Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Часом, в найпростіших речах можна побачити щось особливе, а в самих маловідомих населених пунктах – справжній природний скарб. Дуже шкода, що серед відомих міст ми не помічаємо маленьких селищ, де можна насолодитися дивовижною природою і добре провести час. Одним з таких прекрасних місць є селище Свеса, яке знаходиться в Сумській області. Чому б сьогодні не впізнати більше про цей куточок нашої країни?

Свеса чекає всіх цінителів прекрасного!

Ще зовсім недавно про це селище було мало кому відомо. Але допитливі і невгамовні мандрівники люблять відкривати для себе щось нове. І це чудово!

Селище, яке гідне вашої уваги, знаходиться на березі однойменної річки. Назву Свеса, за однією з версій, селище отримало через своє географічне положення. Адже розкинувшись на крутому березі, воно немов «звисало» над річкою.

Колись невеличке село сьогодні є одним з цікавих туристичних об'єктів, завдяки напрочуд природі цього краю. А значить вам обов'язково варто приїхати сюди, щоб переконатися в його привабливості.

Найцінніші пам'ятки Свеса

Не варто розповідати тут про якісь архітектурні або культурні пам'ятки. Адже культурною спадщиною може похвалитися багато населених пунктів України. Але далеко не скрізь можна відчути неймовірну гармонію первозданної природи.

Це селище не таке, як ми собі його уявляємо – з маленькими хатками і кіньми замість транспорту. Цивілізація тут відмінно гармонує з природою, адже до селища з одного боку примикає урочище Криві Річки. Це величний лісовий масив, де вас чекає відпочинок серед березових і соснових гаїв.

Але найяскравішою і цінною пам'яткою Свеса є заказник «Синя Криниця». Це не просто затишне містечко, а справжній земний рай. Тут знаходиться унікальний колодязь, в якому одночасно б'є сто ключів! Це дійсно надзвичайно. Велика кількість листяних і хвойних дерев роблять це місце справжнім оазисом для тих, хто втомився від міського пилу і шуму.Не дивуйтеся, якщо, прогулюючись серед цієї краси, ви зустрінете білку, зайця або навіть косулю. З чим пов'язано незвичайну властивість даного джерела, але вода тут не замерзає навіть у найлютіші морози. Можливо легенди, якими оповита ця місцевість, відкриють вам цю таємницю?

 

Про що свідчить історія Свеса?

На території, де зараз знаходиться селище, жили люди ще в давні часи. Село ж, яке нині має статус селища міського типу, було засновано в 1670-х роках. В кінці XVII ст дані землі належали зятеві гетьмана Івана Самойловича, а з 1765 року відійшли роду Неплюєвих. Микола Неплюєв володів багатьма заводами на цій землі, і для збільшення працівників звозив сюди жителів з інших селищ. Статус селища було присвоєно лише в 1938 році.

Якщо історія Свеса не секрет, і може розповісти нам багато фактів і подій, то про появу таємничої «Синьої Криниці» нічого не відомо. Жителі селища не мають навіть уявлення, коли з'явилося джерело, але відомо, що понад сто років тому. Оповита таємницями і легендами, приправлена ??природною красою, ця місцевість набирає популярності з кожним роком. Так чому вам самим не відвідати цей чарівний куточок, і не насолодитися багатствами?

02.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали