- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Прилуки
У вас ще немає планів на найближчі вихідні? Ви не придумали, як цікаво провести вільний час? Тоді відмовтеся від зомбуючих телеекранів і посиденьок в соцмережах. Краще беріть найнеобхідніші речі і вирушайте в Прилуки! Якщо ви не збираєтеся зависнути тут на тиждень, то радимо подорожувати без нічого. Адже ходити по місту, милуватися його культурною спадщиною і просто насолоджуватися гостинністю, набагато зручніше без величезного багажу. Що ж чекає мандрівників і туристів, які відправляються в це старовинне місто?
- опис
- тури
Поїздка в Прилуки – море позитивних емоцій!
Яке мальовниче це місто, яке розкинуло свої володіння на річці Удай, в Чернігівській області. Багаторазові руйнування й спустошення цієї землі не зломили дух міста, і сьогодні у нас є можливість насолодитися його пам'ятками архітектури і культури.
Багатьом відомий цей куточок України тютюновою фабрикою, але це далеко не все, що може вас тут зацікавити. Прилуки завжди радо зустрічають гостей! Ви можете просто годинами гуляти по вулицях міста і тінистими алеями парку або, сидячи в кафе, насолоджуватися чашкою ароматної кави.
Дух минулого і сьогодення тут сплітаються воєдино і вражають гармонією.
Екскурсія по визначних пам'ятках Прилук
Хіба може старовинне місто не радувати туристів? Тут маса цікавого! Великий інтерес викликають множинні культові споруди: Спасо-Преображенський собор, церква-дзвіниця Св. Миколая. Ці храми були спочатку зведені в 1720 році. Однак були зруйновані і з часом відновлені.
Також варто навідатись до Густинського Свято-Троїцького жіночого монастиря, який розташувався на березі річки Удай, всього в 5км від міста. Це місце Божої благодаті. На території монастиря є цілюще джерело, а в стінах зберігаються справжні святині – чудотворна ікона і мощі святих. До визначних пам'яток Прилук варто віднести і архітектурні пам'ятники.
Одним з таких цікавих будівель є театр Бродського, будівництво якого почалося в 1900 році, а закінчилося лише в 1930 році. Єдине що збереглося фортифікаційна споруда – Полкова скарбниця 1714 роки, яка знаходиться на території колишньої фортеці. Поціновувачам мистецтва велике задоволення принесе відвідування музею Олега Кошового та краєзнавчого.
![]() |
![]() |
Історія міста Прилуки
Перша письмова згадка про населений пункт знайдена в творі Володимира Мономаха «Повчання дітям» 1085 року. Уже в 1239 році місто було розорено й зруйновано монголами. У 1459 році землі перебували під владу Литовського князівства. Поштовхом для розвитку послужило розташування на території козацького війська в період війни проти Речі Посполитої. Після деякий час землі входили до складу Російської імперії.
Історія Прилук пам'ятає світанки і заходи, поразки і перемоги, руйнування і відновлення. Але незважаючи на велику кількість горя, що випало на долю міста, він не занепав духом. І найближчий уїк-енд – це відмінний привід познайомитися з історією і культурними надбаннями міста!
