Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

15 грн.

Розташовані в Чернігові, Антонієві печери щорічно привертають в свої стіни величезну кількість паломників і туристів з усієї Європи.

Одні приїжджають сюди, шукаючи зцілення в молитві, іншим же цікаво просто подивитися на місце, оповите безліччю легенд і таємниць.

Комплекс цілих 900 років створювали в Болдинських горах, і сьогодні це надзвичайно красиве місце притягує тисячі людей своєю таємничістю.

Історія печер

Як кажуть перекази, історія Антонієвих печер починається в 1069 році, коли, підтримуваний князем Чернігова Святославом, сюди приїхав Антоній Печерський, і неподалік від цього місця заклав монастир Божої Матері.

Антоній самостійно викопав в товщі гори печеру, в якій проводив багато часу в богослужіннях і молитвах. Саме ця печера стала першою в майбутньому комплексі, і протягом 9 сотень років його постійно розширювали, створюючи під землею нові церкви, некрополі, молитовні і келії.

В середні віки жителі околиць і ченці ховалися в печерах від нападів ворогів.

Богородичний монастир інтенсивно розвивався аж до 1239 року, коли татаро-монголи зруйнували і спалили Чернігів.

На початку 13 століття була побудована нова, більш ґрунтовна кам'яна Іллінська церква, але в літописах тих років печерний монастир не згадувався, що говорить про його занепад в ті часи. Релігійний центр залишався в руїнах аж до 17 століття, і тільки в 1649 році почалися великі реконструкційні роботи.

Вони тривали аж до 19 століття, і в їх процесі були реконструйовані Богородична і Іллінська церкви, а також безпосередньо сам комплекс печер.

Антонієві печери

На сьогоднішній день монастир має довжину цілих 350 метрів, а його приміщення залягають на глибині від 2 до 12 метрів.

Сам комплекс чотириярусний, і всі яруси розташовані один над іншим. Але досліджені тільки два яруси з чотирьох.

Завдяки особливостям місцевих гір для побудови кімнат не використовувалися спеціальні зміцнення.

 

Сама обитель складається з некрополів, келій і підземних церков, переміщатися між якими можна по великій мережі галерей. На окремих стінах до сих пір збереглися малюнки часів середньовіччя.

На другому ярусі комплексу можна побачити церкви Антонія Печерського, Миколи Святоші і Феодосія Тотемського. Їх спорудження датується пізнішим періодом - 18-19 століття.

Обриси і стиль храмів дуже схожі з козацьким бароко. З огляду на те, що висока вологість швидко знищує всі дерев'яні вироби, всі ікони, декоративні елементи і царські ворота були створені металевими.

Трохи цікавого

Іноді в печерах відвідувачі можуть побачити ченця у чорній рясі, який потім зникає. І це при тому, що помітити кого-небудь в темряві печер вкрай важко. У 1995 році подібне явище побачила не просто одна людина, а ціла група туристів.

Ще одне місце з цікавими явищами - коридори церкви Миколи Святоші. Іноді тут з'являється білувата газоподібна хмара, в якій видно то бородате обличчя, то людину в рясі.

А в цілому всі, хто потрапляє на екскурсію в Антонієві печери, відчувають тут вплив якоїсь сили. У людей проходить пригніченість, і приходить відчуття щастя і легкості у всьому тілі.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали