Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Один день, який ми проводимо в подорожі, може дати нам більше, ніж кілька років вдома. Всього лише один уїк-енд в місяць виділіть для того, щоб відкривати для себе нові куточки нашої країни, і ви здивуєтеся, скільки всього цікавого відкриється перед вами. Мало хто знає про затишне і невелике містечко Харківської області – Південне. Так чому б не поїхати туди, щоб стати в числі тих, хто встиг насолодитися його пейзажами?

Південне – мальовничий куточок, який чекає вас!

Свої володіння місто розкинуло на лівому березі Мерефи. Величезна увага приділяється цьому краю любителями природи. Тут справжній рай для любителів риболовлі та тихого відпочинку.

Місто Південне було засноване, як невелике робітниче селище. І називалося раніше «Южный», так як з'явився на території Російської Імперії. А назва населеного пункту походить від перших жителів селища, які були працівниками Південної залізниці.

Тому на картах ви можете зустріти як російський варіант назви, так і український. Але, як би ви його не називали, воно все одно сподобається вам!

Пам'ятки Південного

Звичайно, про якісь древні пам'ятники архітектури тут мова не йде. Але подивитися тут є на що. Варто відзначити велику кількість пам'ятників і монументів. Є дві братські могили, пам'ятники воїнам, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

Але, мабуть, найяскравіша пам'ятка Південного – це природа. Тут, сидячи біля ставка, можна годинами мріяти про щось прекрасне. Місцеві жителі люблять це місце, і кажуть, що воно наповнює позитивною енергетикою. Тому вони намагаються дотримуватися чистоти, висаджувати дерева.Також в місті є невеликий, але дуже затишний Свято-Духівський храм. Ну а якщо вам набридне відпочивати на природі, то ви в будь-який час можете сісти на електричку, щоб відправитися в першу столицю. Але навряд чи у вас з'явиться таке бажання, тут справжній райський куточок!

 

Трохи історії міста Південне

У всіх є минуле, навіть про нього мало відомо. Адже з чогось же все починалося. Так, 26 серпня 1906 року з'явилося невелике робітниче селище. З'єднання декількох залізниць в Південну послужило назвою населеного пункту. Лише через декілька років на території був побудований завод.

Довго жителі селища мріяли про церкви, і лише в 1945 році був заснований храм. Варто згадати про таку подію в історії Південного, як злиття цього селища з Комарівкою в 1963 році. Саме тоді населеному пункту був привласнений статус міста.

04.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали