Надіслати другу
написати нам
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

##Код введено невірно
Введіть символи з картинки
ПНВТСРЧТПТСБНД
25262728293001020304050607080910111213141516171819202122232425262728292930310102030405

Кіровоградська

Центральна Україна,

 

Якби люди будували будинки Щастя, то найбільшу кімнату варто було б відвести під зал очікування. Ми проводимо в ній довгі, болісні роки, марно намагаючись зазирнути в майбутнє. Пишемо чернетку, вважаючи, що начисто ще встигнемо. Чогось чекаємо, на щось скаржимося...

Але у вічності свої закони! Вона невблаганно розсипає пісок нашого життя крізь сухі пальці історії.

Кіровоградська область: солодкий сон

Тим часом, двері в Щастя – поруч. І це – подорожі! Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома (так говорив Анатоль Франс) –-ця розтоптана істина, як і раніше, мудріше багатьох інших!

Не чекайте на диво, творіть його самі! Відправляйтеся в одну з найцікавіших областей – Кіровоградську, схожу на чудовий солодкий сон.

Тільки тут ви зможете постояти в головній точці України – її географічному центрі! Повідомить вам про це багатотонний камінь на в'їзді в селище Добровеличківка. Запам'ятайте його координати: 40 градусів 21 хвилина північної широти і 31 градус 10 хвилин східної довготи.

Тільки тут височить безпрецедентний пам'ятник – ангела-хранителя України. Гранітний образ несе головний посил по периметру свого заснування: «Бережи, Боже, Україну» і покликаний оберігати її від усіх бід.

Тільки тут можна побачити гідного конкурента Голландії, країни тюльпанів, – дендропарк, свого роду легені Кіровоградської області. На його території знаходиться справжня туристична Мекка – 100 тисяч тюльпанів всіх сортів і відтінків, які в кінці квітня просто вражають різнобарв'ям і п’янкими ароматами.

Чарівна Кіровоградська область і її пам'ятки – те, чого ви точно не знали!

Тільки тут знаходиться Чорне озеро в Чорному лісі, саме таємниче місце Кіровоградської області. Пам'ятка – Древній ліс, який отримав назву від племен чорних клобуків, таїть дивовижне чудо – озеро Берестувате, в народі прозвали Чорним. У ньому не можна купатися і неможливо виміряти його глибину: всі спроби професіоналів і любителів закінчуються повною невдачею. У чистій холодній озерній воді водиться тільки срібний карась. А на поверхні «живуть» плаваючі острови: мініатюрні острівці, які постійно змінювали своє місце розташування.

Тільки тут, на фестивалі «Монотипія духу» можна осягнути унікальний живопис – «техніку божественної участі».

Тільки тут ви знайдете Музей «сатани»: музей ракетних військ стратегічного призначення, колись строго засекречену ракетну базу. Унікальні експонати включають Р-36М, що названа американцями сатаною.

Тільки тут розкинувся «Карпенків край» – неперевершений по мальовничості ландшафтний заказник нечуваних масштабів.

 

Тільки тут прекрасна традиція кожному гостю висаджувати молодий дуб переросла в розкішний столітній дубовий гай. Він розкинувся біля села Миколаївка, на території Державного заповідника-музею Івана Тобілевича (Карпенко-Карого) – «Хутір Надія».

Тільки тут можна оздоровитися завдяки мінеральним водам «Гусарського урочища», щоб знову і знову повертатися до Кіровоградської області та осягати її щедроти!

А що ви знаєте про Кіровоградську область? Історія, про яку не можна замовчувати!

Серце Кіровоградської області – пейзажний Кіровоград. Його історія безпосередньо пов'язана зі знаменитою Елисаветинской фортецею. Тільки тут можна відчути справжній дух історизму Кіровоградської області, адже саме звідси все і почалося...

Втім, знову ж, якщо вірити історії, то на території цієї області жили племена ще з періоду пізнього палеоліту, і чи не по сьогоднішній день тут знаходять сліди гунів, хозарів, печенігів, скіфів. Зрозуміло, переважна більшість пам'яток цієї області прийшла до нас з радянських часів, але вони гідні вашої уваги.

 

До речі, якщо ви – прихильник активного відпочинку і продуктивного дозвілля, – вам обов'язково варто приїхати саме сюди! Чому? Все дуже просто! Саме Кіровоградська область визнана кращою в Україні, якщо говорити про велотуризм. Тому беріть свого двоколісного друга і вперед вивчати велодоріжки і вузенькі стежки Кіровоградської області.

А й справді... Кіровоградська область – немов солодкий сон і насолоджуючись своїм відпочинком тут, мало хто захоче прокидатися і повертатися в звичні будні. Переконайтеся в цьому особисто!

 

Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали