Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Тростянецький дендропарк

Україна, Слобожанщина, Чернігівська, Тростянець

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Тростянецький дендропарк є досить старою пам'яткою, адже створений він ще в далекому 1834 року. Це дивовижне місце являє собою справжню перлину садово-паркової архітектури, і з кожним роком притягує все більше туристів з усієї країни.

Розташований всього в 190 кілометрах від столиці (траса Суми-Київ), в селі Тростянець Ічняньского району, дендропарк зможе вас приємно здивувати.

За унікальністю флори і краси це дивовижне місце нічим не гірше знаменитого парку в Умані, більш того - воно не перевантажене гучними «шкільними» екскурсіями і відвідувачами в цілому, як в Софіївці.

Тут ви зможете насолодитися справжнім єднанням з природою і тишею, а крім того, відвідати кілька інших визначних місць у регіоні пам'яток, таких як Качанівка і Сокиринський палацово-парковий комплекс, Густинський монастир, садиба Галаганів.

Територія парку дійсно величезна, більше 200 гектар, і перед його відвідуванням варто продумати прогулянковий маршрут. Звичайно, можна і потрібно скористатися послугами екскурсовода, це дозволить подивитися найцікавіше і не загубитися. Але екскурсія охоплює добре якщо п'яту частину території, тому варто після неї залишитися ще на кілька годин, і погуляти по парку самостійно.

Обов'язково прогуляйтеся по галявинах Тисів і Кедрів, Тараса Шевченка, Вестибюльній, пройдіться по Центральному мосту - панорама Великого ставу дійсно красива, ну і, звичайно ж, варто відпочити на березі Лебединого озера і погодувати хлібом його мешканців.

Сам парк створений в 1834 році Іваном Скоропадським. Він мріяв про парк в англійському стилі, і свою мрію здійснив в повній мірі.

Перші 30 років були витрачені на розширення території парку, поповнення різних порід дерев, створення перших посадок і чотирьох ставків. Новий виток розвиток парку отримав в 50-х роках XIX століття, коли І. Скоропадський повернувся з Франції, вражений відвідинами ландшафтного парку Д.Ротшильда.

Він загорівся ідеєю створити щось подібне і у себе, і вже до 1858 року руками кріпаків були зведені чотири рукотворні гори. Але різноманітні земляні роботи тривали протягом усього життя господаря парку, аж до 1887 року.

Варто сказати, що дендропарк вийшов дійсно красивим. Рослини для екзотичної колекції парку доставляли з Парижа, Петербурга, Києва, Риги і Каразинського акліматизаціонного саду. Для створення парку були найняті кращі садівники, і вони змогли створити справжнє диво.

Композиційна побудова Тростянецького дендропарку дуже оригінальна. Якщо ззовні це просто лісовий масив, то в центрі - справжня «гірська» країна, зі своїми озерами і пагорбами. Рельєф штучних гір, окремі з яких, такі як Волохата, Ротонда, Дідова, Сторожова мають висоту понад 30 метрів, дуже схожий на профіль знаменитих Альп.

На площі понад 10 гектар створено чотири ставки - Безіменний, Лебединий, Куциха і Великий, з цікавими берегами, декорованими вічнозеленим козацьким ялівцем, який в народі називають «зелене полум'я».

 

Безліч галявин і містків, чотири половецькі баби і Колона Суму «Розбита надія», незвичайної краси алеї - тут можна гуляти весь день, і не помітити як пролетить час.

Сьогодні в парку росте 520 видів чагарників і дерев, 1700 видів чагарників і дерев, а також понад 250 видів квітів.

Скоропадський настільки любив своє творіння, що і поховати себе наказав тут же, серед дивовижної природи. За кілька років до смерті він замовив пам'ятник, який нині встановлений на штучному пагорбі. Пам'ятник виконаний у вигляді ангела, правою рукою вказує в небеса, і являє собою своєрідного охоронця цього красивого, дивного місця.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали