
ціна квитка або екскурсії:
Рано чи пізно кожен хоче поринути у вир історії, пройтися старовинними коридорами замків, відчути атмосферу, яка формувалася століттями. У хмельницької області є дивовижний селище Меджибіж, яке отримало назву завдяки розташуванню між двох «Бугової» – річки Бужок і Південний Буг. Саме там знаходиться одна з найяскравіших пам'яток України – Меджибізька фортеця.
Під безкрайнім блакитним небом, в оточенні дивовижної природи, в відображенні вод річки пливе Білий Лебідь. Саме так називали замок в ті далекі часи, коли його стіни білили. Указом князям Коріатовичам в 1362 році почалося будівництво цієї могутньої фортифікаційної споруди, яке тривало аж до 1540 року.
Меджибізький замок твердо вистояв усі напади татар в 15-16 століттях. Груба і неприступна фортеця почала перетворюватися, коли перейшла в 1540 році до роду воєвод Синявських. У цей період цитадель трохи перебудували і додали кутові вежі, що служили додатковим зміцненням. Комплекс доповнився вишуканим палацом і каплицею в стилі бароко. Розкоші в деталях додав замку князь Чарторийський, який став наступним його власником в 1730 році.
Комплекс «Білого лебедя» прикрашають три вежі. Перша являє собою триповерховий будинок з північного боку. Південна вежа – найскладніша за конструкцією і велика з усіх.
Лицарська вежа розташувалась з північно-західного боку. Меджибізький замок, незважаючи на свій вік і безліч спроб його зруйнувати, прекрасно зберігся до наших днів. Навіть якщо врахувати деякі каліцтва, отримані за часів світових воєн. Розкопки на території Білого Лебедя ведуться і до цього дня.
Кожен бажаючий може зробити захоплюючу екскурсію по всій фортеці. За останній час вдалося відреставрувати ту саму Лицарську вежу, церкву, казарми. В останніх розташовується кілька експозицій державного заповідника «Меджибіж». Тут знаходяться історичний, етнографічний музеї, а також є окрема виставка, присвячена Голодомору. Щасливчикам, які потраплять в це дивовижне місце в серпні, несказанно пощастить, адже саме в цей час на території замку проходить барвистий і захоплюючий фестиваль «Стародавній Меджибіж». Хочете поринути в часи лицарів, побувати на турнірах і насолодитися колоритом? Тоді ласкаво просимо в Меджибізький замок!