Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Чернівецька

Україна, Буковина

У загадковому мовчанні і чарівному благоговінні розкинулася територія, яка так і вабить своєю енергетикою. Що особливого в Чернівецькій області? Чому ці безкраї простори заслуговують на увагу найвибагливіших мандрівників, романтиків і закоханих в життя... Ви дізнаєтеся прямо зараз!

Чернівецька область: минулого кроки

У всіх народів світу є повір'я: той, хто забув звичаї своїх предків, карається людьми і Богом. Він блукає по світу, немов блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та спокою, тому що він втрачений для свого народу.

Хто забуває минуле, той не вартий майбутнього, – справедливість цього вислову перевірена часом. Непросто зрозуміти часи, коли тебе самого ще не існувало, але ще складніше – пробачити сучасному українцю байдужість до історії своєї країни.

Як зберегти і передати нащадкам кращі досягнення національної культури? Що потрібно зробити сьогодні, щоб і завтра звучала народна пісня, не висихало животворяще джерело народної мудрості і творчості? Які зусилля докласти, щоб молодь не цуралася національної спадщини, щоб не шукала на Заході собі ідеалів?!

Зовсім небагато: їздити по рідній землі, дивитися і слухати.
Чернівецька область в цьому сенсі – просто жива книга, яка покликана нагадати вам, українці, хто ви є насправді. Вона розповість багато цікавого і повчального, тільки переверніть першу сторінку, і ви поринете у дивовижний, загадковий, майже казковий світ старовини!

Велична Чернівецька область – історія в кожному камені!

І одна з найяскравіших таких сторінок – це Хотинська фортеця, яка сьогодні визнана одним з 7 чудес України і є історико-культурним заповідником. Вона височіє на скелястому мисі правого берега Дністра і вражає своєю монументальністю і душевністю одночасно. Її стіни побачили чимало кровопролитних битв і найжорстокіших битв. Але найбільш славна з них – Хотинська війна (1621 г.), в якій вирішальну роль зіграло козацьке військо на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним. Чернівецька область і її історія славиться як мінімум цією подією. Саме завдяки всесвітньо відомому гетьману була розбита 150-тисячна турецька армія, яка вважалася непереможною. Ця перемога врятувала Західну Європу від турецького ярма.

 

Так, Хотинська фортеця цілком заслужила право в мирний час стати мальовничою декораціэю в класиці кінематографу: «Захар Беркут», «Тарас Бульба», «Стріли Робін Гуда», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Д'Артаньян і три мушкетери».

Ще одна атракція Чернівецькій області – гіпсова трирівнева печера «Попелюшка» на околиці села Подвірне (україно-молдовський кордон). По довжині розвіданих ходів (близько 150км) вона знаходиться на 3-му місці серед гіпсових печер світу.

Говорячи про Чернівецьку область, як не згадати про гірськолижний курорт «Мигово» біля підніжжя мальовничих Карпат?

Але ж це не все, чим багата Чернівецька область. Пам'ятки тут закохують!  

Ну а краси Дністровських порогів описати неможливо! Запитайте про це будь-якого рафтера і приготуйтеся слухати його годинами.

Мабуть, що в порівнянні з ними безліч родовищ мінеральних вод («Нафтуся», «Боржомі» та ін.) здаються чимось буденним і прісним. Чого не скажеш, правда, про найяскравіший подію на Буковині – Всеукраїнському пісенному фестивалі «Червона рута».

І все ж немає нічого красивішого самих Чернівців! Жадані для кожного туриста Версаль і Петродворец тьмяніють і йдуть в тінь, коли бачиш колишню резиденцію митрополитів Буковини і Далмації, а нині головний корпус Чернівецького національного університету
ім. Ю. Федьковича. Пережило пожежу і розграбування будівля одного з найвідоміших вузів країни сьогодні пробирає до мурашок будь-кого, хто посмів підняти очі на це велике творіння людського генія!Приголомшуюче, монументальне видовище – плоди 18-річного будівництва! Зводили будівлю грунтовно: кожну цеглинку перевіряли за акустичними критеріям, для фортеці в розчин додавали курячі яйця та іншу органіку. Кожен робітник був обмежений в кількості цегли за день, щоб не перевтомлюватися і не знизити якості кладки, яка тепер може стояти століттями.

Крім університету місто напевно піднесе чимало дивовижних сюрпризів. Чого варта одна «п'яна церква». Але ж по красі це ні з чим незрівняне видовище: живописно закручені башточки куполів так і приваблюють погляди – очей не відірвати!

Але тсс! Не будемо розкривати всіх секретів Чернівецької області і збережемо інтригу. Ви самі все побачите, якщо відвідаєте цю прекрасну, багату територію, мальовничі поля якої назавжди вріжуться в пам'ять.

03.05.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали