Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Музей ракетних військ стратегічного призначення

Україна Кіровоградська

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.
тури по Україні  

Таке потужне озброєння, як бойові ракети з'явилося ще в 19 столітті, а вже в середині 20 століття вони стали зброєю стратегічного призначення. Дві супердержави - СРСР і США активно змагалися в розробці подібних систем, і одним з козирів СРСР в той час були саме міжконтинентальні ракети, що базуються на землі.

У зовсім недалекому минулому цей об'єкт був одним з найбільш секретних у всьому Радянському Союзі, сьогодні ж музей Ракетних військ стратегічного призначення України відкритий для вільного відвідування. А подивитися тут є на що.

Неподалік від Кропивницького, зовсім поруч з Первомайськом знаходиться дійсно унікальне місце, яке не має аналогів у світі - музей Ракетних військ.

тури по Україні

Як відомо, після оголошення незалежності керівництво нашої країни прийняло рішення про ядерне роззброєння, і на сьогоднішній день ракетна шахта цього музею є єдиною не знищеною з тих часів.

Саме тому тури по Україні для школярів і дорослих часто включають в себе цей об'єкт, і користуються великим попитом. Більше того, об'єкт, експонати якого зовсім недавно наводили жах на весь світ, цікавий і для зарубіжних гостей, тому його часто включають і в тури по Україні для іноземців.

Що подивитися в музеї Ракетних військ

Головна родзинка експозиції музею - збережені в своєму первісному вигляді командний пункт і стартова позиція для міжконтинентальних ракет з пускового шахтою. Все обладнання, механізми та прилади залишилися такими ж, якими були за часів бойових чергувань.

Що ще примітно - всю інфраструктуру комплексу підтримують в належному стані офіцери, які колись тут служили.

тури по Україні

екскурсії по Україні  

Багато які технічні параметри цього місця просто вражають уяву. Наприклад, сама пускова установка представляє собою глибоку шахту, проникаючу в товщу землі на 40 метрів! Це висота житлового будинку на 10 поверхів!

Її захист був настільки потужним, що шахта могла зберегти бойову ефективність навіть в разі ядерного удару. Для цього зверху шахти встановлена ​​своєрідна кришка, яка, незважаючи на величезну вагу в 120 тонн, при необхідності відкривалася за 7-8 секунд.

Усередині самої шахти знаходиться контейнер з балістичною міжконтинентальною ракетою. На озброєнні 46 дивізії (а саме вона тут дислокувалася) стояли найпотужніші ракети в світі, здатні нести до 10 окремих ядерних боєголовок одночасно, і вразити безліч цілей на відстані 10 000 кілометрів!

тури по Україні

Особливо цікаві в цьому місці екскурсії по Україні для дітей, адже це можливість побувати на справжньому бойовому комплексі - це надзвичайно атмосферне місце!

Ще один цікавий об'єкт музею - розташований під землею командний пункт. Щоб до нього добратися, необхідно пройти по підземній галереї довгою 150 метрів, яку проклали на триметровій глибині.

тури по Україні для школярів  

Сам командний пункт представляє собою величезний металевий контейнер висотою в 33 метри, що складається з 20 рівнів, особливим чином підвішений в спеціальній амортизаційній шахті.

Кожен рівень - це кругла кімната діаметром 3,3 метра, з встановленим обладнанням і апаратурою. У самому низу знаходиться командний пункт і бойові пости.

Для доставки бойової розрахунку, який постійно чергував на 30-метровій глибині, використовувався вантажопасажирський ліфт, поїздка на якому сьогодні є однією з улюблених гостями частин екскурсії.

"SATANА" та інші об'єкти музею

Один з найбільш значних експонатів, які може показати гостям музей Ракетних військ стратегічного призначення Побузьке - найпотужніша в світі міжконтинентальна ядерна ракета РС-20В «Воєвода», яку в НАТО називають SS-18 "Satanа".

Ця страшна зброя здатна нести 10 ядерних боєголовок потужністю 750 кілотонн кожна на відстань 15 тисяч кілометрів! Ракета оснащена безліччю захисних систем і помилкових цілей, а її запуск можна зробити буквально за одну хвилину.

музей Ракетних військ стратегічного призначення

В цілому ж, за час прогулянки по музею можна простежити історію розвиток балістичної зброї в СРСР, адже тут представлено безліч унікальних екземплярів ракет.

Крім того, в музей постійно намагається розширювати список експонатів, і зовсім недавно сюди привезли новий - пересувний командний пункт, який представляє собою колону автомобілів з усім необхідним обладнанням і припасами. У його склад входить сім військових машин, на кожну з яких можна подивитися.

Є й безліч інших цікавих експонатів - різна ракетна зброя як морського, так і військового базування, транспортний вертоліт МІ-8Т, і навіть ешелон для транспортування ракет, для якого спеціально побудували більше 130 метрів залізниці.

Тури вихідного дня по Україні в музей Ракетних військ варті витраченого часу, так як атмосферу цього місця неможливо описати ніякими словами - треба дивитися і відчувати особисто.

Це дійсно унікальне місце, яке показує міць наддержави, якої більше немає.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали