Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Дендропарк "Софіївка", Умань

Україна, Полісся, Черкаська, Умань

ціна квитка або екскурсії:

50 грн.

Любов – це почуття штовхає на божевільні вчинки, надихає на створення справжніх шедеврів. Одним з таких «дітищ» найпалкіших почуттів є «Софіївка»! Це не просто парк, а світовий шедевр садово-паркової архітектури. Саме тут відчувається повна ідилія і гармонія землі, води, повітря з рукотворними фонтанами, скульптурами та іншими архітектурними спорудами. Опиняючись в «обіймах» цього дивного місця, забуваєш про все і повністю просочуєшся його атмосферою. Серце починає переповнювати дивовижне почуття захоплення, естетичної насолоди і неймовірної романтики.

Дендропарк Софіївка – це історія кохання графа Станіслава-Фелікса Потоцького і його дружини Софії, у плоті! Початок створення цього дивного зразка паркового мистецтва випадає на 1796 рік. Уже в 1802 році це любовне гніздечко було названо на честь красуні-дружини Софії і подаровано їй на день народження. Велику роль у створенні парку зіграло вигідне місце розташування – пагорби, яри, гранітні брили.

Все це тільки додало особливого шарму майбутньому парку. Загальна площа Софіївки – 179 гектар. На території росте більше 3000 різних сортів, форт і видів дерев і кущів з усього світу. Серед них є тюльпанове дерево, гінкго, болотні кипариси, біла східна сосна та інші. І знаходиться це джерело флори в місті Умань.

Але не тільки рослинний світ Софіївки вражає розуми. Яка тут архітектура! Це ж просто чудо. Мабуть, символом парку можна назвати змію в центрі Нижнього ставку, з пащі якої б'є фонтан. А навколо плавають дивовижні лебеді. А який краєвид відкривається з павільйону Флори, який вважається одним з найкрасивіших споруд парку.

Грот Фетіди – особливе місце для любителів прекрасного мистецтва. Там, за завісою води, видніється статуя Венери. Натовпи туристів збирає грот Каліпсо. Обійшовши навколо каменя, який підпирає плиту, потрібно загадати бажання! Серед буйства листяних дерев, на тлі смарагдової зелені, видно білосніжну статую Амура.

 

Грот Тантала або «страху і сумніву» здавна вселяв якийсь страх, адже величезна гранітна брила вагою близько 300 тон тримається всього на трьох опорах. Навіть після землетрусів, грот не похитнувся. Але стояти під цим, практично висячим у повітрі велетнем, ризикне не кожен. Особливо приваблює своєю витонченістю Китайська альтанка. До речі, зверніть увагу, що біля неї росте 400-річний дуб. А скільки тут каскадів і водоспадів! Скільки містків – Венеціанський, залізний, що веде до острову Анти-Цирцеї.Величезна кількість гротів, фонтанчиків, альтанок, затишних тінистих скверів з лавочками та загадковими стежками – все це Софіївка! Після довгої прогулянки по парку обов'язково відвідайте Долину троянд або амфітеатр. Дивовижний вид відкривається на цей райський куточок любові і романтики. Відвідування дендрологічного парку Софіївка – це незабутні враження на все життя.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали