Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Важко собі уявити справжнє застілля без огірочків! Просто універсальний продукт – і під картопельку з оселедцем, і під горілочку, та в салатик. А як поважаємо розсіл на ранок після бурхливого вечора? Це ж просто ніяке Боржомі і поруч не стояло. Пропоную відправитися на батьківщину найсмачніших огірків – Ніжин!

Ну що, поїдемо за секретним рецептом розсолу до Ніжина?

Прекрасне місто, яке прославилося завдяки своїм неперевершеним огіркам, відоме далеко за межами України.

Кажуть, що ніжинські майстри зберігають в секреті особливий інгредієнт, який і робить їх огірки найсмачнішими. Так може варто спробувати долю і відправитися до Ніжина? Раптом пощастить дізнатися цю багатовікову таємницю?

Але це ще далеко не все, чим вас приверне це місто. Далеко не все!

Екскурсія по визначних пам'ятках Ніжина? Та не питання!

Місто церков – саме так можна назвати його. На всій території розташовано близько 20 храмів різних часів і конфесій. Хіба це не чудово?

Ну почнемо, мабуть, з найстарішого сакральної споруди – Миколаївського собору. Це справжній шедевр українського бароко, який радує око 1658 року. Дуже вражає Благовіщенський монастир 1702 року, а також Покровська церква 1757-1765 років. Далі за планом головний храм грецької громади – церква Всіх Святих 178 року.

Раз виявилися в даному районі, то варто прогулятися по історичній території грецького кварталу. Зручно, що тут знаходиться велика кількість пам'яток Ніжина: найстаріша аптека, будівлі жіночої гімназії, церква Св. Михайла і Троїцький храм, а також безліч старовинних будівель. Цікавитесь літературою? Так навіть якщо і не цікавитеся – все одно відвідайте музей рідкісної книги. Перлиною музею є запрестольна Євангеліє 1689 року.Ну і неможливо обійти стороною музей «Поштова станція». Який розташований в будівлі поштової контори 18 століття. Ну і, звичайно ж, пам'ятник огірку. Приїхати сюди і не відвідати цей пам'ятник – просто блюзнірство. Сама імператриця Катерина II видала указ, який зобов'язував забезпечувати ніжинськими огірками весь імператорський двір!

 

Пару слів про історію Ніжина

Місто, заснований на річці Остер, вперше згадується в 1078 році. Тоді ще називався він Нежатин. Ще зі шкільної лави всім відома історія Ніжина, де в 1663 році відбулася «Чорна рада». В архітектурі і культурних пам'ятках міста легко простежується вплив грецької громади. Саме в цьому місті встановлено перший в світі пам'ятник М. Гоголю який отримав тут освіту.

14.07.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали