Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Хмельницька

Україна, Поділля

А ви знаєте, яка з областей Західної України є найстарішою? Власне, з нашого боку було б дивно задавати це питання на сторінці про Хмельницьку область, маючи на увазі якусь іншу. Дивовижний ландшафт, нескінченні просторі рівнини, нескромні височини, специфічний клімат... Про особливості Хмельницької області як писати, так і говорити, можна дуже довго. Але який у цьому сенс, якщо ви самі можете приїхати і все побачити ?!

Хмельницька область: душа народу

Чисельність населення, площа, скупі, уривчасті відомості з історії, що дивом уціліли в нашій пам'яті ще зі шкільної лави, і суперечлива, нерегулярна інформація по сучасну економіку і політику, яка потоками ллється на нас з екранів TV – ось, мабуть, і все, що знаємо про Україну ми, недбайливі її сини і дочки. І як же це можна пробачити?!

Що власне для тебе означає бути українцем? Це іноді сприймається як даність: людина народжується, росте, формується; спочатку усвідомлює себе живою істотою, потім членом сім'ї, а потім – колективу. І в якийсь момент відчуває свою приналежність до певного етносу – народу. І від того, як вона поставиться до цього факту, залежить її майбутнє: можна байдуже сприйняти це і відразу забути, поставивши понад усе побутові проблеми і клопоти; можна бурхливо висловити своє невдоволення, і нарікаючи на долю (мовляв, як не пощастило-то з батьківщиною бідоласі!), податися в інші міста і села, в пошуку кращої долі; а можна зробити душевне зусилля і зупинитися, зацікавитися, задуматися...

Хмельницька область – це ті землі, де добре думається про те, хто ти є. Коли стоїш, овіяний ласкавими вітрами, над глибоким скелястим каньйоном або в роздумах споглядаєш тугу петлю річки Смотрич, коли в стані всепоглинаючого драйву підкорюєш на плоту норовисту річку Збруч або бродиш затишними вуличками привітного Хмельницького...

Пройшовши століття, Хмельницька область – мудра. Пам'ятки родом з минулого...

А ось масивні руїни Меджибожа в верхів'ях річки Південний Буг. Вони так багато побачили і могли б розповісти про славне! Історичні події, які мали місце бути на цих територіях, якимось чином настільки щільно збереглися тут, перетворившись в особливу енергетику, що зовсім не дивно, що саме тут душа немов прокидається від якоїсь сплячки.А це відновлений і модернізований «Кам'янець», який з настанням сутінків виблискує всіма вогнями і фарбами, як вишукане кольє на шиї у аристократки.
А що там в небі? Десятки різнобарвних повітряних куль – небесних кораблів на фестивалі повітроплавання!

Карстова печера «Атлантида», місто-музей Сатанів, курорт Маков, палацово-парковий ансамбль «Самчики», замки в Пиляві, Старокостянтинівка, Сутківцах... Так, Хмельницька область пам'яток припасла чимало.

Хмельницька область - історія для закоханих в подорожі

Іноді хочеться послати все до біса. Зняти з себе занудний діловий костюм і незручне взуття, послати лісом начальство, яке змушує цілодобово працювати йому на благо і кудись виїхати. Ось, куди? Куди їхати, коли хочеться душевного спокою? Коли хочеться зрозуміти, хто ти такий, яке місце займаєш в сучасних реаліях? До чого прагнути? У глибоко філософському настрої вам неодмінно потрібні не антидепресанти, а Хмельницька область. Історія цього регіону бачила стільки подій, що тутешню енергетику просто не передати словами.Куди податися? У мейнстрімний Кам'янець-Подільський? Так, так і ще раз ТАК! Вже особливо, якщо вам не доводилося тут побувати. Якихось півгодини, проведені на мощених вуличках, і ви зрозумієте, чому варто бути закоханим в Україну. Але не меншої уваги заслуговують і такі історично (і, зрозуміло, туристичні) значимі місця як Гвардійське, Баранівка, Бакота, Жванець і багато інших.

І щось у серці ворухнеться!
І поступово прийде воно – справжнє! Захоплення неймовірними красотами землі рідної. І гордість. За славне, за героїчне минуле. І обов'язково – надія. На гідне, щасливе майбутнє!

13.03.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали