- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Знамянка
Все в нашому житті є унікальним, будь то видатна мить, крапля води, не схожа на іншу або людина, як особистість. Унікальною частинкою є і містечко під назвою Знам'янка. Кожен населений пункт має свої особливості, таку собі «візитку». Не обійшлося без неї і в нашому випадку. Знам'янка – місто сплетіння залізниць, захищене досить щільним лісом, що оберігає його і жителів від стрімких вітрів і спекотної жари.
- опис
- тури
Незвичайна атмосфера в Знам'янці
Кожен з нас, хто звик жити в своїй «тарілці», вузько представляє, що може бути за її межами. Хтось звик проводити свій день бадьоро, прокидаючись рано вранці і відчути всі приємності його швидкоплинних миттєвостей в турботах. Хтось, прокинувшись в середині дня, відчуття бадьорості знаходить тільки ближче до ночі, починаючи жити на «повну» після того, як сідає сонце.
Розбавити досвід допоможе відвідування цього воістину маленького, але такого величного і могутнього міста як Знам'янка. Перебуваючи в центрі швидкісної залізничної магістралі, гудки локомотивів і мерехтіння залізничних світлофорів задають певний ритм міста. Мальовничі пейзажі з багатою історією Кропивницької області України, зобов'язані звести з розуму.
Це воістину швидкоплинне містечко, для когось всього лише перевалочний пункт або залізнична станція, але воно здатне вразити вас!
Вас уже нічого не дивує?! Відвідайте пам'ятки Знам'янки!
Маса народу переміщається «мимо» цього міста, завдяки його перспективам ж/д транспорту, але бажаючі нормально відпочити не втрачають можливості відвідати це місце. Поблизу залізничного вокзалу неможливо не помітити паровоз-легенду – першим прийшов в звільнену від гітлерівців Знам'янки. Антикварна, доглянута родзинка точно не ??втратить вашої уваги і, як мінімум, пари фото.
Головною визначною пам'яткою Знам'янки, є непередавана атмосфера колишнього часу, насичена сучасністю. Основною годувальницею міста є, вгадайте що? Ніхто не здогадаєтесь! Звичайно ж, Українські залізниці. Місто має локомотивне і вагонне депо, дистанції колії, електропостачання, СЦБ і зв'язку, велику сортувальну станцію, відновлювальний поїзд.
В цілому, місто ще не набрало сучасних «фарб» і ті, хто хоче відчути все ще не зворушені тони колишньої епохи, обов'язково відвідайте це місто. Не пошкодуєте!
«Залізна» історія Знам'янки
Засноване місто як станція на залізниці Одеса – Харків, серед Чорного лісу.
Іменують місто від розташованого неподалік села Знам'янка (на даний момент Знам'янка Друга) заснованого в 1730 році. Навесні, в 1869 році, в Чорний ліс була завезена група робітників. Вони стрімко прочищали шлях для небаченої залізниці, яка просувалася вздовж дубових і грабових хащ на північний схід. З малої залізничної станції містечко стрімко перетворювалось в потужний залізничний вузол, про це цілком свідчить історія Знам'янки.
Для когось буде новиною, що в такому малому містечку Лисенко працював над оперою «Тарас Бульба». У 2002-2003х під час будівництва швидкісної траси – «Київ – Дніпропетровськ», була виконана повна реконструкція вокзалу, який до цього дня є вражаючою будовою. Ще на перших мотивах знайомства зі Знам'янкою, місце здатне дивувати вас своєю красою. Розповідати можна багато, але ніщо не зрівняється з тим, щоб приїхати і первісно відчути всі принади даного краю.
Знам’янка – місто з багатою історією
Місто було засноване в 1869 році. Знам’янка в ті часи служила своєрідною станцією, яка сполучала Єлисаветград і Крюків. Недалеко від міста розташувалося село Знам’янка, тому і місто було назване так. У 1873 році він перетворюється на великий залізничний вузол, відкриваються нові напрями. Нескладно здогадатися, що під час Першої світової війни значущість такого міста досягла свого максимуму.
У травні 1939 року Знам’янка стає районним центром Кіровоградщини. Потім слідувала Велика Вітчизняна війна, під час якої місто було окуповане німецько-фашистськими військами і тільки в 1943 році, у важкому протистоянні був звільнений армією другого Українського фронту Маршала И.С. Конєва. Відтоді почалося відродження і процвітання.
Залізничне місто. Відпочинок у Знам’янці
Основна робота тут – залізниці. Нині функціонуючий вокзал, який ми рекомендуємо вам не обійти стороною, був побудований у 1952 році. Також біля вокзалу встановлений легендарний паровоз, який першим увійшов в Знам’янку після звільнення від німців.
Місто чисте, хоча деякі райони більше схожі на сільські. Зате це не заважає Знам’янці залишатися затишною. Якщо ви зупинили свій вибір на відпочинку у Знам’янці, вам варто прогулятися по вулицях пішки, щоб не пропустити цікаві дрібниці. Як вам, напевно, відомо, в комуністичні часи православні храми часто перетворювали на клуби або кінозали, тут все з точністю до навпаки – клуб перетворили на церкву.
У місті ще видніються сліди старовини у вигляді дороги, викладеної кам'яними булижниками. Місцевий Будинок культури теж не виглядає сучасним, так само як і центральна площа – у дусі Радянського Союзу.
Тури в Знаменку
Якщо ви приїхали в Знам’янку, обов'язково відвідайте місцевий краєзнавчий музей. Він був заснований з нагоди століття з дня смерті відомого українського кобзаря Т. Г. Шевченка. Відкрили його онучата племінниця поета і її дочка сімейства Красицьких.
На сьогодні це єдиний шевченківський музей в Кіровоградській області. Він відомий тим, що саме тут зібрані свого роду унікальні історичні і літературознавчі матеріали, а також документи з генеалогією сімейства. Музей охоплює чотири кімнати і діє в звичайній п'ятиповерхівці в центрі міста.
Звичайно ж, плануючи свій тур в Знам’янку, варто не забути відвідати пам'ятники міста, один з яких встановлений у пам'ять воїнам-інтернаціоналістам, що воювали в Афганській війні. І, дійсно, нагадування нинішньому поколінню про трагедію, що забрала мільйони життів – хрест жертвам Голодомору, щоб пам'ятали і запобігли поверненню біди в майбутньому.
Ось таке скромне і неповторне місто, не обділене красивою природою і чистим повітрям. Щось притягує нас в такі місця, можливо, це спокійне, розмірене життя, а можливо, простота і щирість тутешніх жителів.
