Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Кришталева пещера с. Кривче

Україна, Поділля, Хмельницька, Кривче

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Надра землі приховують від нас багато незвіданого. Особливо це стосується просторів нашої країни. Справжнім відкриттям для вас стане подорож в село Кривче Тернопільської області. Мало хто знає, що територія Поділля та Буковини славляться найбільшими карстовими печерами в Європі. Самий загадковий і дивовижний світ чекає вас в печері «Кришталева». Тут ви поринете в підземелля, яке перевершить всі ваші очікування.

На території України знаходиться цілих три найбільших в світі печери, проте вони ще обстежені не до кінця. Однак будь-який бажаючий може відвідати Кришталеву вона ж Кристальну, печеру, яка обладнана для екскурсій. Навіть сама витончена фантазія не змогла б уявити те, що приготували для вас найпотаємніші куточки підземного світу.

Вхід в печеру розташований у самого ступа гори на околиці села. Відкрита Кришталева печера для відвідувань ще з 1933 року, проте місцеві старожили знали про неї ще в 18 столітті. Здавалося б, що можна цікавого побачити у звичайній гіпсову печеру, яка утворилася через вимивання підземними водами. Але для того, щоб все-таки зрозуміти, чим же вона так вабить, необхідно тут побувати.

Свою назву печера отримала через дивовижні білосніжні і кольорові кристали гіпсу, які прикрашають стіни звивистих проходів. Вологість всередині Кришталевого дива досягає 95%, а темпера тримається на рівні 12С цілий рік. Тут ідеальні умови для лікування таких захворювань як астма, бронхіт і навіть гіпертонія. Завдяки підвищеної іонізації повітря, тут практично відсутні хвороботворні бактерії. А ще – це відмінне місця для захоплюючої прогулянки.

У самій Кришталевій печері є кілька залів, прогулюючись по яким, ви відчуєте весь спектр емоцій. Досвідчені екскурсоводи розкажуть вам багато цікавих історій, поки ви будете насолоджуватися прогулянкою по самим таємним куточках печери і Кришталевого коридору, покритому хитромудрими гіпсовими кристалами у формі неземних квітів. Перший зал, який розбурхає вас, називається Казковий. Тут немов оселилися всілякі персонажі – химери, чудовиська, і навіть чудові тварини. Дайте волю своїй фантазії, і в Зоологічному залі ви обов'язково побачите буйвола, орла, лисицю, ящірку, сову і навіть слона. Любителі гострих відчуттів можуть пройтися по хребту крокодила, а любителі веселощів по достоїнству оцінять Святковий зал, стіни якого нагадують джунглі.
Зіставте прогулянку по цій пам'ятці України з замилуванням місцевою природою. Тут чудово все: і печера, і густі дерева, і гостинні жителі.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали