
ціна квитка або екскурсії:
Всього в 20км від Кам'янця-Подільського є сама «бажана» пам'ятка України. Навіть походження назви невеликого містечка свідчить про те, що перлина цих місць, фортеця, була ласим шматочком з давніх часів. Від одного, навіть скороминущого погляду, на цю дивовижну фортифікаційну споруду, в пам'яті одразу спливають картинки з книг про доблесних лицарів і княжих замках. Один з найпрекрасніших зразків оборонної архітектури України, стіни якого стали свідками різних подій – Хотинська фортеця.
Ця цитадель по праву вважається однією з найбільш цінних пам'яток архітектури на території Буковини. Наказ про будівництво фортеці в Хотині віддав Данило Галицький ще в 13 столітті.
Сьогодні це дивовижна споруда, в комплекс якої входять цілих чотири оборонних башти, церква, казарми офіцерів і палац коменданта, входить в список семи чудес України. Варто і казати, що описати всю пишноту і міць цитаделі просто неможливо.
На долю Хотинської фортеці довелося чимало подій, які наклали свій відбиток. Напевно, кожен, хто читав історію, знає про вирішальну битву, що відбувалася тут у 1621 році. Саме в той час польсько-українські загони зуміли розбити непереможне турецьке військо.
Зміна влади, часті руйнування, перебудови і реконструкції пережила цитадель, щоб дати можливість кожному бажаючому відвідати її стіни і перейнятися панує тутешньою атмосферою.
Значне місце стінам твердині відведено в кінематографі. І це не дивно. Якою міццю, непохитністю і величчю віє від замку! Хотинську фортецю можна бачити в таких фільмах, як «Д'Артаньян і три мушкетери», «Захар Беркут», «Тарас Бульба» та ін. Замкові стіни, як не можна краще вписалися в ці шедеври кінематографу. Не оминули і легенди цю цитадель. На стіні фортеці є волога пляма, яке, за переказами, виникла через невичерпні сльози молодої дівчини, що замурована в стіні. Кажуть, що саме така жертва зробила фортецю незламною, а війська хоробрими і безстрашними.
Сьогодні Хотинська фортеця – це історико-архітектурний заповідник, а також одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток не тільки Чернівецької області, а й всієї України. У стінах фортеці ви можете відвідати кілька цікавих музейних експозицій, серед яких картинна галерея, нумізматика, старовинна зброя і багато іншого. Щорічно тут проходить фестиваль «Середньовічний Хотин», який перенесе вас в минуле. В цей час в стінах фортеці історія оживає! Учасники фестивалю відтворять битви часів наших предків. Тут можна не тільки насолодитися реконструкцією подій і середньовічними костюмами, а й взяти участь у майстер-класах, інтерактивах, подивитися виступ акторів і навіть отримати масу вражень від вечірнього фаер-шоу.