Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Музей Гончарства Опішня

Україна, Слобожанщина, Полтавська, Опішня

ціна квитка або екскурсії:

15 грн.

Чудовий край – Полтавська область. Тут стільки всього цікавого! Взяти хоча б Диканьку. А ось зовсім недалеко від неї розташувалося селище Опішня. І начебто, селище, як селище. Та не так сталося як гадалося. Саме тут влаштувався Музей гончарства. Він є одним із зразкових музеїв в Україні, який береже, допомагає і пропагує розвиток цього виду майстерності.

Сам музей був створений в 1986 році. А вже через 3 роки, вся територія музею, яка становить 7га, була сформована в Державний музей-заповідник українського гончарства. Тут зберігається понад 30000 виробів з кераміки і глини.

Два видатних гончара були удостоєні відкриття музеїв-садиб, які також є частиною музейної виставки. У складі музейного комплексу також і будова школи, що дуже добре збереглася, заснована вона в 1916 році. Тут так само функціонують бібліотека і архів гончарства, і працюють дослідні центри.

Не всі предмети музею представлені в приміщеннях. Деяка частина їх розташована на вулиці, прямо під відкритим небом. Це експозиція великих глиняних статуй, приурочених різній тематиці. Серед них – процес риболовлі, народні гуляння, тваринний світ і комахи, українські козаки. Так само можна зустріти людські образи в різних варіантах, романтичні, і навіть еротичні сценки.

Майстерність опішнянських умільців здавна було відома. По одному з письмових згадок XVIII століття, гончарі з Опішні піднесли гетьманові в подарунок цілий віз глечиків і горщиків.
Екскурсоводи музею детально розкажуть вам про кожен експонат, процес його створення та призначення. Для бажаючих проводяться майстер-класи, на яких ви, під керівництвом професійного майстра, зможете спробувати власні сили в гончарстві. Ви не уявляєте, наскільки це кропітка і наполеглива робота – з шматочка глини виліпити справжній витвір мистецтва.

 

Кожен виріб в музеї – це душа майстра, це ціла маленька історія з життя. Кожен предмет несе в цей світ щось нове і прекрасне, вносить свою неповторну нотку в симфонію життєвої мелодії.

Приїжджайте з сім'єю або друзями в це чудове місце. Ми обіцяємо, що ви отримаєте море вражень і незабутніх емоцій. В Опішні така кількість друкованої сувенірної продукції, якої немає ні в одному іншому музеї або заповіднику. А ще можна придбати будь-який глиняний сувенір, який вам припаде до душі.
Відвідувачі музею обов'язково забирають із собою пам'ятні глиняні свистки, а також нові знання про гончарство в Україні. Це місце змушує замислюватися над багатьма речами, і можливо, змінювати своє життя на краще.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали