
Чи існує таке словосполучення як «кричуща пишність»? Навіть якщо й ні, то, здається, тільки якось так можна позначити цю область. Чомусь так склалося, що наші співвітчизники дуже мало знають про цю багату територію, кожен квадратний метр якої точно знайде чим здивувати. Можна годинами прогулюватися по тутешнім містам, можна нарахувати безліч пам'яток, можна закохатися в чаруючу природу. І якщо це все, що вам потрібно – негайно приїжджайте!
Черкаська область: повна чаша
Випийте її до краплі, скуштуєте всю, без залишку – і вам все одно буде мало!
Рішуче все тут – від витонченої упаковки до безцінного вмісту – націлене на відкриття сонячної, яскравої, душевної землі! Крок за кроком, ковток за ковтком!
Від стрункої «Софіївки» до гігантського трипільського городища, від культових шевченківських місць до дніпровських плес... Вона, як далека і загадкова зірка, вічно вабить до себе і тих, хто тут не бував, а тому марить її непізнаность, і тих, хто доторкнувся до прекрасного і тому захворів нею навіки.
Черкаська область – це як свято, яке поселяється в твоїй душі назавжди! Затишні Черкаси, один з найбільших портів на Дніпрі, на Кременчуцькому водосховищі.
Зворушливе містечко Канів з його літописної фортецею Родень і Канівським природним заповідником, зразком гармонії живої природи і пам'яток історії, археології та геології.
До речі, Черкаська область дуже багата пам'ятками!
Тарасова гора, святе для українців місце, де похований культовий поет Т. Г. Шевченко.
Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка», де пройшло дитинство і отроцтво поета.
Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» в межиріччі Бугу та Дністра.
![]() |
Чигирин, який колись володів Магдебурзьким правом.
Суботів, колишній маєток Хмельницьких. Чи не найвідоміший, чим славиться Черкаська область. Пам'ятки, втім, настільки тут багатоликі і настільки пронизані історією, що про них ми все знаємо чи не зі шкільних парт.
Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник, центр пам'яті про дві великі битви.
Ну і, звичайно ж, одне з 7 чудес України – Національний дендрологічний парк «Софіївка», шедевр садово-паркового мистецтва! Майже 180га неперевершених красот: ставків і водойм, водоспадів і каскадів, фонтанів і шлюзів, штучних скель і підземних вод, альтанок і гротів, павільйонів і скульптур. Справжня ода любові і вірності магната Потоцького і красуні Софії.
У Черкаській області історія цікавих місць особливо приваблива
Про те, що саме тут знаходиться так званий географічний центр України, знають, здається, практично всі. А ось про те, наскільки багато тут місць, в яких варто побувати – в курсі мало хто.
![]() |
![]() |
Зайдіть в будь-який музей, і ви дізнаєтеся все найцікавіше про те, що колись, давним-давно, відбувалося на цих землях. Але деякі місця варто побачити на власні очі. Пройшовши крізь століття, багато які з них, в буквальному сенсі, ввібрали історію і енергетика панує особлива. Ось, наприклад, взяти хоча б Корсунь-Шевченківський, про який ми сказали трохи вище. Так! Це один з найзнаменитіших в Україні історико-культурних заповідників, і похвалитися їм може виключно Черкаська область, але історія знає і таке особливе місце як Чортів Міст, наприклад. Тут дух захоплює тільки від одного виду фотографії. А вже якщо перебувати там в реальності – можна взагалі і дару мови позбутися. Що в цьому місці особливого?
А, приїжджайте і все побачите. Закоханих в історію неодмінно здивують такі села як Мельники та Медведівка. Крім пам'яток, які ви і самі можете тут побачити, вам неодмінно припадуть до душі історії, якими з вами з задоволенням поділяться місцеві жителі.
![]() |
Всіх казкових місць, мабуть, не злічити! І у кожного – своє обличчя, свій характер. Такі різні, такі неповторні. Об'єднує їх лише одне – кожен проведений тут день осяде яскравим спогадом на денце вашої душі. Так, Черкаська область бездонна і багатолика! Але всю її, як на долоні, дарує нам наша батьківщина, Україна.