Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Музей «Поле Полтавської битви»

Україна, Центральна Україна, Полтавська, Полтава

ціна квитка або екскурсії:

10 грн.

Війна... Страшне слово, різке... Вона не залишає вибору, і є тільки один шлях – йти вперед. Такою була і Північна війна. Найважливіша битва в Північній війні сталася влітку 1709 року. Саме вона стала переломним моментом в історії розвитку Росії, як самостійної держави. І ця битва відбулася під українській Полтавою. Саме цьому бою присвячене ціле музейне містечко – Поле Полтавської битви.

Музей був відкритий на 200-ту річницю від дня битви. Ініціатором цієї події був краєзнавець, викладач історії в кадетському корпусі Полтави. Однак пропрацював він не довго. Жовтнева революція спричинила за собою серію пограбувань, в результаті чого галерея закрилася, і відновила свою діяльність тільки в 50 роки XX століття.

Тепер виставка розташовується в приміщенні, де раніше розташовувався військовий госпіталь. Через 30 років, всі експонати музею об'єдналися в Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви». Його площа становить майже 772га.

У заповіднику зібрані рідкісні предмети, пов'язані з Північною війною, яка відбулася з 1700 по 1721 роки, а так само старовинні речі, цього періоду часу. Серед них: картини, із зображенням українських гетьманів, різноманітні нагороди, асортимент різних видів зброї різного виду і призначення. Так само в музеї представлені деякі з особистих речей Петра I.

Якщо ви хочете відчути заключні хвилини Полтавської битви, не пропустіть відвідування найбільшої кімнати музею. Саме цей епізод зображується на встановленої там діорамі. Незважаючи на весь страх того, що відображено, картина не може не викликати захоплюючі враження. Дивлячись на неї, починаєш розуміти і переживати всі ті емоції, які були у людей в цю вирішальну хвилину.

 

Крім виставки, тут розташована Братська могила. У ній поховані російські солдати, загиблі в різний час, починаючи з XVIII і до початку XX століть. Також можна побачити пам'ятник Петру I, і відвідати церкву святого Сампсонія, яка була побудована в 1852-1856 роки.Міжнародна асоціація військово-історичних музеїв світу включила до складу саме цей музей, з усіх виставок в Україні.
Відвідайте це історичне місце. Воно залишає глибокий слід в душі кожного відвідувача, змушує задуматися над життям і навколишнім світом. У будь-якому випадку, музей «Поле Полтавської битви» – це шматочок історії нашої країни, який нікого не залишить байдужим.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали