Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Чернівецький університет

Україна, Буковина, Чернівецька, Чернівці

ціна квитка або екскурсії:

50 грн.

Чернівці. Начебто не дуже велике місто, однак, неймовірно чарівне. Тут стільки надзвичайно красивих архітектурних будівель, що дух захоплює. Але найвидатнішим, що піднесло місто на міжнародний рівень, є Чернівецький університет. Це просто казкове творіння, що викликає асоціації з книгами про Гаррі Поттера. Граціозний замок, з його незліченними переходами, в якому навчаються понад 19 тисяч студентів.

За старовинним слідах в історію

Цей чарівний університет – колишнє представництво православних єпископів Буковини і Далмації. Зводили його з 1864 і до 1882 року. В архітектурі резиденції перемішано безліч стилів і епох. Перед початком будівництва, зодчий досліджував традиції цього краю. Тому, резиденція стала відображенням ліберального ставлення до різноманітних релігій і культур населення, що проживало на Буковині.

Однак превозносилась тут, в більшій мірі православна церква. Будівництво теперішнього університету почалося з закладки каплиці Святого Іоанна Сучавського. У той час вона служила домовою церквою, і купол її вінчає особливий хрест. Якщо підійти до нього з будь-якого боку, хрест завжди повернений до вас. Поруч з каплицею знаходився корпус митрополита, в якому розташовувалися його покої і адміністрація.

Незважаючи на пожежу 1944 року, зали вдалося відреставрувати, і зараз вони відкриті для відвідувань. Кожна з кімнат кардинально відрізняється від іншої, але загальні риси це те, що тут панує неймовірна атмосфера величі і краси. Така будівля не може обійтися без своїх оповідань і повір'їв. Наприклад, в Червоному залі встановлені два дзеркала, які привезли в 1878 році з Венеції. За минулі роки, дзеркала жодного разу не реставрували. Та й нема чого це було робити. Вони знаходяться в ідеальному стані. Можливо, через хороші умови утримання, а можливо через високої якості виготовлення. Саме з ними і пов'язана місцева легенда, за якою, кожна жінка, котра подивилася в одне з них, омолоджується на стільки років, на скільки сама захоче. А чоловіки, побачивши своє відображення, отримують індульгенцію.

 

Прогулянка пам'яткою

Дивовижність комплексу будівель виділяється своїм місцем розташування, в оточенні мальовничого парку. Неймовірні будівлі європейського стилю увінчує черепичний дах, з Буковинськими народними орнаментами. Погодьтеся, дивовижне поєднання.
Чернівецький університет імені Юрія Федьковича займає понад 110 тисяч квадратних метрів і займає 17 корпусів. Датою заснування його вважають 1875 рік, коли була відкрита духовна семінарія, що складається з 3 факультетів, при резиденції митрополита. Зараз в цих старовинних аудиторіях проходять навчання величезна кількість студентів, яких навчають різним спеціальностям.Спеціально для бажаючих проводяться екскурсії по старовинній резиденції. Під час якої, ви можете відвідати не тільки основний корпус університету, а й працюють церкви при ньому, і звичайно дендропарк. При вході в нього розташувався пам'ятник Йосефу Главку – головному архітектору представництва. За ним вас зустрічає старовинний ялина. Це одне з перших дерев, і їй стільки ж років, скільки і парку. Серед природи цього старовинного скверу, можна зустріти різноманітні види рослин. Екзотичні – магнолії, катальпи, тюльпанові і пробкові дерева. І, звичні для нашого ока буки, клени, граби, липи та дуби.

Пройдіться по тихих алеях, і ви відчуєте, як нові сили наповнюють вас, а навколишня краса надихає на нові звершення.
Відвідайте Чернівецький університет. Насолоджуйтеся цим невеликим українським містечком в європейському стилі.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали