Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

##Код введено невірно
Введіть символи з картинки
ПНВТСРЧТПТСБНД
25262728293001020304050607080910111213141516171819202122232425262728292930310102030405

Що може бути більш захоплюючим, ніж відвідати місця, в яких зростав і творив великий український поет Тарас Шевченко? Скільки творів його проникли в душі не тільки українських жителів. У рядках його віршів відчувається біль, любов до рідної землі, незломлений дух. Відвідати село Шевченкове – це наблизиться до творчості і життя українського генія. Гуляючи по легендарному селу, в голові зразу пригадується такий знайомий зі шкільної лави вірш, в якому поет передав всю гіркоту кріпосного життя «Як би ви знали, панічі...».

Шевченкове – село Кобзаря

Саме тут, на цій землі, провів своє дитинство маленький Тарас. Практично в кожному творі поета відчувається той біль і смуток, з якою він згадує рідні місця.

Тут, у Шевченковому, є будиночок, в якому зростав майбутній літературний пророк. Навіть збереглася могила матері Тараса, який вже в 11 років залишився круглим сиротою.

Ця ділянка землі має особливе значення для кожного українця, тому не пропустіть можливість доторкнутися до настільки пам'ятного місця. Тут у вас буде можливість дізнатися багато цікавого з життя Кобзаря.

Пам'ятні пам'ятки Шевченкове

Справжньою культурною і меморіальної перлиною України можна назвати Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка», територія якого включає не тільки Шевченкове, а й сусідні села: Моринці, де народився поет, Будище та Вільшани. Кожне з них відігравало велику роль в житті українського генія.

Звичайно ж, головною визначною пам'яткою Шевченкове є меморіальний музей, який був відкритий прямо біля маленької хатки, де жив Тарас. Тут представлені рушники, ікони і посуд, відновлені з ескізів самого автора. Також є оригінальні предмети побуту родини великого Кобзаря, скульптури ще зовсім маленького Тараса.Атмосфера заповідника, білена хата під солом'яною стріхою, повністю переносить вас в той час, коли тут підростав геніальний поет. Не менш цікаво буде поглянути і на Будинок дяка 1782 року, в якому колись отримував знання Тарас Григорович Шевченко.

 

Стежками історії Шевченкове

Територію, де сьогодні знаходиться заповідник, населяли ще з незапам'ятних часів. Перша письмова згадка про Керелівку або Кирилівці, так раніше називалося село, датується 1618 роком. За легендою, назву селище отримало від першого жителя – козака Кирила. Сім'я Шевченка переїхала в це село, коли йому було всього 2 роки. На згадку про українського генія, 11 березня 1929 року було вирішено перейменувати село.

Так і почалася історія Шевченкове – батьківщини Кобзаря. З 1935 по 1939 року йшло будівництво меморіального музею. З 1990 року заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» присвоєно статус національного.

Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали