Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Великі Сорочинці

Центральна Україна, Полтавська

Всі пам'ятають повість Гоголя «Сорочинський ярмарок»? А вам хотілося б побувати в цих чудових, увічнених в літературі місцях? Тоді чому б не поїхати в Велич Сорочинці! Саме тут вам належить розчинитися в атмосфері національного духу і випробувати невідоме раніше відчуття, немов ви виявилися в минулому! Познайомитися з колоритом населеного пункту і з темпераментними місцевими жителями. Емоції вас переповнять!

Великі Сорочинці – непередавана атмосфера!

Родина Миколи Гоголя, прославлена їм на весь світ – село Великі Сорочинці. Сюди їдуть гості не тільки з України, а й з інших куточків країни. Адже так цікаво зануритися в ту атмосферу, описану у відомій повісті, відвідати Сорочинський ярмарок, який є візитною карткою села. На ярмарку продають все, що завгодно душі – мед, вареники, сало, напої, одяг, техніку та багато іншого.

Тут завжди панує особлива атмосфера, якої неможливо не перейнятися. Сорочинський ярмарок такий різноманітний, з кожного куточка звучать національні пісні, лунає сміх і веселощі. Тут просто не буде часу нудьгувати. Але це не єдине, заради чого варто їхати в це цікаве село.

Яскраві пам'ятки Великих Сорочинців

Село Великі Сорочинці багате на пам'ятки. Безумовною фішкою села є Поле Сорочинського ярмарку, що проходить щорічно в серпні ще з 19 століття.

Тут ви можете не тільки придбати щось, але і відвідати цікаві майстер-класи з приготування вареників і копчення м'яса. Який колорит надають одягнені в національний одяг продавці, актори і ремісники. Після ярмарку обов'язково пройдіться по цікавих місцях села. Неможливо уявити, щоб на батьківщині Гоголя не було музею і пам'ятника в його честь. А знаходиться музей в будинку лікаря, де народився відомий письменник. Колишня будівля учительській семінарії 1905 року є цікавою пам'яткою архітектури.

 

У селі знаходиться і унікальна Свято-Преображенська церква 1732 року в стилі українського бароко, яка є гетьманської усипальницею. Захоплення викликає семиярусний різьблений іконостас і величезна кількість ікон. І саме в цьому храмі був хрещений вже відомий нам житель села.

Історія Гоголівського села Великі Сорочинці

За старих часів село мало статус міста й іншу назву. Вперше в історії село Великі Сорочинці згадується в 1620 роках. До 1648 року територія була у володінні князя Вишневецького, а в 1727 році тут розташувалася резиденція гетьмана Данила Апостола, який був похований у Свято-Преображенської церкви.Учительську семінарію було відкрито в 1904 році. Завдяки Гоголівській повісті Сорочинський ярмарок стала відома на весь світ і тепер село є одним з найцікавіших туристичних об'єктів України.

26.06.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали