Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Кіровоградська

Україна, Центральна Україна

 

Якби люди будували будинки Щастя, то найбільшу кімнату варто було б відвести під зал очікування. Ми проводимо в ній довгі, болісні роки, марно намагаючись зазирнути в майбутнє. Пишемо чернетку, вважаючи, що начисто ще встигнемо. Чогось чекаємо, на щось скаржимося...

Але у вічності свої закони! Вона невблаганно розсипає пісок нашого життя крізь сухі пальці історії.

Кіровоградська область: солодкий сон

Тим часом, двері в Щастя – поруч. І це – подорожі! Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома (так говорив Анатоль Франс) –-ця розтоптана істина, як і раніше, мудріше багатьох інших!

Не чекайте на диво, творіть його самі! Відправляйтеся в одну з найцікавіших областей – Кіровоградську, схожу на чудовий солодкий сон.

Тільки тут ви зможете постояти в головній точці України – її географічному центрі! Повідомить вам про це багатотонний камінь на в'їзді в селище Добровеличківка. Запам'ятайте його координати: 40 градусів 21 хвилина північної широти і 31 градус 10 хвилин східної довготи.

Тільки тут височить безпрецедентний пам'ятник – ангела-хранителя України. Гранітний образ несе головний посил по периметру свого заснування: «Бережи, Боже, Україну» і покликаний оберігати її від усіх бід.

Тільки тут можна побачити гідного конкурента Голландії, країни тюльпанів, – дендропарк, свого роду легені Кіровоградської області. На його території знаходиться справжня туристична Мекка – 100 тисяч тюльпанів всіх сортів і відтінків, які в кінці квітня просто вражають різнобарв'ям і п’янкими ароматами.

Чарівна Кіровоградська область і її пам'ятки – те, чого ви точно не знали!

Тільки тут знаходиться Чорне озеро в Чорному лісі, саме таємниче місце Кіровоградської області. Пам'ятка – Древній ліс, який отримав назву від племен чорних клобуків, таїть дивовижне чудо – озеро Берестувате, в народі прозвали Чорним. У ньому не можна купатися і неможливо виміряти його глибину: всі спроби професіоналів і любителів закінчуються повною невдачею. У чистій холодній озерній воді водиться тільки срібний карась. А на поверхні «живуть» плаваючі острови: мініатюрні острівці, які постійно змінювали своє місце розташування.

Тільки тут, на фестивалі «Монотипія духу» можна осягнути унікальний живопис – «техніку божественної участі».

Тільки тут ви знайдете Музей «сатани»: музей ракетних військ стратегічного призначення, колись строго засекречену ракетну базу. Унікальні експонати включають Р-36М, що названа американцями сатаною.

Тільки тут розкинувся «Карпенків край» – неперевершений по мальовничості ландшафтний заказник нечуваних масштабів.

 

Тільки тут прекрасна традиція кожному гостю висаджувати молодий дуб переросла в розкішний столітній дубовий гай. Він розкинувся біля села Миколаївка, на території Державного заповідника-музею Івана Тобілевича (Карпенко-Карого) – «Хутір Надія».

Тільки тут можна оздоровитися завдяки мінеральним водам «Гусарського урочища», щоб знову і знову повертатися до Кіровоградської області та осягати її щедроти!

А що ви знаєте про Кіровоградську область? Історія, про яку не можна замовчувати!

Серце Кіровоградської області – пейзажний Кіровоград. Його історія безпосередньо пов'язана зі знаменитою Елисаветинской фортецею. Тільки тут можна відчути справжній дух історизму Кіровоградської області, адже саме звідси все і почалося...

Втім, знову ж, якщо вірити історії, то на території цієї області жили племена ще з періоду пізнього палеоліту, і чи не по сьогоднішній день тут знаходять сліди гунів, хозарів, печенігів, скіфів. Зрозуміло, переважна більшість пам'яток цієї області прийшла до нас з радянських часів, але вони гідні вашої уваги.

 

До речі, якщо ви – прихильник активного відпочинку і продуктивного дозвілля, – вам обов'язково варто приїхати саме сюди! Чому? Все дуже просто! Саме Кіровоградська область визнана кращою в Україні, якщо говорити про велотуризм. Тому беріть свого двоколісного друга і вперед вивчати велодоріжки і вузенькі стежки Кіровоградської області.

А й справді... Кіровоградська область – немов солодкий сон і насолоджуючись своїм відпочинком тут, мало хто захоче прокидатися і повертатися в звичні будні. Переконайтеся в цьому особисто!

 

27.03.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали