Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Заповідник Київська лавра

Україна, Полісся, Київська, Київ

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Старовинне і велике місто Київ здавна привертав безліч туристів. Таких прекрасних, таємничих і древніх місць, здається, немає більше ніде.
Однією з найзнаменитіших визначних пам'яток столиці є Києво-Печерська лавра. Кожен день сюди приходять сотні людей. Одні, щоб бути ближче до Бога. Інші – на екскурсії. А хтось – просто насолодитися красою і спокоєм цього неймовірного місця. Неймовірний вид відкривається з вершин пагорбів, на яких розташована лавра. І все це, в сукупності, викликає непередаваний захват.

Це був один з найстаріших монастирів, зведених в Давньоруській державі. Датою його заснування вважається 1051 рік. На височини над печерами було організовано будівництво храмів, келій, фортечних башт і інших будівель.

Історія виникнення цього священного місця сягає в далеке минуле. Колись, пагорби на березі Дніпра були порослими густим лісом. І саме сюди приходив усамітнитися в молитві Іларіон. Він був священиком сусіднього селища. Для зручності, в цих місцях їм була вирита печера.

 Для цього, він вирив тут для себе печеру. Коли він був призначений єпископом в Київ, він покинув свою обитель. І на його місце оселився монах Антоній. Його діяльність привернула багато послідовників, і тоді, вони побудували для себе храм і кімнати. Призначивши місце себе настоятеля, Антоній перебрався на інший пагорб, де був викопаний новий грот. Зі зростанням числа ченців, було прийнято рішення про будівництво над підземеллям церкви Успіння Пресвятої Богородиці. І, необхідних додаткових приміщень.

У зв'язку з ростом числа приходять в обитель люди, Антоній домігся дозволу використовувати всю землю над печерами, для будівництва. На місці сучасного головного собору, була зведена церква, яка отримала назву Печерської. Праведна і сувора життя послушників спричинила значні грошові вливання в розвиток монастиря. І територія нинішньої лаври стала забудовуватися різними спорудами.

 

За своє довге життя, це місце пережило чимало подій. Напади, війни, спроби зміни влади. Не вдалося йому уникнути і пограбувань. Але, незважаючи на це, Києво-Печерська Лавра і зараз продовжує цвісти, і радувати своїх відвідувачів. Вона є головною православною святинею країни. Зараз тут, окрім чудового архітектурного комплексу, перебувають академія і духовна семінарія.Тут ви можете відвідати музейні комплекси, сувенірні лавки, виставкові зали, печери з мощами святих. Також, відкриті для прихожан церкви, собори і храми.
Києво-Печерська Лавра – чудовий зразок садово-паркового мистецтва. Затишні сквери і парки, з легкістю захистять вас в спекотний день, і вкриють прохолодою своїх тінистих дерев. Відвідайте це незабутнє місце, і обов'язково відчуєте на собі Божу благодать.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали