Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Черкаська область – це справжній епіцентр цікавих туристичних маршрутів. Тут і Умань з розкішним дендропарком, і Канів з Шевченківської горою, і Кам'янка зі історико-культурним заповідником. Не менш цікавим є і місто Сміла, в який ми пропонуємо вам здійснити захоплюючу подорож! Тут ви відкриєте для себе масу цікавих пам'яток, прогуляєтеся по набережній і насолодитеся дивовижними пейзажами! Відкрийте для себе цей край, і ви в черговий раз здивуєтеся, як багата наша Україна!

Переймайтеся атмосферою Сміли!

Назви міст таять в собі історії та легенди, і відіграють особливу роль в їхній долі.

Кажуть, що жила в цих краях дівчина, яка не побоявшись смерті, провела через болота темної ночі воїнів в тил ворога. Хоробрі воїни розбили ворога, але дівчину втратили в битві. Загинула вона від стріли. Вирішили поховати її над рікою Тясмин і прозвали в честь хороброї дівчини містечко Сміла!

І по нині символом міста є дівчина, в руках якої поламана стріла, як символ перемоги. Правда це, чи ні, але тут в повітрі витає якась особлива атмосфера сили і жаги до перемоги.

Пам'ятки Сміли

Перше, на що звертаєш увагу, приїжджаючи сюди, це велика кількість культових споруд. Неокласична архітектура костелу Успіння Пресвятої Діви Марії 1818-1827 років заслуговує великої уваги.

Не менш цікавий і Покровський собор 1859 року. У сусідніх селах є безліч старовинних храмів, які також вражають туристів. Щоб більше дізнатися про місто, обов'язково загляньте в краєзнавчий музей, де серед 3500 експонатів є шкатулки італійських майстрів, а також спадок сім'ї графів Бобринських.

Серед визначних пам'яток Сміли варто відзначити і парк Самойлових. Тут, на березі річки, можна годинами прогулюватися і насолоджуватися буйством зелені, містками, ставками. Дивовижні пейзажі постануть перед вашому погляду у всій красі! Звичайно ж, неможливо обійти стороною і пам'ятник хоробру дівчину – символ міста!

 

Кілька фактів з історії Сміли

Ще в XVI столітті на території міста знаходився хутір, який входив до складу Литовського князівства і в 1542 році тут з'явилося селище. Цей рік і вважається датою заснування міста. З 1660 року територія вола до складу Речі Посполитої, як володіння А. Конецпольського. Але не легка доля очікувала місто, воно було розорене і спустошене.

Велику роль в історії Сміли зіграла сім'я Бобринських, коли в 1838 році земля дісталася графині Софії. Завдяки їм в місті відкрилася цукрова фабрика, а після – завод. У 1926 році було присвоєно статус міста. Сьогодні це важливий транспортний вузол України і багато проїжджаючі навіть не підозрюють, скільки цікавого можна відкрити для себе в цьому чудовому місті.

28.07.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали