Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Ах, це весілля, весілля, весілля співала й танцювала... Ой, чого це на такі пісні потягнуло? Ах да. Просто є в Україні привабливе село, в якому знаходиться, напевно, найцікавіший музей у всій країні. Давайте-но ми підем в Великі Будища та самі все побачимо.

Яскраве село Великі Будища!

Ось тільки приїхавши в Полтавську область, можна відчути всю ту самобутність, відчути атмосферу і зануритися в справжнє українське село, про яке писав Гоголь. Одним з таких, по праву, цікавих і фантастичних сіл є Великі Будища.

Тут в повітрі витає український дух, кожна хата відображає гостинність, а жителі випромінюють радість і доброту. Чи варто згадувати про неймовірні пейзажах, гідних пензля кращих світових художників.

Пам'ятки Великих Будищ – емоційний вибух вам гарантовано!

Здавалося б, чим може залучати невелике село в Полтавській області? Ну, хіба що тільки розташуванням. Адже знаходиться воно неподалік від легендарної Диканьки. Однак немає. Далеко не тільки це приваблює українських та зарубіжних гостей і туристів.

Справжньою фішкою не лише Полтавської області, а всієї нашої країни, є оригінальний музей українського весілля. Саме тієї, про яку ми так багато чули, але якого ніколи не зустрінеш в мегаполісі. Це не просто пам'ятка села Великі Будища, а справжня перлина. І це не той музей, в якому треба ходити навшпиньки і дотримуватися гробової тиші! Ні в якому разі. Тут вас навчати по-справжньому веселитися і радіти.

Тут ви не тільки зможете ознайомитися з атрибутами і символікою українського весілля, а й побувати на самому обряді. Повірте, тут сама душа захоче пуститися в танок. Але і це ще не все, чим примітно село. Тут варто Троїцька церква 1819 року побудована в стилі класицизму. Це єдина культова споруда дореволюційних часів, яке збереглося донині.

 

Трохи з історії Великих Будищ

Одне з укріплень на кордоні Великого Литовського Князівства – саме так вперше згадуються ці землі ще в 14 столітті. З історії Великих Будищ достовірно відомо, що навесні 1709 року, в селі знаходився штаб самого короля Карла XII. Як зазначено в ревізії за 1795 рік, тут було цілих 6 церков, проте до нашого часу, як відомо, збереглася одна.

05.12.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали