Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

10 грн.

Величний твір, поява якого стала переломним моментом в історії сучасної української літератури, і зіграла значну роль в становленні сучасної розмовної мови. «Еней був парубок моторний» – майже кожен в школі читав цей твір, і вивчав його вплив на події в країні. А хтось замислювався, де було написано цей твір?

Проста українська хатка, в Полтаві, з самим стандартним набором – сарай, комора, невисокий паркан. Нічим не примітний вид. Але саме тут розташувався музей значимого українського письменника, автора безсмертної «Енеїди» – Івана Петровича Котляревського.

Музей-садиба І. Котляревського – класичне житло часів XVIII-XIX століття. Він був відкритий в 1969 році, і приурочений до 200-річчя від дня народження автора. На жаль, оригінальний будинок не зберігся, але була створена його точна копія. Зовнішній вигляд відтворили з картини Шевченка, всі кімнати – зі спогадів сучасників.

Будинок, в якому народився літератор, був побудований в 1705 році, а з 1751 року належав його родині. Володіли вони їм кілька поколінь, про що свідчила напис на перекладині в середині.

При будівництві садиби були використані справжні деталі з даного приміщення: балки, сіни з дерева. Було відновлено всі 5 кімнат. Серед них, мабуть, найцікавішими для докладного вивчення є кабінет, який одночасно служив і спальнею, і, вітальня. А все тому, що саме в цих кімнатах максимум присутньої меблів і обстановки безпосередньо належали письменнику. Багаторічний комод, картина і столик – все дихає старовиною. Здається, підійдеш до дзеркала, і побачиш поруч працюючого автора, який пише свої вічні твори. У бібліотеці знаходяться особисті книги Івана Петровича, авторства різних письменників. Дорогого коштує доторкнутися до таких видань, до яких торкався сам Котляревський дві сотні років тому.Навколо будинку, як і в дитинстві поета, розташувався фруктовий сад, в якому ростуть груші, яблуні, сливи та горіхи. Так як господар дуже любив квіти, вони росли у нього скрізь, біля будинку, у дворі, за воротами, в сучасному музеї теж дуже багато рослин. Вони надають місця таку романтичність і казковість, яка надихнула класика української літератури на написання багатьох творів. Обов'язково відвідайте житло, в якому не тільки народився, а й виріс такий важливий, в історії української літератури, людина – Іван Петрович Котляревський.

 

Також, в Полтаві, в 1952 році був відкритий літературно-меморіальний музей І.П. Котляревського, в експозиції якого зібрані відомі, і не дуже, факти з життя та літературної діяльності письменника. Тут вам розкажуть про життя і увічнення пам'яті автора. А головною визначною пам'яткою галереї є рукописний архів цього грандіозного людини.
Приїжджайте в Полтаву, батьківщину Котляревського, і дізнайтеся ще багато нового про його долю і про ще один шматочок нашої батьківщини.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали