Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Коли ви відчуєте, що настав час відпочити душею. Коли ви захочете відправитися туди, де царить атмосфера творчості і негайно захочеться створити щось, що запам'ятається людству. Коли ви відчуєте, що вам не вистачає чогось легкого, піднесеного, далекого і, одночасного, близького... 

Здається, настав час познайомитися з Сумською областю. Чому саме з цією територією своєї країни? Тому що! Відповімо ми... І продовжимо писати далі.

Сумська область: сади натхнення

Мій нетривалий, але дуже солодкий сон...
Зовсім недавно тебе не було в моєму житті. Тепер. Тільки тепер я відчув, що живу – бачу в кольорових снах твою щедрість. Дивний стан: не існує ні часу, ні логіки, ні твоїх недоліків. Чому саме ти? Адже є красивіше – можливо. Є більше – так, можливо. Тільки перед моїм почуттям меркне будь-яка правда дзеркал!

Ти не прагнула до загальної уваги оточуючих – тому і помітив, не намагалася здаватися краще – тому оцінив. Просто шукала собі місце в моєму серці – зовсім трохи: поруч c комп'ютером, друзями, книгами, весняним блакитним небом, музикою і маминими посмішками…

Страшно подумати, що ми могли розминутися в часі, загубитися в просторі, ти могла назавжди залишитися мною не зустрінута, мою незнайдена.

Естетика абсурду? Ні! Це ліричне зізнання в любові до однієї з найбільш лагідних і душевних областей – Сумської. Навіть сама назва – Сумська область – оповита серпанком романтики і поетичності!

Ну, а тепер про те, чим Сумська область полонить – пам'ятки!

Серед людей, але наодинці з собою – саме так відчуваєш себе на Сумщині, наскрізь просоченою душевністю: ти незмінно поринаєш в потік людей і пам'яток, у вир осіб і подій; і в той же час тут все дихає інтимністю, адже Сумська область і її пам'ятки ведуть з кожним свою особливу розмову. І кожен поїде звідси додому із своїми особистими спогадами, але незмінно кращими і найяскравішими! Про що ж пам’ятатимемо?

 

Хтось про давнє Путивлі та його монастирі – Мовчанський і Софроніївський;
хтось про романтичну прогулянку по «Великому Бору» –  рукотворну соснову ділянку;
хтось про екстремальний спуск по Сейму;
хтось про затишний Будинку-музеї А. Чехова;
хтось про історико-культурну спадщину Глухова, який був гетьманською резиденцією, головним адміністративним і культурним центром Лівобережної України;
хтось про унікальну пам'ятку мамонтові в селі Кулішівка;
хтось про неспішний відпочинк в розкішному «Десняно-Старогутському» природному парку;
хтось про красу Шалигинський ландшафтного заказника, розташованого на трьох лісових масивах;
хтось про вишуканий Свято-Воскресенському кафедральний собор, виконаний в стилі українського бароко;
хтось про своєрідний музей соснового дерева банному яру;
хтось про комфортний сучасний SPA-курорт на Ворсклі;
хтось про риболовлю на Краснопільських озерах;
хтось про мисливські угіддя Середино-Будського району;
а хтось про Міжнародний музичний фестиваль «Органум» і «Бах-фест»...

А глибина Сумської області, історія і непохитний спокій – те, заради чого варто жити тут...

В якийсь момент я злякався, відчув, що виростав з тебе, як з старого светра, який став маленькими. Не приїжджав до тебе, не переглядав фото. Намагався забути тебе по частинах: як мала дитина, крок за кроком, вчитися ходити, так я вчився жити без тебе.

Я це був? Чи міг я бути таким?
Хотів забути тебе і розважатися з іншими. Але, знаєш, коли довго дивишся на сонце, потім довго нічого не бачиш навколо.

Переконувати, що ти потрібна мені, як повітря? – замало. Постійно твердити про почуття? – не сказати нічого... рівносильно бездіяльності... Просто знову і знову повертатися до тебе! Повторювати твоє ім'я, таке близьке, таке дороге! Просто знати, що ти є, моя дорога Сумська область, історія любові до якої, здається, буде писати нескінченно.

04.05.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали