- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Опішня
Всім нам відома Полтавщина як культурний центр України, де мешкають Гоголівські персонажі, які так полюбилися нам ще з дитинства. Але дуже важко перейнятися цією атмосферою цього прекрасного місця без головного його ремесла – гончарства, яким славиться селище Опішня.
- опис
- тури
Опішня – селище майстрів!
Головною родзинкою села є гончарство, яке розвивається тут з незапам'ятних часів. Це ремесло прославило селище далеко за межі Полтавської області. Вироби місцевих майстрів представлені в кращих музеях усього світу.
Селище Опішня розташувався на березі річки Ворскла, що робить його чудовим місцем для відпочинку. Приїхавши сюди, ви поринете в прекрасний світ, створений руками людини, адже не дарма селище є найбільшим центром гончарства.
Пам'ятки смт. Опішня обов'язкові до відвідування
У селищі є кілька музеїв-садиб відомих гончарів. На самому кордоні населеного пункту знаходиться заказник Котова, в якому налічується велика кількість рідкісних рослин. Дивовижне розмаїття флори і фауни просто вражає своєю красою.
Також в селищі є архітектурний пам'ятник, представлений старовинною дерев'яною Миколаївською церквою 1730 року. Це славне селище настільки пишається і славиться своїм ремеслом, що головною визначною пам'яткою Опішні є національний музей-заповідник українського гончарства, який був заснований в 1986 році.
На виставці під відкритим небом представлені різноманітні експонати не тільки місцевих майстрів, а й з інших регіонів. Кожен відвідувач музею отримує пам'ятний подарунок – свисток, який завжди буде нагадувати вам про чудово проведений час. На території є сувенірна крамниця, що дає вам можливість привезти додому частинку Полтавщини.
Гончарна історія Опішні
Перша згадка в історії села Опішня значиться 12 століттям. Статус селища міського типу було присвоєно в 1925 році. З давніх часів на території розвивалося гончарство, яке і стало особливістю тутешніх місць. Слава в ці чудові місця прийшла в 18 столітті, коли кількість умілих гончарів стало збільшуватися з великою швидкість. Сьогодні селище є гончарною столицею України, в якій щорічно проходить гончарський фестиваль «Зрушення». Туристи з різних куточків приїжджають подивитися на творіння справжніх майстрів і знавців своєї справи.
Приголомшливе місце, яке точно гідно ваших вихідних. Ось правда! Якщо ви хочете дізнатися Україну зсередини, зрозуміти її сутність і пізнати справжню природу – не пошкодуйте свого часу на один короткий уїк-енд. Його можна провести з друзями, з коханою людиною, сім'єю з дітьми... У будь-якому випадку, це буде потрясний відпочинок.
Опішня: відпочинок з національним колоритом
Щедра полтавська земля знаходиться в самому серці України, багато в чому ці місця стали символами української природи та менталітету. Кожне містечко тут таїть в собі безліч цікавих сторін, серед таких містечок Опішня заслуговує окремого розгляду. Це селище знаходиться на північному сході Полтавської області, від нього пролягає пряма дорога на Полтаву.
Відпочинок в Опішні підійде саме тим, хто хоче дізнатися більше про українські народні традиції, побувавши в гостях у мирних і працьовитих жителів Полтавщини. Опішня отримала широку популярність як гончарна столиця України, саме тут знаходиться Державний музей-заповідник українського гончарства – великий науковий і культурний комплекс, який зберігає і вивчає спадщину українських гончарів.
Етно-тури до Опішного – джерело українських традицій
В Опішні завжди жили дуже працьовиті, веселі люди, які зробили це селище відомим на всю Україну. Тут не тільки найкраще гончарство і художній розпис, Опішня також славиться своїми смачними фруктами і ягодами, знамениті полтавські господині готують тут справжні шедеври традиційної української кухні.
Тури до Опішного дають вам можливість спробувати найкращі вареники, галушки, справжній український борщ від визнаних майстрів кулінарної справи. Також тут ви знайдете Музей українського весілля – унікальне місце, де бережуть традиційні обряди українського шлюбу. Часто тут розігруються спеціальні вистави для гостей з реконструкцією весільних традицій минулого.
Поблизу, якщо від'їхати трохи в сторону Полтави, можна потрапити в легендарну Диканьку, оспівану Гоголем, та й сам обласний центр знаходиться не надто далеко. Крім того, Опішня стоїть прямо на Ворсклі, і в цих місцях часто люблять активно проводити час місцеві жителі і туристи. В Опішні є на що подивитися. Приїхавши сюди, ви поринете в атмосферу дбайливо збережених тут народних традицій, а також зможете насолодитися свіжим повітрям і чистотою полтавської природи.
