Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Якщо ви не були в Чигирині, ви багато втратили. Місто, яке було фактично першою столицею України, в наш час активно приймає гостей і відноситься до одних з головних туристичних цілей Черкащини. Чигирин – це невимовна «картинка» природи, яка поєднана з елементами старовини. «Картинка», яка змусить битися ваше серце інакше. З перших хвилин перебування тут ви відчуєте себе по-особливому, після легкого дощу навіть повітря набирає «смак».

Чарівна атмосфера Чигирина

Наше життя нероздільно пов'язане з матінкою природою, з землею. Земля нас «годує» і «носить», її ми цілуємо, виходячи з літака після буремного польоту. Разом з нею ми терпимо всі труднощі і радості нашого життя. Неймовірне єднання з природою і тишею ненав'язливо змусять вас забути про все.

Чудові пейзажі природи наповнять захватом, а нові враження наведуть порядок в голові і налаштують вас на потрібний лад. Чигирин – це те місце, де слова «рідний край» набирають сенсу. Безліч історичних подій зазнали тутешні землі. Подорож в Національний історико-культурний заповідник Чигирин – дуже пам'ятна подія для кожного туриста. Що ж може бути прекрасніше, ніж відчути себе частиною чогось величного, частиною історії.

Пам'ятки Чигирина - вражають!

Місто, яке має вагоме значення в історії України не може залишитися поза Вашою увагою. Туристичний маршрут по надзвичайних тутешніх місцевостях, хотілося б почати з музею Богдана Хмельницького. Зібрання музею налічує близько 2000 експонатів, які з легкістю привернуть увагу як дорослих, так і дітей. Це унікальна колекція 17 століття, в яку входять: зброя козаків і екіпірування, нумізматика, твори українського мистецтва.Праворуч від музею розташований храм святих Першоверховних апостолів Петра і Павла. Відразу при храмі встановлено пам'ятник митрополиту Йосипу Нелюбовича-Тукальському, який в 70-х роках 17 століття був настоятелем храму. Сам по собі Чигирин – пам'ятка України, що вносить величезний внесок в культуру. Він містить в собі масу рідкісних «родзинок», що дійшли до нас з минулого часу.

 

Села, які входять до складу заповідника, самобутні, кожне несе свої етнографічні особливості. Побувавши в цих вражаючих місцях, ви зможете побачити дуб тисячелітник Максима Залізняка, на хуторі Буда, Отаманського парку. Обов'язково варто відвідати село Суботів, тому що воно кілька століть тому було хутором гетьмана Богдана Хмельницького. Так само є можливість з’їздити на захоплюючі екскурсії по 5 музеях. Питань чим зайнятися, точно не виникне – приїжджайте!


 

Історія вражаючого Чигирина

Праці археологів нагадують про Чигирин в першій половині 16 століття. Назва міста вперше згадувалося в грамоті польського короля Сигізмунда III в 1589 році. Існує припущення про назву міста, нібито воно пішло від цілющої «Чигир-трави», що часто зустрічається в цій місцевості. Деякі дослідники пояснюють це слово великою кількістю чагарників, непрохідних насаджень.

Вважається, що тут було зруйновано поселення Київської Русі, монголо-татарами. Нове поселення назвали від слова «Чагарник» (з укр. – кущ) тобто місто, укрите кущами. Історія Чигирина створює хороший образ колишньої епохи, сильно захоплюючи цікавістю. Кожне місце має свою історію, але це місто нею особливо насичене. Своїм розвитком і укріпленням у вигляді фортеці воно зобов'язане Богдану Хмельницькому. Це місто з великим «значенням» не має рівних по Україні.

Неможливо передати цей граціозний колорит словами. Приїжджайте – не пошкодуєте;)

07.12.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали