Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Хотинська фортеця

Україна, Поділля, Хмельницька, Хотин

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Всього в 20км від Кам'янця-Подільського є сама «бажана» пам'ятка України. Навіть походження назви невеликого містечка свідчить про те, що перлина цих місць, фортеця, була ласим шматочком з давніх часів. Від одного, навіть скороминущого погляду, на цю дивовижну фортифікаційну споруду, в пам'яті одразу спливають картинки з книг про доблесних лицарів і княжих замках. Один з найпрекрасніших зразків оборонної архітектури України, стіни якого стали свідками різних подій – Хотинська фортеця.

Ця цитадель по праву вважається однією з найбільш цінних пам'яток архітектури на території Буковини. Наказ про будівництво фортеці в Хотині віддав Данило Галицький ще в 13 столітті.

Сьогодні це дивовижна споруда, в комплекс якої входять цілих чотири оборонних башти, церква, казарми офіцерів і палац коменданта, входить в список семи чудес України. Варто і казати, що описати всю пишноту і міць цитаделі просто неможливо.

На долю Хотинської фортеці довелося чимало подій, які наклали свій відбиток. Напевно, кожен, хто читав історію, знає про вирішальну битву, що відбувалася тут у 1621 році. Саме в той час польсько-українські загони зуміли розбити непереможне турецьке військо.

Зміна влади, часті руйнування, перебудови і реконструкції пережила цитадель, щоб дати можливість кожному бажаючому відвідати її стіни і перейнятися панує тутешньою атмосферою.

Значне місце стінам твердині відведено в кінематографі. І це не дивно. Якою міццю, непохитністю і величчю віє від замку! Хотинську фортецю можна бачити в таких фільмах, як «Д'Артаньян і три мушкетери», «Захар Беркут», «Тарас Бульба» та ін. Замкові стіни, як не можна краще вписалися в ці шедеври кінематографу. Не оминули і легенди цю цитадель. На стіні фортеці є волога пляма, яке, за переказами, виникла через невичерпні сльози молодої дівчини, що замурована в стіні. Кажуть, що саме така жертва зробила фортецю незламною, а війська хоробрими і безстрашними.Сьогодні Хотинська фортеця – це історико-архітектурний заповідник, а також одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток не тільки Чернівецької області, а й всієї України. У стінах фортеці ви можете відвідати кілька цікавих музейних експозицій, серед яких картинна галерея, нумізматика, старовинна зброя і багато іншого. Щорічно тут проходить фестиваль «Середньовічний Хотин», який перенесе вас в минуле. В цей час в стінах фортеці історія оживає! Учасники фестивалю відтворять битви часів наших предків. Тут можна не тільки насолодитися реконструкцією подій і середньовічними костюмами, а й взяти участь у майстер-класах, інтерактивах, подивитися виступ акторів і навіть отримати масу вражень від вечірнього фаер-шоу.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали