Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Тури на Шацькі озера

ЧОМУ ВАРТО ВІДВІДАТИ Шацькі озера?

Однією з головних туристичних перлин України є «Шацькі озера», які входять до складу Шацького національного природного парку. Краса лісових пейзажів та озер очікує кожного. Це один комплекс озер. Насправді, немає чітких меж між ними, а сусідні з'єднані між собою каналами. Ці блакитні очі волинської землі, як їх називають, запам'ятаються вам надовго. Захоплюючий тур на Шацькі озера - ідеальний відпочинок. Вас чекає 220 великих і маленьких озер, які полонять вас своєю чистою водою і неймовірно красивими пейзажами.

        

ЛЕГЕНДА ШАЦЬКИХ ОЗЕР

Місцеві розповідають легенду, що в давнину всі Поліссі було морем. Тут жили кити. Але потім воно висохло і створилися казкові озера. У найбільшому з озер залишився єдиний кит, став островом. Це легенда, але частка правди в ній є. Самі озера утворилися після льодовика. Розтанули, по собі він залишив багато талої води. І острів на озері Світязь теж є.

Це дивовижний край, сповнений історичних загадок і красивих пейзажів. Недорогі тури на Шацькі озера познайомлять вас з дивовижними місцями:

Шацький національний заповідник - шикарний ліс і гроно розкинулися озер;

        

Приємний клімат, чисте повітря, ліси, піщані пляжі, чиста вода озер - це все є основою відпочинку в Шацькому національному парку. Тут можна поїсти чорниці, збирати гриби, скупатися в озерах. Тут знаходиться зупинка для птахів під час далеких перельотів. Під час міграцій птахів на озерах зустрічаються черні білоокі, скопи, орлан-білохвіст, лелеки чорні, луні польові та інші цікаві птиці. Територією Шацького парку протікають дві річки: Прип'ять і Західний Буг. Шацький національний природний парк має всі можливості стати найпопулярнішим в Європі місцем туризму та сімейного відпочинку. Це унікальний куточок на території України, який об'єднує цілюще повітря, величні ліси, піщані пляжі і срібну воду озер. Шацький природний парк - це гарне місце для спокійного і тихого відпочинку на природі.

        

Тут знаходиться Світязь - найбільше озеро України.

        

Це найглибше в Україні озеро. Воно було визнано одним з семи природних чудес України. Великі невикористані рекреаційні ресурси регіону, мальовнича природа, різноманітний рослинний і тваринний світ, м'який цілющий клімат, з кожним роком все більше приваблює любителів чудового відпочинку. За глибиною озеро Світязь не має собі рівних в Україні - більше, ніж 58 метрів. Це в чотири рази глибше, ніж Азовське море. Тому і називають його "Українським Байкалом". На озері Світязь, як і на Байкалі, навесні і восени вибухають дійсно морські шторми. А вода в ньому така ж чиста, як в Байкалі - на глибині 8 метрів видно піщане дно.

  • 4 зони відпочинку
  • пансіонат, санаторій
  • дитячі та спортивні табори
  • туристичні бази та наметові містечка

 

У Шацькому національному природному парку функціонують чотири зони відпочинку - "Гряда", "Світязь", Урочища «Гушово» і "Пісочне". На берегах озера розміщені велика кількість баз відпочинку, приватних котеджів і будинків, а також пансіонат "Шацькі озера" (600 місць), санаторій "Лісова пісня" (420 місць), спортивні та дитячі табори, ряд малих наметових містечок. Туристи можуть ознайомитися з природою парку, відвідавши еколого-пізнавальні маршрути. "Лісова пісня", протяжністю 5,6 км, що пролягає сосновими лісами між озерами Пісочне і Перемут і "Світязянка", протяжністю 5,2 км проходячи поблизу о. Світязь.

В останні роки тут проводиться Міжнародний пісенний фестиваль "На хвилях Світязя".

 

ЕКО-ВІДПОЧИНОК

  • У парку прокладені екологічні стежки: «Світязянка» та «Лісова пісня».
  • Цікава ідея для подорожі - велосипедна подорож. Місцевість тут рівнинна, тому подорож буде приємним.
  • Ще один варіант відпочинку - це знайомство з давніми традиціями жителів Полісся. Ви можете спробувати їх щоденні заняття: доїння корови, приготування дерунів і сиру, пошук чорниці та лікарських трав. Також можна зробити дегустацію і спробувати місцеву юшку Саламур.

         

ВІДПОЧИНОК НА ОЗЕРІ І РИБАЛКА

Шацькі озера - це прекрасне місце для відпочинку з дітьми. А яка тут рибалка! У Шацьких озерах водиться 31 видів риби, серед яких окунь, щука, лин, лящ, плотва, карась, короп, сом, в'юн і місцева визначна пам'ятка - вугор. В окремих озерах водяться раки. Основна «родзинка» - це дзеркальні озера з чистою водою. Рай для рибалок. Тут з'явиться бажання отримати вудку і, не маючи досвіду, зловити сома, щуку, судака, сазана, в`юна, окуня або вугра. Також в озерах водиться чимало раків. Для засмаги і плавання краще вибирати літні місяці. А рибалити можна в будь-який час.

        

Об'єднання численних озер з лісовими масивами, своєрідний поліський колорит, різноманіття рослинного і тваринного світу їх естетична цінність, добре розвинена транспортна мережа сприяють розвитку туризму та рекреації в цьому мальовничому куточку Західного Полісся.

Ласкаво просимо на Шацькі озера!

 

Ми рекомендуємо