Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Мало хто помічав, що про міста і села нашої країни часто згадують в різних творах. Згадайте хоча б «Вечори на хуторі біля Диканьки». А в великому романі «Як гартувалася сталь» кожен може знайти згадку про місто Шепетівка, Хмельницької області. І хіба можна упустити можливість і не відвідати легендарний населений пункт? Тим більше, якщо для цього немає необхідності їхати за сотні тисяч кілометрів.

Останнє місто землі – Шепетівка!

Не дивуйтеся, це цитата Остапа Бендера з твору «Золоте теля». І останнє тому, що в той час саме це місто було останньою великою ж/д станцією перед польським кордоном.

Шепетівка дійсно, досить велике і цікаве місто. Тут протягом довгого часу проживав письменник Н.А. Островський. Місто цікаве своїм музеєм, тихою природою і позитивними жителями.

Можна погуляти в парку і посидіти під тінню дерев в сквері, насолоджуючись співом птахів. А можна відвідати цікаві місця і пам'ятники.

Цінні пам'ятки Шепетівки

Приїжджаючи сюди, варто обов'язково в першу чергу навідатися в музей ім. Островського, який працює з 1946 року. Тут представлено понад 25 тисяч експонатів. Окрема виставка присвячена Н.А. Островському. Тут є всі його твори, від найперших до останніх, кінострічка «Як гартувалася сталь», картинки та ілюстрації до книг.

Також є особисті речі та фото письменника і його членів сім'ї. У музеї є краєзнавчий відділ. Але це не єдина пам'ятка Шепетівки. Якщо ви не полінуйтеся трохи проїхати, то можете відвідати регіональний ландшафтний парк, який називається «Мальованка».Територія парку в більшій мірі складається з лісів, що робить повітря тут просто фантастичним. Більше 10 видів рідкісних рослин з Червоної книги України ростуть в цій місцевості. Ще тут мешкають рідкісні представники тваринного світу.

 

Трохи історії Шепетівки

Ще в 1594 році, як стверджують документи, ці землі належали князю І. Заславському. Ще до середини XVI століття це місце нічим не відрізняються від інших сіл. Ну жили собі люди, працювали потихеньку. Активне заселення території сталося після отримання Магдебурзького права. Важкий період в історії Шепетівки тривав з XVI по XVII століття.

Напади татар, лиха, народні повстання і боротьба проти феодального гніту, все це торкнулося міста. Після князя Заславського, територія належала Любомирським, а потім і князівському роду Сангушків. Сьогодні ви можете приїхати і переконатися в гостинності та дружелюбності славного міста.

22.09.2020
ОДноденні екскурсії в цій області
Всі екскурсії
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали