Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Дніпропетровська

Україна, Запоріжжя

 

Якщо вам здається, що ви знаєте абсолютно все про Україну. Якщо ви думаєте, що на території рідної країни вже немає нічого, що могло б вас здивувати... Значить, швидше за все, ви просто не були в Дніпропетровській області. Саме тут можна відкрити для себе стільки всього нового і цікавого, що ніяка інша область, найімовірніше, більше так не потрясе, як ця. І якщо ви готові до лавини нових вражень – нічого сидіти і читати це! Збирайтеся і вирушайте у відпустку або хоча б на короткий уїк-енд туди, де ваша свідомість зазнає колосального здивування.

Дніпропетровська область: ключі до комфорту

Мова цифр і фактів, як правило, суха і непоказна. Але тільки якщо цю прісну статистику не розфарбувала в яскраві фарби дивовижна земля – Дніпропетровська область!

І тоді раптом скупі зведення разом перетворюються в поезію, і магію, і музику, і пристрасть! Понад 100 природно-заповідних територій і об'єктів, в тому числі 15 заказників державного і 33 місцевого значення, близько 50 пам'ятників природи, до 10 парків – пам'яток садово-паркового мистецтва, 3 заповідні урочища, близько 700 представників флори з усього світу в одному ботанічному саду ДНУ і т. д.

Ну хіба не вражає?! Але і ця мова цифр розповідає про Дніпропетровську область недостатньо красномовно! Найкраще про неї розповість «столиця» – місто Дніпро. Чого варта одна тільки колекція стародавніх статуй (кам'яних баб) історичного музею імені Яворницького. Але неодмінно здивують і інші місцеві музеї: художній, геологічний, меморіальний і «Літературне Придніпров'я».

Дніпро – один з найбільших центрів круїзного туризму на річці. В цілому рекреаційний потенціал річок, озер і водосховищ області складно переоцінити. Особливою популярністю тут користується дайвінг і навіть відкрито кілька клубів і центрів підводного полювання. Ну що? Ви зараз там не сильно здивувалися? Ні? В Україні є дайвінг! Ось тобі і справи.

І чим же ще здивує Дніпропетровська область? Пам'ятками на будь-який смак!

Сприятливий клімат, лікувальні грязі і мінеральні джерела приваблюють сюди тих, хто потребує лікування або профілактики різних хвороб. Відмінна інфраструктура робить відпочинок максимально комфортним. Якщо ви відчуваєте втому і хочете нарешті розчинитися в атмосфері релаксу – вам точно сподобається тут. Ця територія являє собою ласий шматочок і для мисливців, і рибалок. Але навіть якщо ви нічим подібним не захоплюєтеся, ви все одно не залишитеся байдужі до місцевих красот!

Мабуть, Дніпропетровська область – сама по собі пам'ятка! Насолоджуватися пишнотою тутешніх пейзажів можна годинами і трохи довше!

Грецькі скелі, де можна спостерігати оголення найдавніших гірських порід; розкішний Дібрівський ліс, закладений ще в 1863 році, мальовничі річки Самара і Вовча, якими ходили запорізькі козаки, «Священна земля скіфів», «Колиска Запорізького козацтва», легендарне поле битви під Жовтими Водами і могила козацького отамана Івана Сірка – ось те найменше, що варто побачити кожному!

 

А всесвітньо відомий «Петриківський розпис» стане відкриттям навіть для досвідчених естетів. Знаменита фабрика художніх виробів в селі Петриківка Дніпропетровської області детально ознайомить з історією та виробництвом. А найбарвистішою ілюстрацією, безумовно, стане фестиваль-ярмарок «Петриківський Дивоцвіт».

Закоханим в історію – Дніпропетровська область теж дещо приготувала

Можна скільки завгодно говорити про архітектурні споруди, про пам'ятники, які пройшли крізь століття, про визначні пам'ятки, які служать не просто візитною карткою області, а цілком справедливо визнаються гордістю рідної землі. Подивитися тут дійсно є на що. Від пам'ятника Вічної слави до затишної сімейної лавки.

Прогулюватися вулицями Дніпра – суцільне задоволення. Але так уже склалося, що вся ця територія зберігає в собі таємниці минулого. Власне, як мінімум цим і цікава Дніпропетровська область. Історія, яка буде цікава і школярам, і тим, хто вже чимало знає про події минулого, мало кого зможе залишити байдужими. Це захоплюючі легенди про битви, це розповіді про високу любов (яка, до речі, відбивається тут практично у всьому), це священні місця, просочені духом благоговіння...

Пройнятися духом минулого особливо приємно в історичному музеї, де ви зможете відчути, що потрапили в машину часу . Не відмовте собі в задоволенні здійснити подорож, про яку, напевно, мріяли все життя!

12.04.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали