Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Слобожанщина

Україна


Намічаються вільні деньки, які хочеться провести не так, як зазвичай?
Тоді повний вперед! Ця цікава історична область України включає в себе територію Харківської, частину Сумської (до р Сейм), північ Донецької (до м. Бахмутка) і Луганської (до р. Айдар) областей, а також частина областей Росії. Цей регіон сформувався в 17-18 столітті на кордонах трьох держав: Речі Посполитої, Московського царства і Кримського ханства.

Слобідська Україна названа від типу поселень – слободи, в яких проживали тут
у 17 столітті біженці з Середньої Наддніпрянщини. Загалом, любителям історії цей регіон точно припаде до душі.

Чим цікава Слобожанщина? Історія краю особливо цікава!

Слобожанщина не може залишатися без уваги до її міст – прекрасний Харків (який, свого часу, хоч і на мить, але був столицею радянської України на початку 20 століття). Зараз Харків набуває все більш красивих форм. А також Суми, Глухів (який став резиденцією гетьманів України після руйнування Батурина). Серед стародавніх міст не можна залишити без уваги Ізюм, що був оспіваний в «Слові о полку Ігоревім» і Путивль, за стінами якого плакала нещасна Ярославна. Місто Конотоп, прославлене переможною битвою козаків на чолі з Іваном Виговським. Всі ці знамениті міста належать саме цьому регіону, і щоб вивчити переваги і пам'ятки кожного з них – вам знадобитися час. Якщо ви ловите себе на думці про те, що вкрай мало знаєте про рідну країну, якщо ви ніколи не були на території контрастів – вам сюди! Вам сподобається Слобожанщина! Історія також пам'ятає і багато інших подій, які відображені в архітектурі, а також в традиціях місцевого населення.

Чого тільки варте село Пархомівка – пам'ятник корупції 18 століття. Село належало полковнику і великому землевласникові, але в 1704 було відібрано в царську казну за використання службового становища. В кінці 18 століття імператриця Катерина ΙΙ подарувала Пархомівку одному зі своїх шанувальників, і тут виник двоповерховий палац в парковому в стилі флорентійських палаццо.

Але це не все, чим може похвалитися Слобожанщина. Пам'ятки розкидані всюди!

Побудована Покровська церква. У поч. 19 століття маєток придбав підприємець, який запустив в Пархомівці цукровий завод, де служив керуючим батько художника К. Малевича (зберігся будинок керуючого). Цінителі мистецтва із задоволенням відвідують Пархомівський історико-художній музей, в народі прозваний «сільським Ермітажем».

Близько 3000 шедеврів всесвітньо відомих художників Малевича, Реріха, Айвазовського, Рембрандта, Бенуа, Шишкіна, Рєпіна, Шевченко, Васнецова, Маяковського. Понад 16 залів унікальних експонатів: скульптури, цінності археології та етнографії, декоративне мистецтво і.т.д. Думаєте, це – всі визначні пам'ятки Слобожанщини? Ні! Ні в якому разі! Тільки почавши досліджувати цей край ви переконаєтеся в тому, що переглянути всі кращі і цікаві місця не вдасться і за тиждень.

то сказав, що красивими замками можна помилуватися виключно в західній частині України? Як би не так! А ви відвідаєте, наприклад, Харків. Тут, звичайно, величних палаців годі й шукати, зате буквально за годину їзди є приголомшливий архітектурний шедевр – Шарівський замок «Білий лебідь» (садиба цукрозаводчика барона Кеніга), який зберігає пам'ять про вельми нетривіальні події минулого. Легенди і смачні історії вам забезпечені.

Вона така різна... Прекрасна Слобожанщина

Ну, а якщо вам більше припадає до душі природа, а ви все ще не виїхали далеко від Харкова – вирушайте в Люботин. Ви зможете особисто переконатися в тому, що не дарма це містечко прозвали краєм озер. Любителі водойм просто без розуму від тутешніх красот. Тут і рибалка, і чисте повітря, і атмосфера релаксу. Все що потрібно для душі! Є, до речі, ще одне цікаве місце! Селище Краснокутськ. Уявіть собі, тут можна навіть побачити хатинку Баби Яги! Ну, а тим, кому захочеться більш гострих відчуттів – рекомендуємо відвідати печеру. Так-так, тут вони теж є! Все це – Слобожанщина.

Ландшафтні парки, багаті заповідники, долини і пагорби. Природа не пошкодувала пам'яток цього регіону. І вже якщо ви хочете дійсно насичено провести вихідні, то в Слобожанщині ви знайдете все, що потрібно! Прагнете продуктивно провести своє дозвілля в компанії друзів, вийти на шашличок, рибку половити і помилуватися заходом сонця і світанком? Вам сюди! Хочете відокремленої і романтичною атмосфери? Тут вам точно сподобається! Мрієте ближче познайомитися з рідною країною і її щедротами? На Слобожанщині всього цього в достатку.

02.03.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали