Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Всім нам відома Полтавщина як культурний центр України, де мешкають Гоголівські персонажі, які так полюбилися нам ще з дитинства. Але дуже важко перейнятися цією атмосферою цього прекрасного місця без головного його ремесла – гончарства, яким славиться селище Опішня.

Опішня – селище майстрів!

Головною родзинкою села є гончарство, яке розвивається тут з незапам'ятних часів. Це ремесло прославило селище далеко за межі Полтавської області. Вироби місцевих майстрів представлені в кращих музеях усього світу.

Селище Опішня розташувався на березі річки Ворскла, що робить його чудовим місцем для відпочинку. Приїхавши сюди, ви поринете в прекрасний світ, створений руками людини, адже не дарма селище є найбільшим центром гончарства.

Пам'ятки смт. Опішня обов'язкові до відвідування

У селищі є кілька музеїв-садиб відомих гончарів. На самому кордоні населеного пункту знаходиться заказник Котова, в якому налічується велика кількість рідкісних рослин. Дивовижне розмаїття флори і фауни просто вражає своєю красою.

Також в селищі є архітектурний пам'ятник, представлений старовинною дерев'яною Миколаївською церквою 1730 року. Це славне селище настільки пишається і славиться своїм ремеслом, що головною визначною пам'яткою Опішні є національний музей-заповідник українського гончарства, який був заснований в 1986 році.

На виставці під відкритим небом представлені різноманітні експонати не тільки місцевих майстрів, а й з інших регіонів. Кожен відвідувач музею отримує пам'ятний подарунок – свисток, який завжди буде нагадувати вам про чудово проведений час. На території є сувенірна крамниця, що дає вам можливість привезти додому частинку Полтавщини.

Гончарна історія Опішні

Перша згадка в історії села Опішня значиться 12 століттям. Статус селища міського типу було присвоєно в 1925 році. З давніх часів на території розвивалося гончарство, яке і стало особливістю тутешніх місць. Слава в ці чудові місця прийшла в 18 столітті, коли кількість умілих гончарів стало збільшуватися з великою швидкість. Сьогодні селище є гончарною столицею України, в якій щорічно проходить гончарський фестиваль «Зрушення». Туристи з різних куточків приїжджають подивитися на творіння справжніх майстрів і знавців своєї справи.


 

05.12.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали