- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Великі Будища
Ах, це весілля, весілля, весілля співала й танцювала... Ой, чого це на такі пісні потягнуло? Ах да. Просто є в Україні привабливе село, в якому знаходиться, напевно, найцікавіший музей у всій країні. Давайте-но ми підем в Великі Будища та самі все побачимо.
- опис
- тури
Яскраве село Великі Будища!
Ось тільки приїхавши в Полтавську область, можна відчути всю ту самобутність, відчути атмосферу і зануритися в справжнє українське село, про яке писав Гоголь. Одним з таких, по праву, цікавих і фантастичних сіл є Великі Будища.
Тут в повітрі витає український дух, кожна хата відображає гостинність, а жителі випромінюють радість і доброту. Чи варто згадувати про неймовірні пейзажах, гідних пензля кращих світових художників.
Пам'ятки Великих Будищ – емоційний вибух вам гарантовано!
Здавалося б, чим може залучати невелике село в Полтавській області? Ну, хіба що тільки розташуванням. Адже знаходиться воно неподалік від легендарної Диканьки. Однак немає. Далеко не тільки це приваблює українських та зарубіжних гостей і туристів.
Справжньою фішкою не лише Полтавської області, а всієї нашої країни, є оригінальний музей українського весілля. Саме тієї, про яку ми так багато чули, але якого ніколи не зустрінеш в мегаполісі. Це не просто пам'ятка села Великі Будища, а справжня перлина. І це не той музей, в якому треба ходити навшпиньки і дотримуватися гробової тиші! Ні в якому разі. Тут вас навчати по-справжньому веселитися і радіти.
Тут ви не тільки зможете ознайомитися з атрибутами і символікою українського весілля, а й побувати на самому обряді. Повірте, тут сама душа захоче пуститися в танок. Але і це ще не все, чим примітно село. Тут варто Троїцька церква 1819 року побудована в стилі класицизму. Це єдина культова споруда дореволюційних часів, яке збереглося донині.
![]() |
![]() |
Трохи з історії Великих Будищ
Одне з укріплень на кордоні Великого Литовського Князівства – саме так вперше згадуються ці землі ще в 14 столітті. З історії Великих Будищ достовірно відомо, що навесні 1709 року, в селі знаходився штаб самого короля Карла XII. Як зазначено в ревізії за 1795 рік, тут було цілих 6 церков, проте до нашого часу, як відомо, збереглася одна.
Великі Будища – колись козацьке поселення, а нині село на Полтавщині, розташоване недалеко від всієї відомої Диканьки. Це місце славиться на всю Україну своїм неповторним музеєм весілля. У чому ж його унікальність, запитаєте ви? Уявіть, що ви можете перенестися на сто років назад, зануритися в минуле і його традиції.
Відпочинок Великі Будища
Тут все по-справжньому. Хочете зіграти весілля? Не питання! А можете просто взяти участь в інсценуванні, наречений і наречена, свати, дружки, випивка виключно за здоров'я молодих, страви за рецептами прабабусь, ну і звичайно ж застільні весільні пісні. Ті, хто побував тут кажуть, що в момент обрядів насилу одрізняєш реальність від нереальності.
І правда, адже все в музеї до найменшого дрібниці – відтворена обстановка побуту столітньої давності. За словами жителів, сюди на екскурсії з'їжджаються не тільки з України, а й з ближнього і далекого зарубіжжя. Відпочиваючи в Великих Будищах, ми неодмінно рекомендуємо відвідати це місце і переконатися в тому, чи варто воно настільки великої уваги до себе.
Тури Великі Будища
Проводячи свій тур в Великих Будищах, відвідайте побудовану в 1819 році Троїцьку церкву, ще відому як церкву Різдва Богородиці. Якщо вірити переказам, то саме її розписував коваль Вакула в ніч перед Різдвом. Раніше в селищі було близько 10 церков, якщо вірити жителям місцевого населення, але всі вони або були перенесені, або з часом зруйновані. І правда, в центрі села можна натрапити на хрест з табличкою, на якій значиться, що там до 30-х років стояла Миколаївська церква.
Багато церков були побудовані з дерева, тому конструкції не дожили до нашого часу, та й сама Троїцька церква неодноразово перебудовувалася. Зараз храм виглядає досить таки доглянуте й багато, а архітектура відрізняється від церков Полтавської області, тому до відвідування можемо сміливо рекомендувати.
Крім церкви в селі є пару пам'ятників, один з яких присвячений Великій Вітчизняній Війні.
Навколо поселення було виявлено близько 12 курганів скіфської доби. А в самому селі є багато підземних ходів, які були побудовані для захисту під час набігів кочівників. Не тільки Полтава – знахідка для туриста, в принципі сама Полтавщина багата визначними і цікавими місцями і Великі Будища тому підтвердження.
