Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Чернігівська

Україна, Полісся

Ось вже куди варто приїхати на вихідні, так це в Чернігівську область. Пейзажні території, атмосфера доброзичливості, старовинні архітектурні споруди.

Якщо ви хочете зануритися і в буквальному сенсі слова розчинитися в енергетиці минулого, тут – саме ідеальне місце. Мабуть, жодна область України не здивує таким контрастом, який характерний Чернігівській. Що ми маємо на увазі? А ви приїжджайте і самі все зрозумієте.

Чернігівська область: щедрість раю

Їжте, гості дорогі, а якщо зовсім совісті немає, то і завтра приходьте.
От уже де ви не почуєте подібних жартів, так це в Чернігівській області! Жителі цієї місцевості настільки привітні і гостинні, настільки небайдужі до свого краю, що приймуть гостя як рідного!

Не випадково саме тут набирає обертів популярний нині зелений туризм – унікальна можливість повернутися в лоно природи, шанс звернутися до рідної землі, від якої дуже відірвалися в гонитві за комфортом і побутовими благами, спосіб знайти своє коріння і повернути почуття гармонії в душі.

Ну що може бути краще, ніж прокинутися на зорі під щебетання птахів і аромати саду, скупатися у ставку і, помолодівши років на п'ять, взятися за божественний сніданок: глечик свіжого молока і рум'яний окраєць випеченого в домашній печі хліба?! А якщо під нічні трелі цвіркунів половити трохи рибку і там же, на березі, покуштувати ароматної юшки? Осідлати гнідого жеребця і хвацько промайнути по краю поля! А якщо освоїти якесь ремесло?! Наприклад, навчитися ліпити з глини чи плести з лози. Або навіть доїти корову! Ну і межа мрій – взяти участь в справжніх народних обрядах і гуляннях.

Ех! Мріяти так мріяти – а що якщо просто побути собою?..

Кожен квадратний метр Чернігівської області пронизаний історією

Відновити свої душевні сили, зцілитися морально можна навіть в самому Чернігові: це – один з найдавніших духовних центрів України. Про це говорять Спаський, Борисоглібський, Успенський собори, Іллінська, П'ятницька, Катерининська церкви, Троїцький Собор та інші святі місця Чернігівської області. Історія цієї області сягає своїм корінням в дуже, дуууже далеке минуле. І вже якщо ви тяжієте до того, щоб осягнути таємниці давно минулих часів – починати варто саме з цієї області.

 

Крім Чернігова, зрозуміло, тут ще є на що подивитися. Батурин запропонує «екзотику» – Державний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Прямо епіцентр історичних подій.

Не гріх відвідати і Історико-культурний заповідник палацово-парковий комплекс «Качанівка», якщо вже тут свого часу побували такі великі люди, як М. Гоголь, Т. Шевченко, М. Глинка, С. Гулак-Артемовський, І. Рєпін, К. Маковський та ін.«Сокиринці», палацово-парковий комплекс з озерами, парковими спорудами і скульптурами, теж терпляче чекають вашої уваги, щоб відкрити свої великі і маленькі секрети.

Літературно-меморіальний музей О. Довженка в селі Сосниця Чернігівської області розповість про долю видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка.

Сумну історію повідає Меморіал пам'яті героїв Крут, але ж минуле нашої країни – це і радості, і болю, і щастя, і печаль ...

Всіх пам'яток Чернігівської області за раз не побачити...

Але спробувати варто! Величне і мовчазне, старовинне місто – обласний центр Чернігів, – всупереч активному розвитку сучасності, примудрився зберегти дух минулого. Розкинувшись в оточенні гордої природи, тут навіть повітря особливе. Заглянути в Антонієві печери, прогулятися по Валу, відвідати музей Коцюбинського, посидіти на лавочці в парку, пройтися по бруківці центральної площі. Начебто і не так багато місць тут, які можна відвідати. Але будьте впевнені в тому, що вам навіть двох днів не вистачить для того, щоб хоча б одним оком побачити всі значущі пам'ятки Чернігова.

 

Вельми цікаве місце – Седнєв. Тут і зовсім оселилася історія. Старовинні церкви, будиночки, садиба – це те, що обов'язково варто побачити. А ще окремо варто звернути увагу на цей населений пункт батькам, які збираються відправляти своє чадо на літній оздоровчий відпочинок. У Чернігівській області Седнєв – не просто пам'ятка, а унікальне місце, яке радо приймає гостей.

Ще одна примітна особливість – традиційна кухня. Сказати, що вона якось принципово відрізняється від національної кухні України – складно. І, тим не менш, цій області буде чим вас здивувати. Велика кількість натуральних овочів і фруктів, м'ясні ковбаски, пишні короваї, борщик з грибочками, гречаники, кулебяка... Уххх, як смачно вас тут нагодують. Так що вибір тільки за вами: відпочинок БЕЗ ГМО або культурно-пізнавальний дозвілля? А краще і те, і інше – повірте, смачного багато не буває!
 

04.05.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали