Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Меджибізька фортеця

Україна Хмельницька

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Рано чи пізно кожен хоче поринути у вир історії, пройтися старовинними коридорами замків, відчути атмосферу, яка формувалася століттями. У хмельницької області є дивовижний селище Меджибіж, яке отримало назву завдяки розташуванню між двох «Бугової» – річки Бужок і Південний Буг. Саме там знаходиться одна з найяскравіших пам'яток України – Меджибізька фортеця.

Під безкрайнім блакитним небом, в оточенні дивовижної природи, в відображенні вод річки пливе Білий Лебідь. Саме так називали замок в ті далекі часи, коли його стіни білили. Указом князям Коріатовичам в 1362 році почалося будівництво цієї могутньої фортифікаційної споруди, яке тривало аж до 1540 року.

Меджибізький замок твердо вистояв усі напади татар в 15-16 століттях. Груба і неприступна фортеця почала перетворюватися, коли перейшла в 1540 році до роду воєвод Синявських. У цей період цитадель трохи перебудували і додали кутові вежі, що служили додатковим зміцненням. Комплекс доповнився вишуканим палацом і каплицею в стилі бароко. Розкоші в деталях додав замку князь Чарторийський, який став наступним його власником в 1730 році.

Комплекс «Білого лебедя» прикрашають три вежі. Перша являє собою триповерховий будинок з північного боку. Південна вежа – найскладніша за конструкцією і велика з усіх.

Лицарська вежа розташувалась з північно-західного боку. Меджибізький замок, незважаючи на свій вік і безліч спроб його зруйнувати, прекрасно зберігся до наших днів. Навіть якщо врахувати деякі каліцтва, отримані за часів світових воєн. Розкопки на території Білого Лебедя ведуться і до цього дня.



Кожен бажаючий може зробити захоплюючу екскурсію по всій фортеці. За останній час вдалося відреставрувати ту саму Лицарську вежу, церкву, казарми. В останніх розташовується кілька експозицій державного заповідника «Меджибіж». Тут знаходяться історичний, етнографічний музеї, а також є окрема виставка, присвячена Голодомору. Щасливчикам, які потраплять в це дивовижне місце в серпні, несказанно пощастить, адже саме в цей час на території замку проходить барвистий і захоплюючий фестиваль «Стародавній Меджибіж». Хочете поринути в часи лицарів, побувати на турнірах і насолодитися колоритом? Тоді ласкаво просимо в Меджибізький замок!

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали