Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Що може бути більш захоплюючим, ніж відвідати місця, в яких зростав і творив великий український поет Тарас Шевченко? Скільки творів його проникли в душі не тільки українських жителів. У рядках його віршів відчувається біль, любов до рідної землі, незломлений дух. Відвідати село Шевченкове – це наблизиться до творчості і життя українського генія. Гуляючи по легендарному селу, в голові зразу пригадується такий знайомий зі шкільної лави вірш, в якому поет передав всю гіркоту кріпосного життя «Як би ви знали, панічі...».

Шевченкове – село Кобзаря

Саме тут, на цій землі, провів своє дитинство маленький Тарас. Практично в кожному творі поета відчувається той біль і смуток, з якою він згадує рідні місця.

Тут, у Шевченковому, є будиночок, в якому зростав майбутній літературний пророк. Навіть збереглася могила матері Тараса, який вже в 11 років залишився круглим сиротою.

Ця ділянка землі має особливе значення для кожного українця, тому не пропустіть можливість доторкнутися до настільки пам'ятного місця. Тут у вас буде можливість дізнатися багато цікавого з життя Кобзаря.

Пам'ятні пам'ятки Шевченкове

Справжньою культурною і меморіальної перлиною України можна назвати Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка», територія якого включає не тільки Шевченкове, а й сусідні села: Моринці, де народився поет, Будище та Вільшани. Кожне з них відігравало велику роль в житті українського генія.

Звичайно ж, головною визначною пам'яткою Шевченкове є меморіальний музей, який був відкритий прямо біля маленької хатки, де жив Тарас. Тут представлені рушники, ікони і посуд, відновлені з ескізів самого автора. Також є оригінальні предмети побуту родини великого Кобзаря, скульптури ще зовсім маленького Тараса.Атмосфера заповідника, білена хата під солом'яною стріхою, повністю переносить вас в той час, коли тут підростав геніальний поет. Не менш цікаво буде поглянути і на Будинок дяка 1782 року, в якому колись отримував знання Тарас Григорович Шевченко.

 

Стежками історії Шевченкове

Територію, де сьогодні знаходиться заповідник, населяли ще з незапам'ятних часів. Перша письмова згадка про Керелівку або Кирилівці, так раніше називалося село, датується 1618 роком. За легендою, назву селище отримало від першого жителя – козака Кирила. Сім'я Шевченка переїхала в це село, коли йому було всього 2 роки. На згадку про українського генія, 11 березня 1929 року було вирішено перейменувати село.

Так і почалася історія Шевченкове – батьківщини Кобзаря. З 1935 по 1939 року йшло будівництво меморіального музею. З 1990 року заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» присвоєно статус національного.

12.07.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали