Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Музей Катерини Білокур

Україна Київська

ціна квитка або екскурсії:

30 грн.

У вас бувало таке, що при вигляді якої-небудь картини, серце сповільнювався, дихання перехоплює, і ви готові були годинами її розглядати? Коли зображені на пейзажах види вражали своєю простотою, і одночасно заворожували вражаючою натуральністю? Саме такими багатьом здаються картини Катерини Білокур, незвичайною української художниці, майстра декоративного розпису, представниці «наївного мистецтва». Батьківщиною майбутньої художниці стало село Богданівка, розташоване в Київській області.

У будинку, в якому вона прожила практично все життя, і розташувався музей її імені. У художниці була вельми нелегка доля. У зв'язку з економією її батьків, вона так і не отримала шкільної освіти. З цієї причини, вона не змогла вступити до жодного вищого навчального закладу, щоб навчитися основам образотворчого мистецтва.

Тому, всі тонкощі живопису вона осягала сама. Що було вельми успішно. Три її картини в 1954 році були включені до складу радянських картин, представлених на Міжнародній виставці в Парижі. Тут роботи жінки-живописця справили приголомшуюче враження. Її праці гідно оцінив сам Пабло Пікассо.

?Творча робота художниці відноситься до найкращих успіхів у культурній сфері України в ХХ столітті, в зв'язку з чим, вона перетворилася в предмет вивчення і дослідження мистецтвознавців.

Музей Катерини Білокур був відкритий в 1977 році. Загальна площа експозиції – 77 кв. метра. До складу виставки входить і житло, і присадибна ділянка, яка засаджена деревами, приблизно в той час, коли народилася художниця. Особлива прикраса – мармурова паркова статуя, яка представляє собою фігуру, розміром з повний зріст пейзажисткою. А автором став її родич – Іван. Всього експозиція налічує близько 500 експонатів. Інтер'єр хати зберігся, як при житті майстрині. З меблів – лавочки біля стін, столи, ліжко і скриня – все залишилося стояти на своїх місцях. У майстерні все також встановлений мольберт, саморобні пензлі, які господиня виготовляла для кожного кольору окремо. Набори фарб все досі чекають свою власницю...

 

Тут зберігаються оригінальні твори художниці, її особисті фотографії, речі, листи. А також любовно зібрана бібліотека, з книгами Шевченка, Гоголя, Чернишевського, і, звичайно, з різними посібниками по живопису.
Вийшовши з будинку, ви побачите прекрасну картину, яка, безсумнівно, надихала обдаровану жінку. Біля будинку росте в'яз, якому вже понад 100 років! А паркан залишився плетений, яким і був за життя власниці. Відвідавши музей Катерини Білокур, ви отримаєте масу естетичної насолоди, і, без будь-яких сумнівів, прекрасно проведете дозвілля, на лоні природи, пізнаючи життя чудової художниці-самоучки.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали