Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Факультативна екскурсія в Бакоту

Ціна туру:
від 0 грн.
Дата екскурсії
Країна Україна
Регіон Поділля
Область Хмельницька
Місто Бакота
Тривалість
Вид Регулярні
Тип транспорту
Мова
 
 

ЭКСКУРСІЯ В БАКОТУ

Людину, що їздила в Поділля, але не бачила Бакоту, можна порівняти з туристом, що побував в Римі, але не бачив Колізею. Розташована в півсотні кілометрів від Кам'янця-Подільського, в Національному природному парку «Подільські Товтри», Бакота виглядає як справжній райський куточок.

Примарне село Бакота

Не варто намагатися знайти Бакоту на картах - тільки даремно витратите час. У 1981 році людей виселили, а долину, в якій вона розташовувалася, затопили в зв'язку з будівництвом Дністровського ГЕС, і сьогодні неможливо навіть прогулятися там, де раніше були будинки і сади - над ними колихається товща вод Дністра.

Екскурсії в Бакоту - це в першу чергу можливість помилуватися по-справжньому неповторними краєвидами. Піднявшись на Білу гору, погляду відкриються підпираючі схили гори води могутньої річки і химерно зламані сланцеві скелі.

   

На особливу увагу заслуговує висока кам'яна скеля «Курник». Як кажуть місцеві жителі, саме про неї йде мова в знаменитій поемі Пушкіна «Руслан і Людмила». Назва скелі пішла, швидше за все, від того, що на ній з давніх-давен селиться просто величезна кількість різноманітних пернатих, а особливо - пугачів. Їх «пугукання», відбите від скель, котиться над водами річки, і вночі здається особливо страшним.

Головна визначна пам'ятка Бакоти - печерний монастир

Подивитися на природні краси Бакоти і не побувати в знаменитому скельному монастирі - це ніби зупинити розповідь посеред речення.

Бакотський скельно-печерний Свято-Михайлівський монастир розташований на схилі Білої гори, на значній висоті - понад 130 метрів над водами Дністра.

Вперше монастир згадується ще в 1362 році, коли в ці краї приїхали поселенці з Литви, і побачили в скельних печерах ченців. Згідно з текстами літописів можна зробити висновок, що даний монастир вже був тут задовго до того, як прийшли Коріатовичі.

   

У період з 1891 по 1892 рік тут проводилися розкопки, ініційовані єпископом Подільським і Брацлавським, який вказав, що раніше тут був монастир.

Спочатку було розкопане і приведене в порядок джерело, а трохи пізніше - залишки скельного монастиря. Археологи виявили три різні за розмірами печери, з'єднані між собою проходами.

   

У стінах коридорів знайшли 17 вибитих ніш, довжиною приблизно 1,8 метра, а в підлозі самих печер - ще 19 ніш, в яких були знайдені людські кістки.

Бакота - неповторний край

У цих краях назавжди сплелися неймовірна природна краса і сива давнина, які ніби магнітом притягують сюди тисячі туристів. А зовсім недавно в цих краях почало відроджуватися ще одне старовинне свято - Маковея.

   

14 серпня сотні жителів приходять в монастир, щоб схилити голови в молитві, згадуючи всіх жителів села, і зцілитися життєдайною колодязної водою і освяченими в монастирі квітами.

Збиток, який принесло затоплення Бакоти і безлічі інших сіл, не передати словами. Це незагойна рана на тілі подільського краю, яку не в змозі зцілити навіть час.

Але зробити висновки з цього уроку необхідно всім, щоб надалі прекрасна земля, обжита багатьма поколіннями, не зникала настільки бездумно під холодними водами рукотворних морів.

                                       
Пам'ятки туру
Міста що відвідуються
01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали