеріалів від жителів сіл і міст, у яких побував Гоголь протягом життя; більшість експонатів прибули з Києва, Ніжина, Москви та Ленінграда. На території Радянського Союзу це був єдиний музей присвячений М. В. Гоголю.
Друга Світова війна жахливо позначился на історії цього музею, коли у 1943 р. гітлерівська армія ,відступаючи, майже повністю знищила музей. Через це велика кількість експонатів були назавжди втрачені. Після звільнення Великих Сорочинців у вересні 1943 р. радянськими військами, у селі панувала розруха. Незважаюч на це, місцеві жителі прагнули відновити святиню гоголівської спадщини. Створювати проект реконструкції будинку письменника довірили полтавському архітектору П. П. Черніховцю. І вже 14 січня 1951 р. вдруге урочисто відкрили меморіально – літературний музей М. В. Гоголя у Великих Сорочинцях. У новозбудованому музеї за весь час провели дві реекспозиії: у 1977 і 1999 рр.
Експозиція музею складається з двох розділів: «Життєвий шлях і літератрна діяльність письменника» й «М. В. Гоголь і сучасність», які розміщені у п`ятьох залах. Тут охоплено повну картину життя письменника: від дитинства та років ранньої творчості до останніх днів життя й подальшого вшановування його геніальної творчості. Споглядаючи експонати музею можна наблизитись до розуміння загадкової особистості Гоголя, зануритись в атмосферу України 19 століття, роздивитись портрети батьків Гоголя й навіть свідоцтво про народження і хрещення видатного письменника. Також серед унікальних експонатів музейної коллекції представлені першовидання багатьох творів Гоголя, деякі особисті речі: одяг, записна книга, портфель і атестат Ніжинської гімназії .
|
|
У 2009 р. під час капітальної реконструкції музею добудовали виставкову залу, у якій, окрім предметів безпосередньо пов`язаних із життям Гоголя, представлена також експозиція, присвячена побуту та ремеслу його рідного краю.
За довгий час існування музею його вже відвідали тисячі туристів з України, Росії та інших зарубіжних країн.
Великосорочинський літературно – меморіальний музей М. В. Гоголя – перлина самобутньої української культури, де особливу шану приділено творчості видатного земляка, історії та традиціям рідного краю.