Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Якщо ви плануєте поїздку в Харківську область, скористайтеся моментом і відвідайте одне з найцікавіших міст цієї області, яке розташоване на річці Мерла. Завдяки відсутності великих промислових підприємств і великій кількості зелених насаджень, Богодухів приваблює туристів своєю мальовничістю. Тут ви зможете не тільки прогулятися вздовж берега річки, алей відвідати цікаві місця. Ну що, готові подарувати собі незабутню поїздку в цей дивовижний край?

Візит в Богодухів принесе вам масу позитивних емоцій!

Тут, на підвищеному березі річки, яка приваблює своїм пейзажем, між величним Харковом і цікавою Охтиркою, вас чекає гостинний край.

Вечірня прогулянка уздовж берега Мерло. Це – відмінна можливість побачити матінку-природу у всій красі. На превеликий жаль, в радянські часи було зруйновано безліч цікавих пам'яток культури та архітектури в Богодухові. Але дещо все-таки збереглося і навіть примножилося. Крім того, є ще й сусідні села, які знають, чим вразити і закохати туристів. Отже, навіть не роздумуйте, а збирайтеся в дорогу!

Існує безліч причин, за якими варто дізнаватися Україну. У цій країні незлічена кількість пам'яток. Але Богодухів – один з населених пунктів, про який не пишуть, як про гіпнотичний Львів або могутній Київ. Втім, цьому місцю точно буде, чим здивувати навіть найвибагливіших туристів.

Рідкісні і цінні пам'ятки Богодухова

Важко уявити собі перше побачення з людиною, про яку не знаєш зовсім нічого. Те ж саме стосується і міста. А де, як не в краєзнавчому музеї, можна отримати масу корисної та цікавої інформації? В експозиції міського музею налічується більше 3000 експонатів. Тут для вас відкрито декілька виставкових залів. Особливо привертає експозиція побуту, минулого цього краю, а також сучасності. Також зверніть увагу на зал Великої Вітчизняної війни.Прогулюючись алеями центрального парку, складно не помітити меморіал слави, встановлений загиблим жителям у Другій світовій війні. Особливий інтерес викликає ще одна визначна пам'ятка Богодухова – експозиція військової техніки. Мало хто знає, що всього в 25км від міста, в селищі Шарівка, є дивовижний парк. А його домінантою є неймовірний розкішний замок, в народі іменований «Цукровий палац» за його білосніжний колір.

 

На відміну від замків в інших областях країни, які вражають своєю могутністю, цей здається крихким і витонченим. Стрілчасті вікна, загострена вежа і явний неоготичний стиль, заворожують туристів. Особливо варто приділити увагу і самому парку. Тут вас зачарує липова алея, різні тераси і фонтани, місток і буйна зелень.

Трохи з історії Богодухова

На території нинішнього міста ще в 1571 році було поселення, яке називалося Дяків Острог. Датою ж заснування міста являє 1662 рік. Саме в цей час на постійне місце проживання сюди приїхали переселенці з-за Дніпра. На чолі у них був отаман Тимофій Щур. У 1668 році в місті була побудована фортеця, яка неодноразово відбивала атака кримських татар.

Велику роль у розвитку території зіграло вдале розташування на перехресті торгових шляхів. А 1781 рік увійшов в історію Богодухова, як рік присвоєння статусу міста. У радянські часи розвивалася промисловість і множинні старовинні пам'ятки були стерті з лиця цієї землі.

18.08.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали