Кам'янець-Подільська фортеця

ціна квитка або екскурсії:
Квітка на камені – незвичайне красиве подія. Коли серед каменів, їх грубої твердої сили виростає ніжне тендітне створіння. Так і місто Кам'янець-Подільський виріс, як той квітка, серед каменів, вражаючи всіх гостей і жителів своєю неймовірною красою. А все почалося з могутньою Старої фортеці.
Квітка на камені – незвичайне красиве подія. Коли серед каменів, їх грубої твердої сили виростає ніжне тендітне створіння. Так і місто Кам'янець-Подільський виріс, як той квітка, серед каменів, вражаючи всіх гостей і жителів своєю неймовірною красою. А все почалося з могутньою Старої фортеці.
Один з найдавніших міст України – місто-музей Кам'янець-Подільський. Символом міста є Стара фортеця, яка вже сотні років височіє над містом між берегів річки Смотрич. Деякі історичні дані доводять, що дерев'яна оборонна фортеця в період Київської Русі вже існувала, однак, точна дата заснування так і невідома. Дерев'яні будови були уразливі, і руйнувань, під час завоювань, не вдалося уникнути.
У литовського князя Ольгерда були племінники, які в XIV столітті почали відновлювати оборонна споруда. Неузгодженість дій і сварки між спадкоємцями посприяли тому, що Кам'янець-Подільською фортецею заволоділа Річ Посполита. Після цього замок змінив ще кілька власників. Сучасного вигляду будівлі придбали в XVI столітті, коли дерев'яні будівлі були замінені на кам'яні. Втративши своє військове значення в XIX столітті, фортеця стала використовуватися в якості в'язниці для різних полонених і злочинців.
Не без причин слава неприступної фортеці спіткала Старий замок в Кам'янець-Подільському. Сама природа доклала зусиль для цього: високі скелі і пологі берега. А кам'яні стіни значно зміцнили це положення.
Саме існування фортеці, такої великої і могутньої породило кілька легенд про своє підставі. За однією з них, племінники князя вирушили на полювання в тутешні ліси, і один з них зустрів оленя з золотими рогами. Той показав йому прекрасне місце, оточене лісом і річкою, наказав вирубати дерева, і на їх місці звести високий замок. Через роки, це місце стало центром процвітання і багатства, і здійснило мрію братів про власний князівстві. Друга легенда про рідних братів – синів вдови, які ніяк не могли знайти місце, для будівництва власних будинків. Тоді вони вирішили йти по світу, але пішли вони, не взявши в дорогу, ні крихти їжі. І ось, коли вони майже вмирали з голоду, перед ними з'явився острів, повний дичини, а навколо – річка, повна риби. Молоді люди побудували там перше поселення і повернулися за своїми сім'ями. Однак мати їм заперечила, що щастя в їх місті не буде. Що місто буде холодним і голодним, так як знайшли вони його, будучи при смерті від голоду. Саме так з'явилося популярний вислів: «Кам'янець – вінець. Навколо вода, а на суші біда ».
Складається стара фортеця з двох зон: старого замку з вежами і великою стіною, і нового замка з земляними валами і ровом. Замковий комплекс складається з 11 веж, кожна з яких є власна назва і історія. У підвалах фортеці розташована виставка, яка відображає всю історію життя Кам'янець-Подільської фортеці. А деякі експонати збереглися в цілості з колишніх часів.
Історична пам'ятка Стара фортеця в Кам'янець-Подільському, з нетерпінням чекає своїх туристів, щоб відкрити перед ними нові і унікальні факти.