Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Часом, дізнаючись все більше, розумієш, наскільки різноманітна Україна. Велич Карпат, ласкаве узбережжя Чорного моря, культурні надбання столиці... Кожен регіон має щось своє, особливе. Так, в Сумській області є дивовижне місто, де почали випускати першу в Україні чорно-білу кіноплівку, на яку знімали справжні шедеври вітчизняного кінематографу! І це – Шостка. Кожен фотолюбитель мав в своєму арсеналі продукцію «Свема». Сьогодні багато хто знає це місто завдяки сиру, який тут виробляють. Ну що, познайомимося з цим куточком країни ближче?

Шостка – місто конвалій

Це затишне містечко розкинуло свої володіння на березі однойменної річки, звідки і запозичив назву. А чому ж саме так називається річка? З цього приводу є кілька версій.

Хтось каже, що пішло воно від шостої притоки Десни, інші схиляються до версії, що по заболоченій місцевості можна було ходити тільки з жердиною. Але легенда свідчить, що берег річки в минулому був встелений килимом з конвалій, який в народі називали «припічка». Так і з'явилася річка і місто Шостка.

У будь-якому випадку, місто дуже привабливе і мальовниче. Сюди варто приїхати, щоб познайомитися з історією, культурними пам'ятками і просто насолодитися природою. Лісовий масив на околиці міста – відмінне місце для відпочинку і єднання з природою.

Знайомство з пам'ятками Шостки

Найстаріша будівля в місті – це церква Різдва Христового. Її будівництво тривало цілих 6 років – з 1779 по 1805 роки. Особливий інтерес викличе у вас відвідування краєзнавчого музею. Крім звичних експозицій, які розповідають про природу та історію краю, тут ви зможете відвідати виставку, присвячену кінофототехніці.

Можливо у вас вийде зробити екскурсію на заводи міста. А чому б і ні? Серед інших визначних пам'яток Шостки варто відзначити безліч пам'ятників і, звичайно ж, природу цього краю. Хіба не приємно прогулятися по парках і скверах, відпочити біля ставка і подихати свіжим повітрям в лісовій зоні на околиці міста. Також можна відвідати сусідні села, де так само є маса всього цікавого для туриста.

 

Історія Шостки

Виникло на березі річки робітниче селище ще в 1739 році, коли тут було відкрито пороховий завод. Уже в 1848 році, коли населення збільшувалася, був відкритий капсульний завод. Однією із знаменних подій в історії Шостки та кінематографу стало виробництво продукції відомої торгової марки «Свема». Через деякий час виробництво почало скорочувати обертів і занепало.

Сьогодні місто відоме всім завдяки однойменній торговій марці сиру. Якщо ви хочете відкрити для себе ще одну сторону України, то обов'язково приїжджайте в цей славний містечко.

27.07.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали