Свято-Вознесенський православний монастир

ціна квитка або екскурсії:
Свято-Вознесенський монастир, розташований неподалік від села Банчени, є одним з відносно молодих, але надзвичайно популярних у віруючих людей. Сюди щорічно приїжджають тисячі паломників з Румунії, Польщі, Молдови, Росії, України і багатьох інших країн.
Тут відразу відчуваєш, як сповільнюється плин часу, і всі тривоги і поспіх йдуть геть. Затихають постійні шуми, які щодня оточують нас з усіх боків, а душа в пошуку істини ніби піднімається вгору, до неосяжного блакитного неба.
Завдяки Свято-Вознесенському монастирю село Молниця, що знаходиться по дорозі до районного центру Герца, стало дуже популярним у туристів.
На горі, де розташована свята обитель, є джерело, з якого колись постійно пили воду діти з села, що постійно прибігали сюди погратися. І серед дітлахів був хлопчик з сильними фізичними вадами, який поступово, на подив лікарів, став одужувати.
Саме це чудесне зцілення і стало приводом для спорудження спочатку церкви, а потім і чоловічого монастиря.
Зведення святої обителі почалося в 1994 році, на кордоні Румунії та України, і лише через два роки в ньому вже відбулося перше богослужіння. Знайти монастир зовсім нескладно - його 60-метрова дзвіниця видна надзвичайно далеко, її помітно навіть з віддаленної від монастиря траси Чернівці-Хмельницький.
На самій території обителі розташовані скит і шість храмів. Саме слово скит передбачає під собою самотність, і тут це дійсно так. Дуже скромні келії, в яких ченці живуть в суворому пості і молитвах, використовуючи в якості джерела освітлення тільки свічки. Монастир в Банченах можна справедливо назвати справжнім джерелом духовності.
Сам Свято-Троїцький собор, розташований на території монастиря, є одним з найбільших не тільки в нашій країні, але і в Європі в цілому православних храмів.
При будівництві монастиря допомагали багато тисяч простих прихожан і самі ченці, а розписували храм більше 60 кращих майстрів. Примітно, що частина фресок намальована за старовинною технологією.
Сам монастир складається з двох готелів для прочан, господарських будівель, скиту, будиночка настоятеля, двох будинків з келіями, церкви преподобного Сергія Радонезького, церкви Покрови Пресвятої Богородиці та храму Вознесіння Господнього.
![]() |
![]() |
2 жовтня 2011 Патріарх Кирило Московський освятив собор і запалив у ньому свічку. Біля вівтаря храму знаходяться частинки хреста Господнього з Єрусалима, лаврських святих і Мощів Святих невинних немовлят Вифлеємських.
Поруч з монастирем, в Молниці, розташований дитячий притулок, в якому на сьогоднішній день проживає кілька сотень дітей. Серед них дуже багато хворих невиліковними і важкими недугами, в окремому будинку проживають хворі на СНІД. Дітьми займаються черниці з монастиря Боянської ікони Божої Матері.
![]() |
![]() |
Настоятель святої обителі архімандрит Лонгін є відомим в Європі людиною. Завдяки йому в монастир надходять пожертвування з Росії, Угорщини, Румунії та багатьох інших країн.
Діти з притулку навчаються у звичайній сільській школі, а до тих з них, хто не в змозі нормально пересуватися, приходять вчителі. Настоятель монастиря прикладає багато зусиль, щоб в майбутньому вихованці монастиря змогли отримати гідне житло, освіту і роботу.
Завдяки його зусиллям територія монастиря постійно ушляхетнюється, звідусіль привозяться вічнозелені рослини і красиві квіти, завдяки чому свята обитель з ранньої весни і до пізньої осені просто потопає в квітах.