
ціна квитка або екскурсії:
У вас бувало таке, що при вигляді якої-небудь картини, серце сповільнювався, дихання перехоплює, і ви готові були годинами її розглядати? Коли зображені на пейзажах види вражали своєю простотою, і одночасно заворожували вражаючою натуральністю? Саме такими багатьом здаються картини Катерини Білокур, незвичайною української художниці, майстра декоративного розпису, представниці «наївного мистецтва». Батьківщиною майбутньої художниці стало село Богданівка, розташоване в Київській області.
У будинку, в якому вона прожила практично все життя, і розташувався музей її імені. У художниці була вельми нелегка доля. У зв'язку з економією її батьків, вона так і не отримала шкільної освіти. З цієї причини, вона не змогла вступити до жодного вищого навчального закладу, щоб навчитися основам образотворчого мистецтва.
Тому, всі тонкощі живопису вона осягала сама. Що було вельми успішно. Три її картини в 1954 році були включені до складу радянських картин, представлених на Міжнародній виставці в Парижі. Тут роботи жінки-живописця справили приголомшуюче враження. Її праці гідно оцінив сам Пабло Пікассо.
?Творча робота художниці відноситься до найкращих успіхів у культурній сфері України в ХХ столітті, в зв'язку з чим, вона перетворилася в предмет вивчення і дослідження мистецтвознавців.
Музей Катерини Білокур був відкритий в 1977 році. Загальна площа експозиції – 77 кв. метра. До складу виставки входить і житло, і присадибна ділянка, яка засаджена деревами, приблизно в той час, коли народилася художниця. Особлива прикраса – мармурова паркова статуя, яка представляє собою фігуру, розміром з повний зріст пейзажисткою. А автором став її родич – Іван. Всього експозиція налічує близько 500 експонатів. Інтер'єр хати зберігся, як при житті майстрині. З меблів – лавочки біля стін, столи, ліжко і скриня – все залишилося стояти на своїх місцях. У майстерні все також встановлений мольберт, саморобні пензлі, які господиня виготовляла для кожного кольору окремо. Набори фарб все досі чекають свою власницю...
![]() |
![]() |
Тут зберігаються оригінальні твори художниці, її особисті фотографії, речі, листи. А також любовно зібрана бібліотека, з книгами Шевченка, Гоголя, Чернишевського, і, звичайно, з різними посібниками по живопису.
Вийшовши з будинку, ви побачите прекрасну картину, яка, безсумнівно, надихала обдаровану жінку. Біля будинку росте в'яз, якому вже понад 100 років! А паркан залишився плетений, яким і був за життя власниці. Відвідавши музей Катерини Білокур, ви отримаєте масу естетичної насолоди, і, без будь-яких сумнівів, прекрасно проведете дозвілля, на лоні природи, пізнаючи життя чудової художниці-самоучки.