Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Приїжджаючи в нове місто, ми намагаємося знайти для себе щось цікаве. Численні пам'ятки приваблюють нашу увагу, розкривають перед нами свої загадки і таємниці. І чим більше таких дивовижних місць, тим цікавіше буде подорож. Одним з таких привабливих туристичних міст є Охтирка. Тут у вас буде можливість на власні очі побачити величезну кількість різних культових споруд, відвідати музей і навіть насолодитися первозданною природою. Не пропустіть свій шанс прогулятися по затишними вулицями цього мальовничого міста. Саме час дізнатися про Охтирку більше, ніж пишуть.

Дивовижна Охтирка – це варто побачити

Місто розташувалося на мальовничому березі річки Ахтир, яка впадає в річку Ворсклу.

Особливий колорит надає цій землі лісовий масив, який примикає до міста. Ви тільки уявіть, яке тут дивовижне повітря, наповнене ароматом смарагдових сосен. Хоч і вважається, що названо місто на честь однойменної річки, але існує ще одна цікава легенда. «Охтирка» пішло від фрази імператриці Катерини II, яка, проїжджаючи по території міста, підстрибнула на ямці, упустила кільце і закричала «Ох, дірка!».

Сьогодні місто приваблює туристів з різних куточків України та ближнього зарубіжжя своєю архітектурою і мальовничою місцевістю. І хоч цей населеної пункт не може похвалитися таким колоритом, як, наприклад, Львів, тут немає такого достатку пам'яток як в столиці або стільки позитиву, скільки в Одесі. У будь-якому випадку, Охтирці характерний свій унікальний шарм.

Пам'ятки Охтирки, які варто побачити кожному

Особливу увагу варто приділити різноманітній і вражаючій архітектурі міста, а особливо церквам і соборам. Їх тут безліч!

Перлиною і родзинкою міста є Покровський кафедральний собор 1753-1768 років. Споруджений храм був на місці, де священик виявив чудотворну ікону Божої Матері. Великий і величний зразок українського бароко нікого не залишить байдужим. Не залишиться непоміченою і церква Архангела Михайла, в будівництві якої були використані візантійський і російський стилі.Не пройдіть і повз інших сакральних архітектурних пам'яток: храм Георгія Побідоносця, Введенська церква-дзвіниця, а також Спасо-Преображенська церква, яка стоїть в самому серці міста. Всього в декількох кілометрах від міста знаходиться Свято-Троїцький монастир, розташований в дивно мальовничій місцевості. А відвідування краєзнавчого музею відкриє перед вам двері в минуле міста.

 

До природних визначних пам'яток Охтирки відноситься Гетьманський національний природний парк, площа якого понад 20000га. Створено для збереження унікальної природи місцевого краю. Є зони на яких забороняється перебування людей, а є і спеціальні зони відпочинку, де можна насолодитися первозданною природою.

Трохи відомостей з історії Охтирки

Поява на березі річки Ворскли фортеці, яка б захищала від набігів кримських татар, датується 1641 роком. В 1647 році місто відійшло під управління московського царства. З 1655 по 1765 населений пункт був полковим містом. У цей період в історії Охтирки, а точніше в 1670-1671 роках, населення брало участь в Селянській війні. Вже до 1765 році територія стала повітовим містом Харківської губернії.

Сьогодні місто приваблює своїм вдалим географічним розташуванням, мальовничими пейзажами і по праву вважається справжнім музеєм храмів під відкритим небом.

03.08.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали