Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Автономна Республіка Крим

Україна


Перші поселення часів кам'яної доби, кімерійці і таври, скіфи і сармати, готи і гуни, римські війська і київські князі, Візантійська і Османська імперія, хто тільки не бува у цих краях. Величний володар гір. Напевно Ви вже здогадалися, кому саме належать така багата та древня історія!?
Красень Кримський півострів, що залишається одвічною перлиною Чорного та Азовського морів.

Багатство Криму — це його клімат, курортно-рекреаційний потенціал від степової зони на півночі аж до покритих лісами Кримських гір на півдні.
З покон віків змішання культур, традицій та народів залишається невід'ємною особливістю кримського краю.

Дивовижний край невимовної краси... Крим!

Ті, кому пощастило хоча б один раз побувати в Криму – точно знають, що ця територія дух захоплює і міцно займає своє місце в свідомості і серце кожного туриста. Цими пейзажами захоплювалися! Серед тих, хто оспівував Крим – Адам Міцкевич, Леся Українка, молодий Пушкін, Михайло Коцюбинський та багато інших поети і прозаїки. Якби ми мали досить словникового запасу, щоб висловити всі свої почуття по відношенню до Криму – ми б і самі написали оду, а, може, навіть кілька. Територія Криму розділена на 14 регіонів і незважаючи на це, тут не так вже й багато міст. Основа – це крихітні і затишні селища. Відпочиваючи тут, можна почути чи не всі мови світу. Головне багатство півострова – два моря. Але найцікавіше – це емоційні річки, які безперешкодно несуть свої води з гірських вершин. Природа не пошкодувала нічого для цього регіону! Тому він і такий особливий... Шикарний і розкішний, по-своєму домашній Крим. Ласкаве тепле море, маса сонячних днів, помірної вологості цілюще повітря, мінеральні джерела, хвойні ліси, степові трави, аромати лаванди, незліченні здравниці, лікувальні грязі, фрукти і виноград. Крим буквально потопає в зелені.

Трохи в минуле або історія Криму...

Півострів. Як грубо і сухо обзивають цей затишний рай на землі, який ще до недавнього часу належав території України. Ті, хто хоча б трішки знає історію, напевно пам'ятають ще зі шкільного курсу інформацію про те, що про Крим мріяв сам імператор Петро I. Звичайно, не від великої любові до мальовничих пейзажів, а від політичної вигоди бажав заволодіти Кримом цей великий політичний діяч. Вихід в море – справа неабияка. Тільки от не вдалося йому придбати бажане і завоювали цю територію аж при Катерині II. Царська сім'я довгий час володіла Кримом і Лівадія досі зберегла свідоцтва про це.

Взагалі, як відомо, історія Криму насичена такими подіями, що якщо б і хотілося таке придумати, то навряд чи б вийшло. Крим став натхненням багатьох творчих умів – письменників, архітекторів, композиторів. Тож не дивно, адже, здається, саме тут живе сама муза, що осяває геніїв, що штовхає їх на великі звершення.

Ця найдавніша територія, яка споконвіку переходила з рук в руки і кожен, хто мав честь жити тут – вніс свою лепту в розвиток півострова. Хтось велику, хтось меншу. Археологи досі примудряються відкопати тут дуже цікаві експонати родом з далекого минулого, артефакти, предмети побуту... Саме тому історія Криму пишеться досі! Так, і останні події неодмінно увійдуть в світову історію.

А давайте просто спробуємо перерахувати пам'ятки Криму?

Ми вже прямо зараз можемо сказати, що прийшло вам на розум, як тільки ви задумалися про значущі і найзнаменитіших пам'ятки Криму. Не будемо говорити про природу, тому що тут вона дійсно унікальна і заслуговує окремих абзаців. Думаємо, ви відразу подумали про Ластівчине Гніздо. Цей архітектурний шедевр, історичний пам'ятник протягом багатьох десятиліть привертає туристів. Ще б пак...

Адже крім приголомшливих видів, які відкриваються звідси, тут можна випробувати нескромний потік адреналіну, а також буквально розчинитися в енергетиці минулого! Власне, чого ще чекати від споруди, яке прийшло в сучасність з античних часів? А Байдарські ворота, а Воронцовський палац, а Графська пристань?!

Визначні пам'ятки Криму навіть немає сенсу починати перераховувати, адже потім просто не зупинишся! Мис Айя, Аю-Даг, Ай-Петрі... Ці природні шедеври настільки ідеальні, що сюди хочеться приїхати на всю відпустку і прожити її в злитті з природою, дикунами, ходити по воду, добувати їжу, жити без електроенергії, мобільників і ноутов. Сотні священних і намолених місць, де відпочиває душа. Історичні пам'ятки та контрастні сучасні споруди. Загалом, захоплюватися Кримом можна невпинно. Цей шматочок раю на землі дійсно унікальний.

03.05.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали