Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Ах, це весілля, весілля, весілля співала й танцювала... Ой, чого це на такі пісні потягнуло? Ах да. Просто є в Україні привабливе село, в якому знаходиться, напевно, найцікавіший музей у всій країні. Давайте-но ми підем в Великі Будища та самі все побачимо.

Яскраве село Великі Будища!

Ось тільки приїхавши в Полтавську область, можна відчути всю ту самобутність, відчути атмосферу і зануритися в справжнє українське село, про яке писав Гоголь. Одним з таких, по праву, цікавих і фантастичних сіл є Великі Будища.

Тут в повітрі витає український дух, кожна хата відображає гостинність, а жителі випромінюють радість і доброту. Чи варто згадувати про неймовірні пейзажах, гідних пензля кращих світових художників.

Пам'ятки Великих Будищ – емоційний вибух вам гарантовано!

Здавалося б, чим може залучати невелике село в Полтавській області? Ну, хіба що тільки розташуванням. Адже знаходиться воно неподалік від легендарної Диканьки. Однак немає. Далеко не тільки це приваблює українських та зарубіжних гостей і туристів.

Справжньою фішкою не лише Полтавської області, а всієї нашої країни, є оригінальний музей українського весілля. Саме тієї, про яку ми так багато чули, але якого ніколи не зустрінеш в мегаполісі. Це не просто пам'ятка села Великі Будища, а справжня перлина. І це не той музей, в якому треба ходити навшпиньки і дотримуватися гробової тиші! Ні в якому разі. Тут вас навчати по-справжньому веселитися і радіти.

Тут ви не тільки зможете ознайомитися з атрибутами і символікою українського весілля, а й побувати на самому обряді. Повірте, тут сама душа захоче пуститися в танок. Але і це ще не все, чим примітно село. Тут варто Троїцька церква 1819 року побудована в стилі класицизму. Це єдина культова споруда дореволюційних часів, яке збереглося донині.

 

Трохи з історії Великих Будищ

Одне з укріплень на кордоні Великого Литовського Князівства – саме так вперше згадуються ці землі ще в 14 столітті. З історії Великих Будищ достовірно відомо, що навесні 1709 року, в селі знаходився штаб самого короля Карла XII. Як зазначено в ревізії за 1795 рік, тут було цілих 6 церков, проте до нашого часу, як відомо, збереглася одна.

05.12.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали