- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Великі Сорочинці
Всі пам'ятають повість Гоголя «Сорочинський ярмарок»? А вам хотілося б побувати в цих чудових, увічнених в літературі місцях? Тоді чому б не поїхати в Велич Сорочинці! Саме тут вам належить розчинитися в атмосфері національного духу і випробувати невідоме раніше відчуття, немов ви виявилися в минулому! Познайомитися з колоритом населеного пункту і з темпераментними місцевими жителями. Емоції вас переповнять!
- опис
- тури
Великі Сорочинці – непередавана атмосфера!
Родина Миколи Гоголя, прославлена їм на весь світ – село Великі Сорочинці. Сюди їдуть гості не тільки з України, а й з інших куточків країни. Адже так цікаво зануритися в ту атмосферу, описану у відомій повісті, відвідати Сорочинський ярмарок, який є візитною карткою села. На ярмарку продають все, що завгодно душі – мед, вареники, сало, напої, одяг, техніку та багато іншого.
Тут завжди панує особлива атмосфера, якої неможливо не перейнятися. Сорочинський ярмарок такий різноманітний, з кожного куточка звучать національні пісні, лунає сміх і веселощі. Тут просто не буде часу нудьгувати. Але це не єдине, заради чого варто їхати в це цікаве село.
Яскраві пам'ятки Великих Сорочинців
Село Великі Сорочинці багате на пам'ятки. Безумовною фішкою села є Поле Сорочинського ярмарку, що проходить щорічно в серпні ще з 19 століття.
Тут ви можете не тільки придбати щось, але і відвідати цікаві майстер-класи з приготування вареників і копчення м'яса. Який колорит надають одягнені в національний одяг продавці, актори і ремісники. Після ярмарку обов'язково пройдіться по цікавих місцях села. Неможливо уявити, щоб на батьківщині Гоголя не було музею і пам'ятника в його честь. А знаходиться музей в будинку лікаря, де народився відомий письменник. Колишня будівля учительській семінарії 1905 року є цікавою пам'яткою архітектури.
![]() |
![]() |
У селі знаходиться і унікальна Свято-Преображенська церква 1732 року в стилі українського бароко, яка є гетьманської усипальницею. Захоплення викликає семиярусний різьблений іконостас і величезна кількість ікон. І саме в цьому храмі був хрещений вже відомий нам житель села.
Історія Гоголівського села Великі Сорочинці
За старих часів село мало статус міста й іншу назву. Вперше в історії село Великі Сорочинці згадується в 1620 роках. До 1648 року територія була у володінні князя Вишневецького, а в 1727 році тут розташувалася резиденція гетьмана Данила Апостола, який був похований у Свято-Преображенської церкви.
Учительську семінарію було відкрито в 1904 році. Завдяки Гоголівській повісті Сорочинський ярмарок стала відома на весь світ і тепер село є одним з найцікавіших туристичних об'єктів України.
Великі, маленькі міста, села, поселення, що розкинулися в хаотичному порядку на землі України, величаво зберігають величну історію. Багато бід пролітало над цією країною, але ніщо не змогло знищити її природну красу, стародавні звичаї, які прийшли з міфів, легенд. Не замовкає чарівний дзвін старовинних дзвонів її церков. Вони кличуть до себе, запрошують швидше вибрати маршрут для відпочинку, подорожей по Україні.
Це буде дуже цікавий відпочинок. Великі Сорочинці – ваша ідеальна відпустка!
Невелике містечко, що виросло на місці старовинного села, званого до 1620 Краснопіль, називають коморкою туризму, історії, культури полтавської землі. Родзинкою населеного пункту вважається атмосфера, що створена знаменитими творами Гоголя, традиціями, відомої в усьому світі Сорочинського ярмарку, іншими пам'ятками містечка. Відпочинок в Великих Сорочинцях можна організувати яким завгодно. Така фішка цього місця, воно припаде до душі всім і кожному. Іноді може бути досить одного дня яскравого відпочинку, а іноді й тижня не вистачить. Особливо, якщо ви потрапляєте на якийсь масовий фестиваль або свято. Їх тут, до речі, більш ніж достатньо. Любителі насолодитися природою можуть побалувати себе відпочинком на березі річки Псел. Тут відразу хочеться уявити компанію друзів, які можуть тут організувати кемпінг, ловити рибку, купатися, засмагати і просто насолоджуватися дзюрчанням скромною річки. Здається, що герої Гоголя приходять сюди із сусіднього села Диканька, веселяться, пустують під дзвін дзвонів церкви Преображення Господнього, залучаючи всіх в незвичайні гри. А поруч з старовинним «Чумацькому шляху» їдуть вози, навантажені хлібом, сіллю, глиняними горщиками ручної роботи, виготовленими сильними, красивими гончарами.
Найколоритніші тури! Великі Сорочинці здивують навіть найвимогливіших!
Побачити історичні місця України, насолодитися природою, цікавими розповідями екскурсоводів, відвідати ярмарок... Все це можна! Для цього й існують тури до Великих Сорочинців. Скласти уявлення про цей затишний куточок країни допоможе відвідування наступних основних визначних пам'яток міста:
1. Спасо-Преображенська церква. Архітектурна будова, зведена в 1732 році на кошти Данило Апостола, вважається шедевром країни стилю бароко. Головним надбанням церкви є унікальний іконостас. На семи ярусах різьбленого чуда, шириною близько 20м, висотою 17м розташовані сто ікон XVII століття. На стіні церкви в своєму первозданному вигляді зберігся гетьманський герб. Поруч з храмом встановлено пам'ятник гетьману. У цій церкві хрестили знаменитого письменника, чиї твори будуть завжди оживати на вуличках старовинного поселення.
2. Музей М.В. Гоголя. У відновленій будівлі будинку, де народився письменник, дбайливо зберігаються його особисті речі. Знаменитий циліндр, саквояж для подорожей, посмертна маска, що збереглися рукописи. Знайомство з усіма експонатами музею, допомагає дізнатися історію Миргородського краю Полтавщини. Це одяг, макет житла звичайного селянина, поруч стоїть церкви, знаряддя праці, побутові предмети різних часів.
3. Сорочинський ярмарок. Не можна уявити тур до Великих Сорочинців без відвідування знаменитого ярмарку, що проходить в останню неділю серпня. Зараз це справжнє свято, оформлений в колоритному українському стилі, що став візитною карткою України. Тут можна вибрати потрібний товар, укласти вигідну угоду з виробниками, взяти участь в розважальних програмах, цікавих майстер – класах.
